Деяких пацієнтів із COVID-19 мають намір перевезти з Броварської багатопрофільної клінічної лікарні до медичних закладів Боярки і Переяслава. Таким чином планують розвантажити лікарню в Броварах. Про це сьогодні під час оперативної наради розповіла Ніна Хорошаєва, начальниця відділу охорони здоров’я виконкому ради Броварської ОТГ. Тим часом у броварській лікарні звітують про переповнення і рекорд смертності серед хворих із COVID-19.

Куди повезуть броварців

Як зазначила Ніна Хорошаєва, надійшов наказ, згідно з яким хворих одночасно на інсульт і COVID-19 можна буде перевозити з броварської лікарні до медичного закладу в Боярці. Аналогічним чином пацієнтів із коронавірусом і травмами чи хірургічними недугами зможуть відправляти до Переяслава. З її слів, хворих перевозитиме екстрена медична допомога.

Ніна Хорошаєва

Таким чином з’явиться можливість зняти напругу в Броварській багатопрофільній клінічній лікарні та скомпонувати хворих на одному поверсі чи покращити організацію розміщення пацієнтів іншим чином, розповіла Ніна Хорошаєва.

Возитимуть і до Києва

Як розповів під час опернаради голова Броварської міської громади Ігор Сапожко,  міністр охорони здоров’я також видав розпорядження про перепрофілювання 16-ти медичних наукових інститутів у Києві під хворих на COVID-19. Мер дав доручення  використати можливість переведення броварських пацієнтів до столиці.

Серед закладів, зі слів Ігоря Сапожка, – Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова та Національний інститут хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова.

Читайте також: Із 21 березня в Броварах діятимуть обмеження «червоної» зони. ВІДЕО

Варто зазначити, що протягом дня в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Відсутня вона й у загальнодоступних відкритих джерелах. Як розповіли працівники МОЗ, можливо, питання перепрофілювання інститутів у Києві на цей момент перебуває на рівні попередніх домовленостей.

Броварська лікарня переповнена

Як і раніше, всі 40 місць для пацієнтів із COVID-19 в інфекційному відділенні для дорослих зайняті. Як тільки звільняється місце – на нього кладуть іншого пацієнта. Ситуація в броварській лікарні – напружена. Про це повідомляють чиновники та керівники медустанов Броварської ОТГ.

Директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк минулого тижня повідомив, що до Броварів направляють «нековідних» хворих на лікування з Переяслава, Яготина, Баришівки тощо.

Пацієнтів із коронавірусом і без нього змушені розмежовувати просто у відділеннях – звичайною плівкою. Зі слів керівника медичного закладу, хворі з COVID-19 перебувають не лише в інфекційному, а й у пологовому, пульмонологічному, хірургічному, травматологічному відділеннях, а також у реанімації № 1.

Рекорд смертності серед хворих із COVID-19

Як зазначив директор лікарні, за останній тиждень шпиталізували 65 хворих із COVID-19 або підозрою на нього. Водночас виписали з медзакладу 50 осіб. Померло в лікарні – 7. Серед них 4 – з Броварів, решта – із сіл Броварського району. Зі слів Валентина Багнюка, поточна смертність стала найбільшою серед пацієнтів із коронавірусом у лікарні за весь час.

Зі слів керівника первинної медицини Броварської ОТГ Ігоря Кравцова, одна з жительок нашого міста минулого тижня померла в лікарні Баришівки.

На цей час, як зазначає Валентин Багнюк, у дорослій лікарні Броварів із підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 50 пацієнтів. Іще 18 – із підозрою. У дитячій лікарні з коронавірусом «лежать» шестеро неповнолітніх. Ще один – із підозрою.

Згідно з офіційною статистикою, станом на сьогодні в Броварах активно хворі 1089 осіб. Захворюваність зростає. Тиждень тому в місті хворіло лише 828 пацієнтів. Два тижні тому – 560. Три тижні тому, 9 березня, – 373. А місяць тому, станом на 1 березня, – 266.

Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Щеплення проти COVID-19 можна отримати в двох амбулаторіях Броварів
  2. На Броварщині наднизький рівень вакцинації від COVID-19 – Хорошаєва
  3. Лікарі, до яких можна звернутися без направлення – програма медичних гарантій