Фінансову підтримку для ОСББ влада повинна переглянути

Блоги, Новини 25 Тра. 2016 р., 16:17 1 276

Тетяна Озимай, заступник голови ГО «Рада голів ОСББ», голова ОСББ ЖК «Добробут»

12 квітня у Броварах зареєструвалася Громадська організація «Рада голів ОСББ» — для вирішення питань і проблем діючих ОСББ.

На жаль, при тому, що по створенню ОСББ у Броварах є багато ініціативних груп, шкіл, Ресурсний центр, діючим ОСББ допомагати немає кому.

Ми збираємо питання, які є у діючих ОСББ. Але їх буде ще більше, оскільки діюча міська влада не сильно повернулася до нас обличчям.

Нещодавно затвердили програму допомоги будинкам, за якою виділили 720 тис. грн. 20 тисяч — на реконструкцію освітлення за адресою: вул. Марії Лагунової, 18 Б (не знаю — чи освоїлися вони ще чи ні), ще 700 тисяч — розділили начебто серед 7 будинків на встановлення лічильників по теплопостачанню (хоча одна із голів ОСББ повідомила, що це їм і не потрібно). Маємо ситуацію, коли дають кошти кому не потрібно, а хто просить, тому — немає.

У нас є дуже багато нагальних потреб. Наприклад, ямковий ремонт: є подвір’я, які потребують поточного ремонту (щодо цього ми писали заяви). Також на дахи, на інші будинкові мережі. Однак, по факту — на все це ОСББ самі збирають кошти і все це, зокрема, лічильники — самі утримують. Той же ремонт асфальту: сьогодні це дуже складна проблема. Сама живу в ЖК «Молодіжний», де ми все робимо самі. Частково робили самі ремонт асфальту, але зараз ситуація дуже складна.

До чого це все? Необхідно однозначно переглянути програму управління житлово-комунального господарства.

Ще донедавна було так: теплолічильники встановлювали на комунальних будинках за рахунок коштів бюджету ЖК і передавали в тепломережу. Далі для будинків комунальної власності утримували ці лічильники та возили на повірку. Тепер все це ОСББ роблять самостійно за свої кошти.

Питання в чому? 810 тис. грн. виділено на встановлення на будинках відомчого фонду без програми. Півроку пройшло — невідомо яка доля цих коштів. Може це подарунок, але, можливо, людям він і непотрібен. Нам же, ОСББ, ці кошти — потрібні.

На наш погляд, потрібно ситуацію передивитися і внести зміни в цю програму і перевести ці кошти в ОСББ.

Сьогодні потрібно дати доручення Управлінню ЖКГ, щоб воно доробило нашу програму з підпунктами — на встановлення лічильників, а далі — на ямковий ремонт прибудинкових територій.

Маємо ще одну проблему. Зараз створюється багато ОСББ. Повірте: голови новостворених ОСББ, отримавши свідоцтво про реєстрацію, далі не знають що їм робити і куди їм йти. Потрібно далі їх навчати.

Виникає питання — чи можливо на базі нашого громадського об’єднання проводити лекторії? Хоча для цього потрібно залучати фахівців і платити людям кошти.

До речі! Тема навчання голів ОСББ була піднята на останньому засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Як розповів депутат Броварської міської ради Андрій Саук, є фахівці, які спеціалізуються на такому навчанні, хоча це коштує грошей (в середньому курс навчання може обійтися близько 3,5 тис. грн. на одну особу).

Депутат Саук, який сам є головою ОСББ «Василя Симоненка, 2А» в ЖК «Купава» і членом комісії з питань ЖКГ, запропонував скласти протокольне доручення — закласти на друге півріччя кошти на програму навчання голів ОСББ та на фінансову підтримку ОСББ. «Якщо кошти є на «кораблики», то чому не виділити їх на життєво необхідні речі?», — поставив питання депутат Андрій Саук.

Щоправда, не всі члени бюджетної комісії сприйняли ідею з фінансуванням навчання голів ОСББ однозначно. Зокрема, депутат Володимир Білокінь зазначив, що, мовляв, якщо управитель будинку отримуватиме на своїй посаді зарплату, то й опікуватися своєю освітою він має сам.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018