Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок задля забору біоматеріалу, який досліджуватимуть на предмет золотистого стафілококу. Про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Раптові перевірки – візити для раптового обстеження працюючих на предмет носійства золотистого стафілококу будуть відновлені», – заявив міністр.

Він зауважив, що таке рішення ухвалено за результатами наради в Президента Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школи-дитячого садка».

«Як показало розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу», – зазначив Ляшко.

За його словами, щоб надалі уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити дітей від отруєнь, МОЗ ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу, який досліджуватимуть на предмет носійства золотистого стафілококу. Це відбуватиметься силами спеціалізованих протиепідемічних бригад, які працюватимуть на усій території країни.

Ляшко зазначив, що Президент доручив Мінекономіки, МОЗ, МОН та Держпродспоживслужбі відпрацювати юридичні механізми проведення зазначених раптових перевірок.

Також, за його словами, МОЗ додатково відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров’я та лабораторіях.

Нагадаємо, що інцидент трапився у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1. Увечері 7-го вересня до лікарні звернулися батьки п’ятьох дітей із приводу харчового отруєння.

В усіх школяріі було блювання та болі в животі. У наступні дні кількість хворих перевищила сто осіб.

Поліція відкрила провадження за фактом ймовірного отруєння учнів початкової школи. Навчально-виховне об’єднання перейшло на дистанційне навчання.

Результати лабораторних досліджень показали, що причиною масово отруєння став золотистий стафілокок.

ФОТО – Перший незалежний

Читайте також:

  1. Побутові харчові отруєння влітку: як уберегтися

  2. Випадки отруєнь грибами в Україні почастішали – лікарі

  3. Масове отруєння дітей у Броварському та Вишгородському районах

  4. Як збирати та готувати гриби, щоб не отруїтися ними, – поради від фахівців