Умови конкурсу на посаду начальника управління освіти можуть змінити

Блоги, Новини 03 Лют. 2016 р., 13:57 500

Засідання Громадської ради при Управлінні освіти і науки, що пройшло 2 лютого багато активістів та депутатів чекали з нетерпінням.

Ще напередодні представники влади і громади у соціальних мережах гомоніли — який буде порядок денний на екстреній нараді?

За відповідями далеко ходити не треба було — лише за два дні до цього на офіційному сайті Броварської міськради з’явилося повідомлення про конкурс на посаду начальника управління освіти і науки, щоправда, оголошення вийшло якимось куценьким — лише кілька скромних рядків на сайті.

Та навіть у тих кількох рядках активісти та депутати «демократичних сил» знайшли «хитрий умисел». На переконання деяких учорашніх активістів, а нині депутатів — вимоги до претендента на посаду начальника управління освіти писалися «під конкретну особу». У соцмережах навіть називалося прізвище — депутат від фракції «Єдність» Оксана Мельник.

Справді, вимоги до кандидата були ще ті: освіта повна вища педагогічна, вільне володіння державною мовою, обов’язково стаж роботи на керівних посадах в державній службі не менше 3-х років, або за фахом на керівних посадах в навчальних закладах — не менше 5-ти років, знання ПК не нижче рівня користувача.

Саме засідання викликало неабиякий ажіотаж. Окрім самих членів Громадської ради, захід відвідали: депутати — Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»), Тетяна Тоцька («Єдність»), Оксана Мельник («Єдність»), Галина Негода («Солідарність»), Ірина Веремчук («Солідарність»), Вадим Мутило (позафракційний), Сергій Батюк («Солідарність»), Олексій Здоровець («Свобода»), Борис Дудко («Батьківщина»), Андрій Василенко («Самопоміч»). Також на засіданні були присутні заступник міського голови по гуманітарному напрямку Лариса Виноградова та головний спеціаліст відділу загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти Управління освіти і науки Марія Спичак.

освіта (4)

Під час засідання активісти та депутати демократичних сил зазначили, що умови конкурсу обов’язково треба пом’якшити, аби дати можливість якомога більшій кількості бажаючих взяти участь у конкурсі. Зробити це можливо, якщо в оголошенні фразу «вища повна педагогічна освіта», замінити на «вища повна освіта».

Представники громади явно бажали, щоб конкурс не перетворився на такий, який був на посаду головного спеціаліста державного архітектурно-будівельного контролю. Тоді відомого у місті волонтера Віталія Корнета призначили не відкрито, без обговорення, а, навпаки, тихцем і поспіхом. До самого пана Віталія претензій немає, як кажуть, успіхів йому на новій ниві, але сама форма проведення конкурсу викликала неабияке обурення у громади.

Дискусії викликала і сама посада. Активісти та депутати від «демократичних сил» стали на позицію, що начальник управління освіти та науки — це не той, хто пише освітні програми, а менеджер і людина з досвідом управління персоналом.

освіта (12)

Освітяни ж та депутати від партії «Єдність», навпаки, наполягали на тому, що керівник управління має бути обов’язково з педагогічною освітою. Якщо одне крило — активісти та «демократичні» депутати — висували претензії, що вимоги конкурсу нібито написані під депутата Оксану Мельник, то інше — представники управління освіти та депутати «Єдність» — що умови конкурсу хочуть переробити під Ольгу Романенко, яка є кандидатом економічних наук та доцент кафедри фінансового аналізу і контролю в Київському національному торговельно-економічному університеті.

Склалося враження, що крило, яке симпатизувало Оксані Мельник, явно не бажало змін у системі Броварської освіти, тоді як прихильники Ольги Романенко зазначали, що з їхнім кандидатом прийдуть реформи у системі освіти міста.

Цікавий випадок стався, коли слово взяв депутат Андрій Василенко. До цього часу, у ході обговорення освітяни, виступаючи, перебивали, кричали, говорили на підвищених тонах. Василенко, який за період депутатства набув слави «миротворця», коли своїми спокійними і зваженими виступами гасив градус напруги під час конфліктів, зазначив: «Наша фракція і я особисто пропонували кандидатуру Ольги Романенко з надією, що вона зможе реформувати систему освіти у Броварах. Я буду просити пані Ольгу зняти свою кандидатуру, оскільки ганебно керувати людьми, які невиховані і ведуть себе вульгарно».

Такий виступ дуже сильно подіяв на «крило» Оксани Мельник — до кінця засідання уже не було криків та перебивань.

Зачепили учасники форуму і тему поєднання освіти і політики. Представники «Єдності» та освітяни запевнили, що у Броварах освіта і політика роздільні, тоді, як активісти та депутати «демократичних сил» розкритикували політизованість системи освіти. Мовляв, Антимайдани тому яскраве свідчення.

В якийсь момент дискусія закрутилася навколо того, що серед депутатів, у міській владі та в управлінні освіти залишилося багато колишніх «регіоналів». У цей момент заступник міського голови Лариса Виноградова розповіла, що вступити до лав Партії регіонів була змушена після телефонного дзвінка, коли її поставили перед вибором — або до партії або звільнятися.

«Я не могла покинути місто. І заради блага міста, на яке я працювала, я залишилася на посаді і вступила до Партії регіонів», — сказала Виноградова. На що Андрій Василенко навів приклад своїх дідуся та бабусі, які свого часу не зрадили собі і своїх переконань.

«Моя бабуся в 45-му році написала заяву щодо звільнення з посади педагога, оскільки не могла виховувати дітей згідно комуністичної ідеології. Були важкі умови, але людиною вона залишилася. Ті ж, хто вступав до Партії регіонів, не втрачали можливості жити, ці люди просто продалися за гроші. А щодо високих моральних якостей, про які тут так багато говорили, то я давно не бачив, щоб педагоги так вульгарно себе поводили, не звертаючи уваги на інших. І додам, що замовниками освітніх послуг є батьки, а не вчителі, тому потрібно прислухатися саме до їхньої думки, а не чиновників з області чи якихось рейтингів оцінювання», — сказав Василенко.

Відзначимо, що вимоги конкурсу на посаду начальника управління освіти написані на основі Положення про Управління освіти і науки. Поміняти ж пункти Положення можна лише на сесії міської ради з подачі… начальника управління, а він ще не обраний. Виходило замкнене коло.

Цікаво вчинила сама Громадська рада — її члени висловилися за те, що начальником управління має бути людина з педагогічною освітою, але голосуванням рекомендували міському голові внести в оголошення такі зміни, які б дали змогу претендувати на посаду значно більшому колу людей. А саме: «освіта повна вища педагогічна або профільна» і «стаж роботи в державній службі не менше 3 років або за фахом в галузі освіти не менше 5 років».

На завершення голова Громадської ради Ігор Романенко запевнив, що рада обов’язково проконсультується з юристами.

Очікується, що тема призначення начальника управління освіти і науки ще буде обговорюватися на нарадах в широкому форматі.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017