План розвитку КП «ОРЦ»: Сапожко може створити прецедент

Новини 21 Тра. 2017 р., 18:47 376

У вівторок 23 травня о 13.00 відбудеться засідання робочої групи з питань діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», на якому його керівник Олена Семенюк має надати план розвитку комунального підприємства.

Виконувати роботу за керівника КП мають депутати?

Нагадаємо, питання плану розвитку басейну або «бізнес-плану» КП постало ще у червні 2016 року, коли депутати помітили, що басейн має і великі збитки, і спостерігається тенденція постійного їх збільшення.

За підсумками своєї роботи комісія з фінансово-господарської діяльності КП «ОРЦ» звернулася до міського голови Ігоря Сапожка щодо проведення фінансового та енерго- аудитів комунального підприємства.

Натомість, за підсумками сесії міської ради, на якій депутат Леонід Черепейнік запропонував виділити кошти на «придбання мозку» для керівництва ОРЦ, тобто найняти антикризового менеджера, секретарем міської ради Петром Бабичем видане протокольне доручення робочій групі опрацювати і надати пропозиції щодо покращення ефективності роботи підприємства.

Фактично міський голова переклав небажання або невміння Олени Семенюк виконувати свою роботу на депутатів.

Пізніше, в усному коментарі «Трибуні-Бровари» Петро Бабич запевнив, що вже триває пошук компанії, яка проводитиме фінансовий аудит комунального підприємства.

Акценти комісії ігнорувалися

Про неналежне ведення бухгалтерії комунальним підприємством, нелогічно великі запити на фінансування та невиправдані витрати депутати міської ради звертали увагу ще з грудня 2015 року. Так, депутат Тетяна Крилова акцентувала на невиправдано великій сумі запиту на фінансування на 2016 рік (тоді йшлося про виділення майже мільйона гривень на відшкодування витрат на комунальні послуги) та вимагала, щоб керівник КП Олена Семенюк (секретар міської ради попередньої каденції) відзвітувала про свою роботу.

На наданні інформації від юридичного та фінансового відділів по заборгованості наполягав депутат Володимир Білокінь. За його словами, депутати мали проаналізувати — чи причинами появи невиправданих боргів є об’єктивні фактори чи суб’єктивні.

А ще були питання щодо сум неповоротної фінансової допомоги, питання порушення касової дисципліни, невідповідності у цифрах у фінансовій документації та паперах щодо витрат підприємства на 2017 рік.

Інформація від відділів та від керівника КП тоді так і не надійшла, а міський голова Ігор Сапожко навіть попри заяви членів бюджетної комісії про те, що тенденція боргів КП потребує розслідування, поставив депутатів перед вибором: не виділяться кошти — зачиниться басейн.

Зазначимо, що згідно статті 6 Статуту КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», на підприємство покладені такі зобов’язання, як:

— забезпечення своєчасної сплати податків та інших відрахувань до державного та місцевих бюджетів згідно законодавства;

— здійснення розвитку основних фондів, забезпечення своєчасного введення в дію придбаного обладнання, оперативного матеріально-технічного постачання засобів виробництва;

— підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та складає статистичну інформацію та адміністративні дані згідно з чинним законодавством України;

— директор підприємства несе персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.

Згідно статті 8 Статуту:

— основним узагальнюючим показником фінансово-господарської діяльності Підприємства є прибуток;

— в річних фінансових планах підприємства передбачається розмір відрахування частини прибутку до місцевого бюджету у розмірі, визначеному чинним законодавством.

[Not a valid template]

Практично по всіх пунктах, які стосуються обов’язків керівника Олени Семенюк, у депутатів залишилися запитання. Однак міський голова Ігор Сапожко, ігноруючи чисельні аргументи робочої групи та порушення умов Статуту КП «ОРЦ» з боку керівника, знову за допомогою більшості у міській раді протягнув проект, який стосується фінансування басейну. Прикметно, що усі члени робочої групи, які на засіданнях звертали увагу на численні порушення з боку керівництва КП (за винятком Мутила, Берестового та Веремчук), на сесії міської ради 11 травня підтримали мера Броварів.

«Квиток за послуги? Ні, не чули!»

Тим часом броварчани-користувачі послуг «Оздоровчо-реабілітаційного центру» все частіше у соціальних мережах повідомляють про неналежну касову дисципліну.

Так, наприклад, мешканка міста Ольга Щербань у мережі Facebook розповіла, що працівниця басейну на Reception здивувалася, коли її запитали про чек на сплату послуги.

«Витримала паузу, відволіклася на іншого відвідувача, напевне, в надії, що мені стане ліньки буде чекати. Але помилилася. Потім довго рилася в папірці, шукала код моєї послуги, у підсумку пробила не ту послугу, але, принаймні, за тією ціною, що я сплатила. Висновок — грошики готівкою знову почали осідати в кишенях», — повідомила відвідувачка басейну.

На прохання «Трибуни-Бровари» пані Ольга повідомила, що йшла на заняття з аква-аеробіки, а пробили їй чек на ту ж суму як на групову послугу для дитячого басейну.

Через день після цього «Трибуна-Бровари» навідалася до КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», де ситуація повторилася.

