У дітей Броварів є можливість безкоштовно відвідувати басейн

Блоги, Новини 16 Вер. 2016 р., 21:13 2 246

veremchukІрина ВЕРЕМЧУК, депутат Броварської міської ради, голова комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

 

— Діти броварських навчальних закладів мають право безкоштовно відвідувати басейн КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» ЗОШ №9.

Увійшовши до робочої групи по перевірці фінансово-господарської діяльності КП ОРЦ, депутати VII скликання визначили для себе два напрямки роботи: перший — це безпосередньо перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства, доходів та витрат як ОРЦ; другий — залучення якомога більше дітей для безкоштовного відвідування басейну.

Наразі депутати- представники робочої групи разом з управлінням освіти та керівництвом Оздоровчо-реабілітаційного центру розробляють графік безкоштовного відвідування дітьми басейну під час уроків фізичного виховання, фізичної культури і у позашкільний час. Це можуть бути часи — від 08.00 до 17.00, а також субота-неділя.

На сьогодні виявили бажання відвідувати безкоштовно басейн школи №1, №9, № 10 та ДЮСШ, а також школярі інших броварських шкіл.

Депутатський корпус закликає батьків долучитися до цього процесу, а саме писати заяви керівництву шкіл для безкоштовного відвідування.

Упродовж двох тижнів будуть сформовані групи на відвідування басейну, а з жовтня вже побачимо ситуацію: скільки дітей відвідують і скільки можна ще долучити, чи достатня буде кількість дітей для відвідування, щоб не простоював басейн.

Броварська міська рада підтримує комунальне підприємство фінансово, за рахунок коштів платників податків, то чому б нашим дітям не відвідувати безкоштовно заняття з плавання в цьому басейні? Можна дітей залучати як під час уроків фізкультури, так і окремо набирати гуртки, щоб наші діти долучались, вели здоровий спосіб життя.

Зараз такий час, коли багато дітей стоять на обліку з проблемою сколіозу у ортопеда, школярам просто необхідно відвідувати басейн для здоров’я.

Також відзначу, що депутати нової каденції, зокрема бюджетної комісії, зацікавилися: чому міська рада постійно виділяє кошти на погашення заборгованості КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», але ці кошти йдуть як у прірву.

По-перше, наша комісія побачила, що в комунальному підприємстві вівся облік з порушеннями податкового законодавства, а саме недотримання касової дисципліни. Ми звернулися до керівництва ОРЦ із запитанням, яку заборгованість має підприємство на 1 липня 2016 року — кредиторська заборгованість по постачальниках, по зарплаті, по податках. Коли ми побачили цю інформацію, то зрозуміли, що заборгованість з’явилася не за останній рік, а накопичувалася останні 2-3. Тобто кредиторська заборгованість виросла не за один місяць, а вона була там систематичною.

Станом на 1 липня робоча група робить висновки, що якщо ми не будемо фінансово підтримувати басейн з міського бюджету на відшкодування комунальних витрат, то басейн може закритися.

В документах, які нам були надані, виявлені порушення касової дисципліни, два роки до цього часу не було касового апарату, тобто кошти від відвідувачів на офіційний розрахунковий рахунок могли як йти, так і не йти.

Окремо хочеться звернути увагу на основні засоби, які є на балансі комунального підприємства. Ми будемо аналізувати, які засоби є в оренді (частина з них орендується «Нодусом») і яка частина ще залишається. Потрібно проаналізувати, чи в дійсності вони є на підприємстві, і якщо вони простоюють, то, можливо, їх теж здавати в оренду і заробляти на цьому кошти.

Зараз комісія відпрацьовує копії договорів оренди, щоб подивитися, яка частина комунального майна здається в оренду, а яка простоює, щоб можна було б теж долучити, здати такі квадратні метри в оренду і теж на цьому заробляти.

Представники робочої групи також рекомендували КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» звернутися до різних ЗМІ та розмістити інформацію про те, які саме вони послуги надають. В центрі є і соляна кімната, і тренажерний зал, цілий спектр послуг. Населення про це потрібно інформувати. А за 2-3 тижні після розробки графіку відвідування управлінням освіти ми проаналізуємо тенденції попиту на відвідування басейну.

Хочемо також вчергове перевірити бухгалтерію та основні засоби, які є на балансі, оскільки знаємо, що обладнання було закуплене у 2008—2010 рр. за дуже великі кошти з бюджету. І хоча воно здавалося в оренду, але за меншу вартість, ніж щомісячна вартість амортизації. До речі, це питання — хто таке дозволив і чому місто витратило майже 500 тисяч гривень, а керівництво басейну цим процесом не керувало, або не хотіло цим займатися?

Зараз ми попросили бухгалтерію КП, щоб нам надали розшифровку по неточностях, які є в самому балансі за 2015 р.

Ми вивчатимемо повністю фінансово-господарську діяльність, і не виключаємо, що доведеться звернутися до фінансового управління з проханням перевірити це підприємство і, можливо, покарати тих людей, які довели підприємство до великої збитковості.

Ми не можемо внести свої пропозиції щодо нинішнього складу керівництва КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» на розсуд міському голові, але робоча група може звернутися з протокольним дорученням, що якщо керівник, який зараз на посаді, не виведе підприємство в «плюс» або «на нуль», то потрібно піднімати питання щодо ефективності такого керівництва.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017