Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявили, що 1 вересня діти підуть у школу в повноформатному режимі. Також про те, як працюватимуть школи, де вакциновано критично мало педпрацівників, розповідають «Факти ICTV» та «Українське радіо».

«Covid-19 уже не такий, яким був на початку. Розвиваються нові штами, які більш активні, більш агресивні. Але на початку навчального року ми розглядаємо ситуацію, коли ще тепло, коли ще немає супутніх сезонних захворювань, що в школу ми підемо в повноформатному режимі», – повідомив міністр.

Згідно з новою постановою уряду, при посиленому карантині працюватимуть лише ті школи, де вакциновано понад 80% учителів. Водночас головний санітарний лікар заявив, що немає закону, який забороняє не допускати невакцинованих вчителів до роботи. Як запевнив Ігор Кузін, вчителів, які не вакцинувалися, все ж до роботи допускатимуть.

«Зараз немає юридичних підстав, аби не допускати невакциновану проти Covid-19 людину до роботи. Але кожен учитель і лікар має розуміти, що він – працівник критичної інфраструктури, який власним прикладом має показувати, як правильно робити», – заявив Кузін.

Постанова уряду передбачає, що школи, у яких вакциновано менш як 20% персоналу, не зможуть працювати, якщо регіон перейде із зеленої в іншу зону карантину.

«Якщо брати в середньому, то це приблизно до 35%. Але область від області відрізняється надто критично. Наприклад, Київська область – це 90%, Житомирська, Львівська область – понад 55% вакцинованих. Зазначу, що ці цифри на 15-те число кожного місяця. Станом на 15 серпня зріз ми ще не робили», – розповів Шкарлет.

Станом на 25 червня, у Броварській громаді двома дозами вакцинувалося 642 працівники освіти.

Новий навчальний рік стане справжнім викликом, оскільки в Україні почав поширюватися більш небезпечний і заразний штам коронавірусу Дельта.

ФОТО – Володимирець.City

Читайте також:

  1. МОЗ заохочуватиме лікарів за вакцинування пацієнтів

  2. COVID-19: у МОЗ назвали симптоми штаму «Дельта»

  3. У найближчі два тижні можливий спалах COVID-19 в Україні – КШЕ

  4. Центр масової вакцинації знову працюватиме в Прометеї