Анатолій ГАРКУША

У Калитянській громаді конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, молоді та спорту виграла Євгенія Ткаченко.

За майже два роки існування Калитянської об’єднаної громади це вже третя спроба заповнити цю вакансію. Дві попередні закінчилися невдало. Одна претендентка пропрацювала кілька місяців і звільнилася, інша й того менше — лише кілька днів.

Нині на відповідальну посаду в громаді претендували двоє — Євгенія Ткаченко та Віталій Ткачук.

Чи не більшу зацікавленість викликала саме друга особа. Пан Ткачук, зокрема, відомий тим, що очолював відділ освіти Броварської райдержадміністрації, коли нею керував твердо відданий на той час ідеалам Партії регіонів Петро Іваненко. Якраз тоді, у буремні для України осінь 2013-го та зиму 2014-го  педагоги Броварщини брали активну участь у поїздках на організований регіоналами Антимайдан. Правда, злі язики кажуть – не зі своєї волі освітяни практично масово захищали інтереси Януковича, Азірова та їхньої братви.

54-річний Віталій Ткачук також відомий тим, що до його призначення начальником Броварського відділу  освіти, працюючи все життя в  принципі в освітній галузі, якраз в системі загальноосвітніх шкіл і не трудився. Він обіймав посади керівника технічних гуртків станції юних техніків, був директором Броварської станції юних техніків, директором Українського державного центру творчості молоді.

Характерно, що трудова діяльність  пана Ткачука часом супроводжувалася також і судовими справами. Зокрема, у часи його керівництва освітою Броварщини він оголосив догану заступнику директора Великодимерського НВК та перевів її на посаду вихователя групи продовженого дня. Людина вважала ці дії начальника відділу освіту протизаконними, звернулася до суду, вимагаючи їх скасування.  Броварський міськрайсуд  задовольнив позов заступника директора повністю. Програв пан Ткачук цю справу і в касаційній інстанції.

До речі,  на посаду начальника відділу освіти Броварської РДА Віталій Ткачук був призначений  28 січня 2013 року. І це не випадково. Саме цього дня пан Віталій святкував  своє 50-річчя. Подейкують, що до оформлення своєрідного подарунку певні зусилля доклала тодішній  заступник голови РДА Катерина Прянішнікова, котра нині продовжує плідно трудитися в цій же структурі. Правда, на іншій посаді — керівника апарату.

Цікавий також факт, що у 2010 році  пан Ткачук  захистив кандидатську дисертацію з філософії освіти – саме так він зазначив у власноруч написаній автобіографії у грудні 2012 року, коли влаштовувався у Броварську РДА. А ось як, забігаючи наперед, фахівець з  науковим званням в галузі освіти відповів на запитання конкурсного квитка –  «Завдання загальної середньої освіти»: «… НАДАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ Й НАВИЧОК ВІДПОВІДНО НАВЧАЛЬНИХ ПЛАНІІВ І ПРОГРАМ І-ІІІ  СТУПЕНІВ…, ВИХОВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ УЧНІВ, ПОВАГИ ДО ІНШИХ ЛЮДЕЙ, ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ, ЛЮБОВІ ДО БАТЬКІВЩИНИ, СВОГО КРАЮ, СВОГО НАРОДУ, СВОЄЇ ГРОМАДИ, ТВОРЧИЙ РОЗВИТОК ЧЕРЕЗ УЧАСТЬ У РІЗНИХ СЕКЦІЯХ, СТУДІЯХ, ГУРТКАХ ТОЩО,  ПРОФЕІСОНАЛЬНА ОРІЄНТАЦІЯ І ПРОФПІДГОТОВКА В МЕЖАХ ШКІЛЬНИХ ПРОГРАМ, ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ В ДОРОСЛЕ ЖИТТЯ І ВИБІР ПРОФЕСІЇ…».

