94-у річницю утворення району очільники Броварщини вирішили відзначити скромно, дуже скромно і навіть надзвичайно скромно.

Таким чином вони присоромили тих, хто переконаний: якщо вже братися за святкування дня району, то робити так, щоб це було багатогранним, цікавим дійством, щоб якомога більше  людей знало про нього, щоб кидали  всю свою домашню і не домашню роботу та буквально мчались до місця його проведення. У даному випадку до Калинівки. Таким  чином відбувається гуртування  громади. І потім легше вирішувати з нею й інші завдання. Бо ніщо краще не об’єднує людей, як  спільна робота та спільний відпочинок.

Ні, влада району  не просто присоромила  адептів ось таких , сміливо можна назвати – «старорежимних» уявлень про організацію  свята, вона своєю скромністю просто розмазала їх по стінці. Все треба робити «по-іншому» – такий лозунг взяли на себе організатори свята.

Наприклад, зробити так,  щоб мало хто знав про такий день, або й зовсім не знав.   Тому ви не могли знайти  анонсу  відзначання Дня району на сторінках  вірного і відданого рупора районної влади, тобто в газеті «Нове життя». Автор цих рядків вже у день святкування,  а це відбувалося 22 вересня у Калинівці,  уважно переглянув   сайти як Броварської райдержадміністрації, так і Броварської райради – навіть з лупою не знайшов жодного слова  про  знаменну подію. Не кажучи вже про вітальні борди, не було навіть якихось, хоча б чорно-білих листівок на дошках оголошень біля сільських чи селищних рад району.

Нічим іншим, аніж  просто таки шаленим потягом до скромності, можна назвати факт  призначення дня святкування  на будній день, у п’ятницю. Та ще й о 12-ій годині дня. І то неправда, що кажуть злі язики – мовляв, вирішили святкувати серед білого дня, бо ж  в п’ятницю робочий день закінчується на годину раніше, а у багатьох спеціалістів райради та райдержадміністрації, керівного складу, кажуть, клопотів домашніх  вище даху. Скажімо, ще не довибраний урожай картоплі.

Просто призначити  святкування ще до опівдня у робочий   день  –  новий тренд нової влади. Хоча чого нової? Правда, це тема іншої розмови.

…Організатори відзначення дня району дуже старалися. Старалися бути скромними. А де скромність, там і  економія. Над входом до калинівського Будинку культури вивісили плакат, який  «на всі випадки життя», – «Вітаємо зі святом». Ну й правильно. Навіщо тратитися на зайві слова щось про день району.  З горища зняли, пил протерли – і баста.

Скромно-організаторські потуги дали свої результати. За десять  хвилин до 12-ї, коли  в залі калинівського БК   вже ось-ось мали розпочатися урочистості, на площі перед культурним закладом, окрім Русанівського  дитячого духового оркестру,  було два-три чоловіки.  Причому, за умови хорошої погоди.

У самому ж залі, де й «гриміли» урочистості, вільних місць теж було достатньо.

Єдине, у чому броварська влада, себе не обмежує  і  принципів скромності не дотримується – у справі нагородження  кращих. Іноді  виникає думка, що влада  взяла на себе підвищені зобов’язання.  Як у радянські часи. Здається, ще рік, ще два,  і в районі не залишиться  жодної людини, котра б не отримала нагороди.

Ну посудіть самі. Лише у вересні ми відзначали День фізкультурника та  ось свіже – День Броварського району .Райрада та райдержадміністрація, діючи у цьому плані спільно і з ентузіазмом,   нагородила за два заходи більше 155 чоловік. Це, друзі, не рахуючи, наприклад, 1 вересня, Дня підприємця і багатьох-багатьох попередніх  свят і визначних днів. А ще ж і попереду стільки!

І знову броварська влада приперла до стінки, правда, вже не  скромністю, тих, хто вважає, що нагороди – справа потрібна, але тоді, коли  диплом чи грамоту  вручають справді кращим із кращих. Лише тоді вона має цінність. І навпаки.  Цінність  нівелюється, якщо нагороджений знає, що таких як він – ні, не одиниці, а сотні, якщо не тисячі.

Але, напевно, це теж якісь «старорежимні» погляди.  Тому –  вперед, рухаємося до виконання підвищених зобов’язань: кожному жителю броварської громади – диплом,грамоту чи навіть орден, правда, районного значення.  Бажано встигнути  до  2019-го, коли  знову виборчі вітри віяти будуть.

Або – до знаменних чи близьких до того дат в житті  нагороджених. Ну от ви, можливо, й не знаєте, але незабаром нинішній керівник апарату  Броварської РДА Катерина Прянішнікова відзначатиме п’яту річницю з того дня, коли вона радо, оплесками, з  усміхненим і можна сказати навіть зі щасливим обличчям зустрічала на вході в «Прометей» …лідера Партії регіонів, а нині втікача із награбованим українським добром  Миколу  Азарова. Тому нагорода, яку  22 вересня  отримала Катерина Валеріївна,  а це орден Знак пошани Броварської райради ІІ ступеня, напевно якраз доречний.

Загалом нагороджували багато різного люду, котрі представляли РДА і райраду, просто жителів того чи іншого села (так оголошували). Демонстрували, що кожна професія варта нагороди. Тому серед відзначених , наприклад, і колишній заступник голови РДА, і адміністратор комп’ютерної мережі, і бухгалтер,   і водій у РДА тощо..

…Із загального часу проведення Дня району у Калинівці у дві години церемонія вручення нагород тривала  сорок хвилин. Як тільки вона закінчилася, ведучі  просили не залишати зал,бо, мовляв, свято ж триває. Правда, народ, і тім числі і ощасливлений грамотою чи дипломом, потихеньку тягнувся до виходу.

Тривало все дійство, до речі, недовго. О 14.20  відзначення 94-ї річниці утворення Броварського району  благополучно закінчилося. Уклалися задовго до закінчення робочого дня. У плані з проведення районних заходів поставили чергову галочку.

А ви, пані і панове,  жителі славної Броварщини, працюйте.  Якщо у Вас ще немає грамоти чи диплома – особливо не засмучуйтеся. Прийде і ваш час. Бо у цьому плані влада щедра, і про скромність не думає. Тож – до нових свят!

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Анатолій Гаркуша