Через пікові навантаження в Броварах щодня «горять» десятки підстанцій

0
У Броварах близько тисячі трансформаторних підстанцій, щодня виходять із ладу кілька з них. Ремонтні бригади не встигають відразу виїжджати на всі виклики. Електрики кажуть, що головна причина – в перепадах напруги, які виникають після регулярних відключень. У ДТЕК повідомляють, що роблять усе задля зменшення дефіциту генерації та відключення.

На трансформаторній підстанції № № 775  вчора трапилася аварія – без струму залишилося шість багатоповерхових будинків на вул. Чорних Запорожців (№ 50, 52,54, 56, 54-А, 56-А.). Із цих будинків у Контакт-центр надійшло відразу 140 заявок.
«Вийшло з ладу обладнання в самій підстанції, до того ж, перегорів кабель. Це найгірше, бо доводиться рити траншею і шукати місце «пробою», – кажуть електрики. Коли морози будуть більшими, то розрити стане ще важче.

«Ми не встигаємо виїжджати на аварії, будинки в черзі. Головна причина – потужне пікове перенавантаження. Після включення світла відбувається різкий пік амперів, навіть нове обладнання не витримує. Воно не розраховане, щоб навантаження збільшувалося різко – втричі. Лінія розрахована на 200 ампер і не може витримати 500», – розповів «Трибуні» Олександр Світан, майстер із обслуговування та ремонту трансформаторних і розподільчих підстанцій ДТЕК.

Олександр Світан, майстер із обслуговування та ремонту трансформаторних і розподільчих підстанцій

До електриків підходять мешканці знеструмлених будинків, розпитують, коли вони все відремонтують.
«Я з 54-го будинку, ми майже добу без електроенергії. Знеструмлено і ліцей №10. Донька Ірина залишилася вдома. Звичайно, що після відключення люди починають одночасно вмикати електроплити, бойлери, пральні машини, тож система і не витримує», – каже журналістам пані Вікторія, місцева мешканка.

Працівники ДТЕК жінку заспокоїли: аварію усунуть до вечора і струм буде.

Вікторія і Ірина

«У Броварах близько тисячі підстанцій. Щодня виходить із ладу близько десяти-п’ятнадцяти. І тут не важливо – нове чи старе обладнання, головна причина – війна», – кажуть електрики.

«Енергосистема після обстрілу, що був у понеділок, перебуває в стадії відновлення. Відновлювальні роботи триватимуть не менше тижня, щоб ми вийшли хоча б на той рівень, який був до обстрілів у понеділок», – розповів 7 грудня в ефірі Суспільного виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Читайте також

  1. Віялові відключення в Броварах: чому одні будинки вимикають від світла, а інші – ні
  2. На Київщині для 300 тис. мешканців покращено електропостачання – ДТЕК
  3. «На Броварщині на випадок блекауту є альтернативний канал зв’язку», – військовий експерт Сергій Бескрестнов
  4. Ліфти в Броварах продовжують виходити з ладу: через несвідомих мешканців?
Залиште відповідь

Exit mobile version