На наше прохання дорослий відвідувач (назвемо його умовно «Катерина») замовив послугу теж з аква-аеробіки. Працівниця на Reception спочатку сказала, що не може надати чек на послугу, а на уточнююче запитання щодо касового апарату, сказала, що він не пробиває, але вона може виписати чек на ту ж суму на послугу «аква-фітнес».

Висновки про касову дисципліну можна робити самостійно.

Експерти назвали алгоритм дій у ситуації із КП «ОРЦ»

Ситуацію, коли комунальні підприємства на переконання влади невиправдано витрачають кошти або мають невиправдано великі запити на фінансування з міського бюджету, для «Трибуни-Бровари» прокоментували експерти Інституту політичної освіти, відповідаючи на запитання — чи є в Україні прецеденти, коли написання плану розвитку комунального підприємства можуть перекласти з керівника на депутатів, які апріорі не є фахівцями і не отримують за це заробітної плати.

«У таких ситуаціях міська рада має створити Наглядову раду комунального підприємства. І вже наглядова рада разом з керівником має виконувати таку роботу, як складання плану розвитку підприємства. Так само наглядова рада необхідна для зміни керівника підприємства», — розповіли експерти Інституту політичної освіти.

«З минулого року в Україні дві системи призначення керівника комунального підприємства. За «старим» методом: призначає міський голова, за новим: створюється наглядова рада, яка шукає нового менеджера.

До наглядової ради мають увійти: представник міського голови, від депутатів, від тих фахівців, які розуміються на цьому бізнесі (в даному випадку зі сфери обслуговування людей) і обов’язково мешканців-користувачів послуг. Це можуть бути представники освіти, асоціацій чи організацій батьків, пенсіонерів, спортивних організацій, в залежності від того, хто користується послугами підприємства», — розповіли в Інституті політичної освіти.

Реклама — рушій прогресу або пропозиції комісії

Ще на першому засіданні в КП «ОРЦ» члени робочої групи звернули увагу на брак інформаційної та рекламної кампаній підприємства.

Зокрема, депутат Ірина Веремчук наголосила на тому, що має бути на належному рівні сайт басейну, а також інформаційна кампанія серед навчальних закладів міста. Щоправда, такій пропозиції керівник КП Олена Семенюк була здивована. Наприклад, пані Олена не зрозуміла, як може бути у ОРЦ сайт в принципі, якщо це комунальне підприємство.

Зазначимо, що у Броварах є комунальні підприємства, які мають свої сайти: «Броваритепловодоенергія», Броварський центр первинної медико-санітарної допомоги. Та і в інших містах такі випадки теж є: Білоцерківське тролейбусне управління або «Бориспільводоканал» і т. д.

Інформаційна та рекламна кампанія керівника підприємства

За період з літа 2016 року до весни 2017-го можна проаналізувати, як керівником КП «ОРЦ» проводилася інформаційна та рекламна кампанія.

Офіційного сайту у «Оздоровчо-реабілітаційного центру» так і не з’явилося і не подавалося до міської ради звернень на його розробку.

У соціальних мережах «Вконтакте» та Facebook сторінки підприємства є.

Так, на сторінці «ВКонтакте» можна було побачити рекламу СПА салону «Аміті», який розташований у «Лісовому кварталі», пропозиція підписуватися на новини світу, анонс фестиваль «Браво KIDS», пропозиція ходити на курси «Весільний стиліст».

В єдиному обговоренні на групу сповіщається: «Ми працюємо для Вас!». Датований запис аж 5 грудня 2014 року. Останній запис, де йдеться хоч про якісь розцінки датований 17 квітня 2014 року.

[Not a valid template]

Сторінка у Facebook охоплює більшу аудиторію. Тут у відкритій групі учасниками є близько 1 тисячі користувачів соціальної мережі.

Присутні різні оголошення, які стосуються басейну, і розклади, і відкриті уроки чемпіона світу з плавання Олега Лісогора. Щоправда, останній запис на фахову тематику завершується у грудні 2016 року, а активна фаза різних дописів та оголошень припадає на початок липня — кінець вересня — якраз той період, коли працювала робоча група з фінансово-господарської діяльності. Надалі вже записи йдуть різними дописувачами, які або пропонують свої послуги, або ними цікавляться.

Для порівняння, сторінка басейну «Купава» у мережі Facebook оновлюється практично кожен день, навіть по кілька новин на день, тематичними дописами.

[Not a valid template]

Наскільки відомо, подання на фінансування інших проектів по інформаційній та рекламній кампанії з боку керівника КП за цей період не було.

У випадку, якщо 23 травня керівництво підприємства вчергове проігнорує вимоги робочої групи, а міський голова перекладе усю роботу керівника на депутатів, прецедент «не за горами». По-перше, це означатиме, що депутати міської ради мають писати плани розвитку усім комунальним підприємствам міста Бровари і не зрозуміло тоді — за що керівники КП отримують зарплату. По-друге, це фактично означатиме, що для того, щоб залишатися на своїй посаді, керівнику комунального підприємства достатньо мати лише прихильність мера, а не фахові якості.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017