Комунальне підприємство «Броваритепловодоеренгія» планує укласти контракт із ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на закупівлю газу для наступного опалювального сезону. Його ціна – майже вдвічі менша за ринкову, зазначає керівник КП Григорій Голубовський. Для підписання документа необхідна згода громади, тож відповідний проєкт рішення виносять на сесію ради Броварської ОТГ 29 липня.

Потреба газу для комунального підприємства «Броваритепловодоеренгія» щороку є відносно великою, про що свідчать періодичні звіти керівництва компанії. Газ використовують переважно для підігріву води, постачання її до осель жителів Броварів та опалення.

Як розповів під час засідання постійної депутатської комісії з комунальних питань Григорій Голубовський, у травні цього року втратила чинність постанова Кабміну, що регулювала закупівлю газу. Відтоді комунальні підприємства мають забезпечити закупівлю природного газу в Групи Нафтогаз за комерційними контрактами.

Григорій Голубовський

Компанія «Нафтогаз Трейдинг» пропонує придбати 28, 638 млн куб. м на рік на ціною 7420 грн за 1000 куб. м. Ця ціна має бути стабільною та незмінною.

Зі слів керівника КП «Броваритепловодоеренгія», контракт дуже вигідний і такою нагодою слід скористатися. Мовляв, ринкова ціна становить 12 – 14 тис. грн на 1000 куб. м.

Які «мінуси»

Водночас є і недоліки. Як зазначив Григорій Голубовський, у випадку споживання газу понад норму у 28,638 млн куб. м, надлишок доведеться купувати вже за ринковою комерційною ціною. Обсяг «пільгового» газу матиме ліміт щомісячно.

До того ж, такого обсягу може справді не вистачити. Комунальник розповів, що останнього року «Броваритепловодоенергія» використала 32,6 млн куб. м, тобто на 4 млн більше.

Григорій Голубовський зазначив, що обсяг розміром 28,638 млн куб. м прорахували в компанії «Нафтогаз Трейдинг», керуючись даними споживання за останні 5 років. Зокрема, бралися до уваги дані споживання за ті роки, коли були теплі зими, тож газу використовували менше.

Щоправда, посилаючись на останні наради на рівні Кабміну, керівник КП «Броваритепловодоеренгія» зауважив: можливо ще вдасться скоригувати пільгову ціну на більший об’єм для комунальних підприємств.

Григорій Голубовський також нагадав про скрутне становище комунального підприємства. Адже, з його слів, лише через різницю між цінами на газ та електроенергію КП отримало збитків на майже 70 млн грн.

Головне фото – Sergey SK

Читайте також

  1. КП «Броваритепловодоенергія» змінює графік роботи
  2. КП «Броваритепловодоенергія» візьме в лізинг 11 одиниць техніки
  3. Забруднювали землю: екологи оштрафували КП «Броваритепловодоенергія». ФОТО, ВІДЕО