Комунальне підприємство «Броваритепловодоенергія» вивело в окремий платіж вартість абонентського обслуговування за постачання тепла і гарячої води. Ці витрати завжди були враховані в тарифах на комунальні послуги, однак після змін у законодавстві їх вивели в окремий платіж. Про це йдеться на сторінці КП у Фейсбуці.

Абонентська плата нараховується всім споживачам, із якими укладено індивідуальний договір про надання послуги (населення, бюджетні установи, організації та інші).

Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії та теплої води або за індивідуальним договором із обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Розмір плати за абонобслуговування затверджений наказом по підприємству від 1 листопада 2021 року №353/1 та складає:

 • послуга з постачання теплової енергії – 23,79 грн у т.ч. ПДВ;
 • послуга з постачання гарячої води – 9,48 грн у т.ч. ПДВ.
Зокрема, абонентська плата включає такі витрати:
 • витрати, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги (договірна робота, яка буде проводиться безпосередньо за кожною квартирою/ нежитловим приміщенням);
 • витрати підприємства із здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
 • нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги (ведення обліку кожної квартири, внесення показників, формування квитанцій);
 • витрати на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії і гарячої води (у разі їх наявності);
 • виконання інших функцій, пов’язаних із обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем).

Зазначається, що плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно протягом року та сплачується на один банківський рахунок разом із послугами з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води. А тому і термін оплати аналогічний іншим послугам – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

«Плата розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на одного абонента та виставлятиметься як окремий платіж незалежно від об’єму фактично наданих послуг. Також на оплату абонентського обслуговування надається субсидія», – зазначають комунальники.

Взагалі плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою. Її граничний рівень регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» від 21.08.2019 № 808 та з 01.07.2021 року становить 33,74 грн (з ПДВ). Ця сума розраховується на рік та може змінюватися протягом терміну дії у разі зміни розміру прожиткового мінімуму на законодавчому рівні.

ФОТО – Конкурент

Читайте також:

 1. До 50 млн грн: КП «Броваритепловодоенергія» візьме кредит у російського «Альфа-Банку»

 2. КП «Броваритепловодоенергія» сплачує штрафи і продовжує забруднювати річки

 3. КП «Броваритепловодоенергія» візьме в лізинг 11 одиниць техніки

 4. Реконструкція головної насосної станції міста – плани Броваритепловодоенергії