Учасники АТО вимагатимуть у місцевих перевізників безкоштовного проїзду «без обмежень»

Новини 05 Бер. 2017 р., 17:55 281

Броварські АТОвці збираються завтра, 6 березня, вийти до центру міста та «провести роз’яснення» закону України місцевим перевізникам щодо перевезення учасників бойових дій на сході країни. Про це було повідомлено в одній із тематичних груп у соцмережі Facebook.

Нормативним актом щодо пільг, які надаються учасникам АТО, є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно зі ст. 12 п. 7 Закону, учасникам бойових дій надається безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, зокрема, у проїзді міським транспортом.

Однак, на переконання учасників АТО, місцеві перевізники не поспішають дотримуватися букви закону.

Як розповів кореспонденту «Трибуни-Бровари» керівник Громадської організації «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов, є випадки, коли навіть ліцензовані перевізники відмовляють у безкоштовному перевезенні учасників АТО, пояснюючи це відсутністю пільгових місць. Нагадаємо, що зараз офіційні перевізники зобов’язані у міському маршруті перевозити безкоштовно одного пільговика.

«Учасник АТО не може відноситися до пільгових категорій, на кількість перевезення яких є обмеження, ця категорія населення має їздити безкоштовно у будь-якому разі без жодних обмежень», — переконаний Ігор Муратов.

Ігор Муратов

Ще одне питання, яке хочуть порушити бійці АТО — нелегальні перевізники. «Крім того, що вони не виконують норму закону та не легалізують свою діяльність, не сплачують податки в місцевий бюджет, вони не дотримуються норми про безкоштовне перевезення учасників АТО», — заявив Муратов.

Учасники акції мають намір поставити питання руба: або нелегальні перевізники припиняють діяльність або легалізуються.

«Якщо є такі підприємці, які не сплачують кошти в бюджет, звісно, на армію, на лікування, соціальний захист пільговиків кошти також не надходять. Хлопці гинуть, а в той час хтось заробляє гроші. Такі громадяни, за великим рахунком, обкрадають не лише учасників АТО, а й інші пільгові категорії — багатодітні сім’ї, пенсіонерів тощо», — переконаний лідер ГО.

Депутат міської ради Валерій Іваненко на запитання щодо зустрічі учасників АТО з перевізниками, розповів, що були звернення та прохання про зустріч.

«Наразі існує лише одна проблема — нелегали не дають нормально працювати офіційним перевізникам. Доходить навіть до того, що «чорні перевізники» висаджують пасажирів з автобусів, які курсують за офіційними маршрутами. Треба наводити порядок у місті», — зазначив Іваненко.

Валерій Іваненко

Також пан Валерій зазначив, що коментує ситуацію виключно як депутат Броварської міськради (пан Іваненко є також директором АПІ «Інватранс»).

Збір учасників АТО призначено 6 березня біля кіоску «Кулиничі» поблизу міської ради о 8.30.

Фото сайту At Brovary

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017