«Альянс-Новобуд» добровільно відмовляється від земельної ділянки

Новини 23 Чер. 2017 р., 21:15 1 812

Відео сесії можна подивитися тут.

Проектом рішення 31 «Про надання згоди у прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Бровари земельної ділянки по вул. В. Чорновола» депутати погодились прийняти 1,2932 га від одного з найбільших забудовників міста.

Мова йде про земельну ділянку, на якій ТОВ «Альянс-Новобуд» побудувало багатоквартирні житлові будинки ЖК «Зелений квартал». За словами начальника земельного відділу Лесі Гудименко, це цілком стандартна процедура, коли забудовник передає освоєну земельну ділянку у комунальну власність після будівництва.

Неординарність ситуації з «Альянс-Новобудом» полягає лише в тому, що на дану земельну ділянку забудовник має право власності, а не землекористування. Свого часу будівельна компанія скупила земельні ділянки та побудувала на них висотки.

Варто зазначити, що народні обранці спершу проголосували проект рішення та відмовили ТОВ «Альянс-Новобуд» у прийнятті ділянки до комунальної власності. Схвально проголосували лише 18 депутатів, тобто рішення було «не прийнято».

Деякі депутати мотивували свою позицію тим, що забудовник просто не хоче сплачувати орендну плату за землю і тому передає, заробивши на продажу житла, земельну ділянку на утримання міста. На це секретар БМР Петро Бабич зауважив: «Якби це Атлант передавав земельну ділянку – питань би не було, просто Альянс не так називається… Приймемо земельну ділянку у комунальну власність, а потім передамо ОСББ (якщо власники квартир їх створить) цю землю в оренду…».

Хоча насправді станом на сьогодні в Україні відсутній механізм передачі чи в оренду, чи у власність землі ОСББ. Тому поки що ці спілки не звертаються за отриманням землі під будинками. Як повідомила депутатам керівник земельного відділу Леся Гудименко, спочатку, як можливий механізм, розроблялось відповідне положення, нині – анонсується розробка відповідного законопроекту.

Тому цілком логічно було б почекати до визначеності у цьому питанні на законодавчому рівні, а потім – або прийняти земельну ділянку у комунальну власність, або забудовник самотужки вирішував би її долю з майбутніми власниками чи орендарями.

Здавалося, доля проекту була визначена, депутати навіть продовжили розгляд проектів згідно порядку денного. Проте пильне око секретаря Броварської міської ради Петра Бабича помітило відсутність єдності в однойменній фракції – «не голосувала» за даний проект рішення Тетяна Тоцька. Після того, як секретар БМР вказав на це депутатці, почалась череда переголосувань.

Зазначений проект рішення «в цілому» переголосовували 6 разів: тричі – система «Рада» відмовлялась «приймати земельну ділянку» Альянсу, заблокувавши голосування пані Тоцької. Депутатка навіть пересідала на інше місце задля позитивного результату. Щойно пульт Тетяни Петрівни запрацював на четвертому голосуванні помилково «за» проголосував Валерій Іваненко, а Олег Шевчук – «утримався».

Під час п’ятого голосування – депутат Шевчук «не голосував», а Ірина Веремчук помилково натиснула «за». За шостим разом – проект рішення «задовольнив» більшість, проте 20-м голосом виявилось помилкове «за» Сергія Батюка. Сьомого голосування вже не відбулось, бо, за словами Петра Бабича, голос депутата Батюка «не був вирішальним».

У результаті «багаторазового» кнопконатискання міський бюджет втратить суму, яку раніше ТОВ «Альянс-Новобуд» сплачувало по земельному податку за 1,2932га, щойно забудовник оформить документи на передачу землі.

Проте, це не єдине рішення на 30-й сесії, що приймалось в декілька раундів…

Відео сесії можна подивитися тут.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017