Альтернатива чергам за дитячими довідками: запис по телефону та приватні клініки

Новини 21 Сер. 2017 р., 15:12 313

У понеділок, 21 серпня, під час оперативної наради міський голова Ігор Сапожко поставив питання головному лікарю Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігорю Кравцову щодо черг у лікарні за медичними довідками до навчальних закладів.

Як повідомляла раніше «Трибуна-Бровари», броварчани обурені та скаржаться на черги у Броварській дитячій поліклініці на Ярослава Мудрого. У соціальних мережах мешканці повідомляли, що доводиться приходити до поліклініки о 6 ранку і часом неможливо пройти необхідних лікарів або взяти довідку навіть за кілька днів. Система талонів, на переконання броварчан, себе не виправдовує, оскільки відвідувачів набагато більше, ніж записується людей по талонах, а телефонного запису немає, оскільки така форма не передбачена законодавством.

У свою чергу пан Кравцов зазначив, що в амбулаторіях до дільничних лікарів черг немає, а ось у вторинній ланці, тобто в поліклініці, справді така проблема існує.

Міський голова визнав, що система сповіщення про можливість проходження медогляду заздалегідь себе не виправдала: «Хто і як сповіщав батьків про те, що їм потрібно пройти з дітьми огляд та отримати довідку навесні, аби не відкладати все на останній день, невідомо. Графіки прийому дітей на обстеження теж не виправдали. Ми все одно маємо черги».

Сапожко звернувся до присутнього на нараді представника Броварської ЦРЛ з проханням організувати від 22 серпня можливість проходження медичного огляду у вузьких спеціалістів по телефонному запису.

Як розповіли шкільні медсестри кількох Броварських навчальних закладів, з якими вдалося поспілкуватися «Трибуні-Бровари», батькам дітей, які переходять із дитсадочка до 1 класу, необхідно отримати обов’язково медичну довідку у дільничного терапевта, яка називається «Медична довідка про стан здоров’я» (форма 026/о при вступі до школи та 086-1/0 щорічний огляд), а також карту щеплень (форма 063), де вносять відомості про всі щеплення дитині.

За словами шкільних медичних працівників, довідки про стан здоров’я також можна оформити у приватних поліклініках, там же можна проходити і огляд лікарів, якщо наявні відповідні фахівці та ліцензії.

«Можна надавати довідку про стан здоров’я дитини навіть з приватної поліклініки. Головне, щоб документи відповідали державним стандартам. Діти, які йдуть до 1 класу мають для отримання довідки 026/о пройти повний медичний огляд. Далі з року в рік потрібна довідка форми 086-1/0 та проходження тих лікарів, де дитина стоїть на обліку в диспансері. Якщо дитина знімається з диспансеру, про це має бути відмітка у медичній картці», — повідомили у Броварській ЗОШ №2.

У приватній клініці «Здорова родина», куди «Трибуна-Бровари» звернулася за коментарем, повідомили про те, що медичні довідки форми 086-1/0 та 026/о надають. «Ми робимо загальну довідку. Коштує така послуга 240 грн. У цю суму входить також і кардіограма. Єдине – дитина має бути зі своєю медичною картою.

До нас часто приходять батьки, скаржаться на черги у поліклініці. У нас можливо записатися за телефоном. За адресою Гагаріна, 21 працюємо без вихідних», — розповіли в центрі «Здорова родина».

Водночас представники приватної медицини повідомили, що карту щеплень форми 063 вони не роблять.

Щодо обстеження фахівців вузького профілю, то комплексного обстеження лікарів тут немає. «До кожного лікаря потрібно записуватися окремо. Консультація кожного з лікарів вартує 240-250 грн», — повідомили у медичному центрі.

У столичних приватних поліклініках пропонуються такі комплекти послуг:

 • консультація дитячого невролога
 • консультація дитячого офтальмолога
 • консультація дитячого ортопеда
 • консультація дитячого отоларинголога
 •  

 • ехокардіографія
 • консультація педіатра з проведенням проби Руф’є
 • загальний аналіз сечі
 • глюкоза крові
 • загальний аналіз крові з формулою
 • аналіз кала на гельмінти
 •  

 • електрокардіограма
 • забір матеріалу.

Медичний центр «Into— Sana»

Після проходження усіх обстежень видається документ державного зразку форма 026/о або 086-1/0

Вартість програми «Школа»  — 1500 грн.

 

Дитячий медичний центр «Дитина»

Оформлення довідки №026/о.

Додатково сплачується 225 грн. за консультацію будь-якого іншого фахівця.

Вартість програми медичного огляду «Школа» — 1300 грн.

 

Клініка ADONIS

Оформлення форми №026 / о.

Вартість профілактичного пакета «Школа» — 1300 грн.

 

Медичний центр MDclinic

Вартість програми «Школа» 1550 грн.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017