8 січня група броварчан вийшла на майдан Свободи заспівати колядок. Перший досвід виявився настільки позитивим та цікавим, що активісти вирішили зібратися і на Щедрий вечір. Поспівати щедрівок запрошують і усіх охочих.

Активісти у FB зазначають, що 13 січня з 19:00 до 21:00 на майдані Свободи відбудеться «Маланка Фест». Запрошують усіх охочих, хто знає щедрівки, хто хоче поспівати або послухати традиційні пісні.

Через розбіжності між  Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, українці святкують Новий рік двічі: офіційне святкування Нового року припадає на 1 січня, а 14 січня, яке залишилося в народній традиції важливою складовою прадавнього календарного обрядового циклу українців, сьогодні носить назву Старого Нового року.

Маланка (Меланка) або Щедрий вечір – українське народне та церковне свято, вечір напередодні Старого Нового року або Василія Великого, яке супроводжується обрядами, веселими забавами та багатим на їжу столом.

За давньою традицією, в цей день звечора і до опівночі ходять по домівках гурти ряджених щедрувальників та співають пісні – щедрівки. Також гурти «водять Маланку», в яку переодягається хлопець, і «Василя», в якого переодягається дівчина. Люди в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками.

Поділитись

Про Автора