Надія Костенкова, котра очолювала у Калиті конкурсну комісію, перед кожним запитанням зачитувала правильний варіант відповіді, а потім вже ознайомлювала членів комісії з тим, що виклали на папері конкурсанти. Стосовно цього запитання – про завдання загальної середньої освіти, то правильний варіант — це фактично ст.5 «Закону України про загальну освіту». Можна піти за посиланням, почитати вказану статтю та зрівняти,  наскільки глибоко чи не дуже знає головні постулати того Закону, який має бути для директора школи, не кажучи вже про начальника відділу освіти, настільною книгою в роботі, пан Ткачук.

Зрештою,  досвідчений освітянин, яким себе вважає Віталій Володимирович, а тим паче з науковою ступінню, мав би напевно знати, що громадський і громадянський — це, як кажуть в Одесі, дві різниці. І у випадку, коли це слово він застосував, варто використовувати слово «громадянський», бо формують саме громадянську позицію. Бо громадськими можуть бути роботи, місця, думка може бути громадською, але аж ніяк не позиція людини. Вона є тільки громадянською…

Та й варто пану Ткачуку на майбутнє запам’ятати, що орієнтація учнів може бути професійною, але аж ніяк не професіональною.

…Інший учасник конкурсу – Євгенія Ткаченко, місцева, у 4-річному віці разом з батьками переїхала до Калити.  На «відмінно» закінчила місцеву школу. Тричі навчалася і тричі успішно закінчила за трьома напрямками  Педагогічний  Університет імені Драгоманова – природничо-географічний,  «Психологія. Практична психологія в закладах освіти», «Математика». Працювала в Калитянській, Мокрецькій та Заворицькій школах. З 2009 по 2016 роки пані Ткаченко працювала на посаді директора Заворицького НВК.

У вересні 2016 роки подала документи для участі у конкурсі відділу освіти, молоді та спорту Калитянської об’єднаної громади. Але оскільки  у Калиті  багато чого так  проходить «динамічно», то їй довелося чекати …дев’ять місяців.

Конкурс проходив у два етапи – претенденти за екзаменаційними білетами письмово відповідали кожен на п’ять запитань, які потім оцінювали за п’ятибальною системою. Наступний етап — співбесіда, відповіді на запитання членів комісії.

Судячи з характеру запитань, претенденти на пост начальника відділу освіти повинні  були  особливо добре знати, насамперед, норми Конституції  України, законодавство  про освіту, про місцеве самоврядування та запобігання корупції.

За підсумками першого етапу перемогу здобула  Євгенія Ткаченко. Вона набрали 18 балів із 25-ти можливих, Віталій Ткачук програв суперниці один бал. Співбесіда також закінчилася з перевагою претендентки, оскільки комісія, що стало відомими вже згодом, одноголосно проголосувала за наступне рішення: рекомендувати голові громади Олексію Христинченку  призначити Євгенію Ткаченко на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту  Калитянської ОТГ.

Першим її привітав та побажав успіхів  пан Ткачук, і  — чи то жартома, чи всерйоз — зауважив перед усіма членами комісії, що знає — саме він кращий. Та й комісія вирішила напевно зберегти обличчя перед «досвідченим та кращим», запропонувавши йому відправитися в кадровий резерв Калитянської громади. Пан Ткачук одразу цим і скористався.

Євгенія Ткаченко вважає, що першочерговими завданнями на її новій посаді є впровадження освітньої реформи, забезпечення  якісної освіти. У плані реформування — створення освітнього округу, визначення опорної школи. Обов’язково буде введена профілізація, особлива увага введенню інклюзії, соціалізації дітей з особливими потребами, вирішення найболючішого питання в громаді — підвезення дітей до школи.

Пані Євгенія наголошує також на необхідності на серйозний рівень поставити національне-патріотичне виховання, оскільки, на її думку, в останні періоди у нашій державі це велося не на належному рівні.

…Наступним кроком упорядкування роботи освітнього відділу Калитянської громади стало проведення конкурсу на вакансії головних спеціалістів. В результаті його проведення ці посади з чотирьох претендентів обіймуть Тетяна Овчинник та Ольга Акімова.

Поділитись

Про Автора

Анатолій Гаркуша