94,6 га броварської землі: чекаємо на рішення суду 5 жовтня

Новини 04 Жов. 2017 р., 19:51 150

У четвер, 5 жовтня, о 16:20 за адресою вул. Симона Петлюри, 16 (м.Київ) Господарський суд Київської області продовжить розгляд справи про передачу у власність територіальної громади м.   Бровари 94,6 га земель ДП «Радіопередавальний центр».

На минулому засіданні 2 жовтня сторони використали всі наявні аргументи, а також представили докази і пояснення. Завтрашнє засідання на цьому етапі може стати вирішальним та завершальним.

Як відомо, Прокуратура Київської області в інтересах громади в особі Броварської міської ради звернулася до Господарського суду Київської області з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, ТОВ «Компанія Інтер-Профіт», ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» та ПАТ «Банк Михайлівський» про визнання недійсними наказів, визнання недійсними договорів іпотеки, витребування земельних ділянок.

13 жовтня 2016-го рішенням Господарського суду Київської області у позові було відмовлено повністю.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.06.2017  позовні вимоги було задоволено повністю, тобто земля вже була передана в комунальну власність Броварів.

Постановою Вищого господарського суду України від 02.08.2017 постанову Київського апеляційного господарського суду від 06.06.2017 та рішення господарського суду Київської області від 13.10.2016 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Київської області.

Довідка

***Наприкінці 2012 року арбітражний керуючий Сергій Буличов став в.о. директора ДП «Радіопередавальний центр» (РПЦ). Керівник почав свою діяльність зі «сприяння» передачі підприємства в приватні руки, результатом чого стало виключення техзасобів РПЦ з мобілізаційного плану Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення України. Це дозволило в подальшому без перешкод списувати обладнання підприємства.

***У 2013 році безпрецедентним рішенням Окружного адміністративного суду промислові землі Центру були визнані сільськогосподарськими. Після цього в.о. директора Сергій Буличов на власний розсуд від цих земель відмовився (задарма).

***Водночас посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області, в порушення вимог Земельного кодексу України, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари.

***Згодом Держземагентство за кілька тижнів після суду роздає ці майже 95 га землі в приватну власність підставним 48 особам по 2 га БЕЗКОШТОВНО.

Останні – усі 48 осіб – протягом трьох днів продали земельні ділянки трьом особам – Тимошенко В.Я., Федоров Г.І. і Гунько А.Г., які внесли їх до статутного капіталу ТОВ «Інтер-профіт». Пізніше це підприємство створює ще одну фірму – ТОВ «Інтер-Кастомс» і вносить до її статутного капіталу 18 з 95-ти га землі та продає новостворене підприємство разом із землею особі на прізвище Хряпа за 50 тис. грн.

***Після цього нові власники (ТОВ «Інтер-профіт») знову ініціюють зміну цільового призначення ділянки – з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості.

***1 жовтня 2013 року мер Броварів Ігор Сапожко проводить позачергову сесію з метою змінити цільове призначення земель нібито під будівництво логістичного центру, холодильних складів і фармацевтичного заводу Bayer AG. Щоправда, цей проект на сесії представляв не «Інтер-профіт», а «Техенерготрейд», директором якого був все той же Володимир Тимошенко (засновник «Інтер-профіту»). Власником же «Техенерготрейду» є відомий бізнесмен Віктор Поліщук.

До речі, через три дні після сесії Bayer AG офіційно спростував чутки про будівництво заводу в Броварах.

***Після цього обидва підприємства – ТОВ «Інтер-профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс» – отримали у «Банку «Михайлівський» кредит – майже 260 млн. грн. під заставу тих самих 94,6 га у Броварах.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018