Депутатам за годину до сесії пропонують ознайомитись з півторамільйонним проектом

Новини 17 Жов. 2016 р., 20:02 328

На 19 позачергову сесію, яка відбудеться 18 жовтня, виноситься проект рішення «Про затвердження Програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань на 2016 – 2018 рр.».

Згідно з проектом, передбачається відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб із серцево-судинними захворюваннями аптечним закладам, які розташовані в м.  Бровари, за такою схемою:

liky

Перелік ліків, які підпадають під відшкодування:

liky-2

liky-3

Проект передбачає, що на рецептурному бланку за формою №1 повинен бути напис «вартість підлягає відшкодуванню» завірений печаткою лікаря, який виписав рецепт. Отримувати такі відшкодування зможуть лише пацієнти, зареєстровані в м.  Бровари.

Передбачається, що відшкодування здійснюватиметься «за рахунок коштів міського бюджету, власних коштів підприємств, інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством».

Відшкодування планується за такою схемою: 2016 рік — 150 тис. грн, 2017 — 600 тис. грн, 2018 — 700 тис. грн. Причому всі витрати — за рахунок загального фонду місцевого бюджету.

liky-4

Зазначимо, що проект зареєстрований за добу до сесії, і, по суті, депутати будуть розглядати проект за годину до сесії на засіданні депутатської комісії з питань бюджету.

Подання від депутата Тетяни Крилової було 11 жовтня, однак жодної презентації проекту для депутатського корпусу і для громади не було.

Тетяна КРИЛОВА, депутат Броварської міської ради, ініціатор проекту:

— Я шокована тим, що проект виноситься вже на завтра, 18 жовтня.

Справді, я подавала проект 11 жовтня, але була переконана, що проект виноситиметься на чергову сесію міської ради. Коли мені зателефонували з апарату ради, я була трішки в шоці.

Зустрічі робочої групи були ще три місяці тому, була домовленість про те, що програма буде розроблятися, але фактично вона не робилася і виносити її ніхто не хотів, поки я сама не взяла і не винесла.

крилова

Тетяна Крилова

Виносити програму не бажали ні Лариса Виноградова (заступник міського голови з гуманітарних питань. — прим. Т. Б.), ні Ігор Кравцов (головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги. — прим. Т. Б.). З виконавчих служб ніхто не хотів виносити цю програму.

Ігор Кравцов заявив, що його можуть звинуватити в корупції, а тому він не буде робити цього. «Якщо ви хочете, робіть це самі», — так було мені сказано. Мені дали макет якоїсь програми по серцево-судинних захворюваннях, яка діяла ще у 2013 році, і на її основі я фактично сама розробляла цю програму.

Коли реєструвався проект, то фінансове управління не хотіло його пропускати, оскільки програма передбачена на 2016—2018 рр., тож потрібно було прописати орієнтовну суму на поточний рік. Відштовхуючись від програми 2013 року і враховуючи інфляцію, було прописано суму в 150 тисяч гривень на 2016 р.

В апараті ради винесення питання на позачергову сесію пояснили небажанням порушувати регламент, оскільки подання проекту було зроблене не за 21 робочий день. Я для себе знаходжу пояснення, чому це зробили так неочікувано, але поки що не коментуватиму.

Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» депутат Київської обласної ради Олег Іваненко, на його переконання, перш ніж затверджувати таку програму, непогано було б провести презентацію нового апарату — ангіографу, який створив відомий в Україні український лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор та заслужений лікар України Борис Михайлович Тадуров.

іваненко

Олег Іваненко

Вартість апарату — близько 30 мільйонів гривень, однак надання послуг, за словами Олега Іваненка, обійшлося би місту в суму близько мільйона гривень. Шунтування ж за допомогою ангіографу і взагалі обходилося б в межах 120 доларів на одну людину.

«Проведення презентації такого апарату із внесенням в подальшому в програму фінансування процедури шунтування врятувало би життя багатьом людям, у яких є серцево-судинні захворювання», — сказав депутат Олег Іваненко, який займається проблемами захворюваності населення серцево-судинними хворобами на рівні обласної ради вже рік.

Заступник голови фракції «Самопоміч» в міськраді, депутат Володимир Чаюн на запитання журналіста, чи є подання проекту Програми загальнокомандним рішенням «Самопомочі», зазначив, що сьогодні буде засідання фракції, на якій буде вибудована спільна позиція щодо цього питання.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017