«Авангард АТО Броварії» обговорили надання землі під гараж

Новини 19 Чер. 2017 р., 11:24 442

Відео засідання можна побачити тут.

18 червня в актовому залі НВК відбулися збори громадської організації «Авангард АТО Броварії». Головним питанням порядку денного стало обговорення проекту рішення, який виноситься на сесію міської ради 22 червня щодо виділення земельних ділянок під будівництво гаражів для учасників АТО, учасників бойових дій, членів сімей загиблих в АТО та волонтерів. Під час засідання бажаючі члени організації висловили свої позиції щодо проекту рішення. Думки розділилися...

Нагадаємо, що в основі конфлікту між учасниками АТО і депутатами міської ради – різні погляди на списки претендентів на земельні ділянки. Так, Координаційна рада з питань АТО підтримала списки, де є і міські учасники АТО, і районні, а також волонтери. Депутати ж стали на позицію, що потрібно знати напевно, чи всі учасники АТО, які мають право на земельну ділянку, оповіщені про можливість її отримати, а також спочатку потрібно забезпечити усіх учасників АТО і УБД міста Бровари, а лише потім району, і не включати до списків волонтерів. У підсумку Координаційна рада рекомендувала підтримати списки у нинішньому вигляді, на відповідне рішення у депутатів земельної комісії забракло голосів.

Під час засідання лідер ГО Ігор Муратов висловив переконання, що Координаційна Рада є представником учасників АТО і якщо вона підтримала голосуванням списки тих, хто подав заяви на отримання земельних ділянок, то на її рішення потрібно зважати.

«Моя позиція така: на передовій ми не ділилися на міський та районний боєць, а тому зараз сказати — пішов геть, районний — я не можу. Так само і волонтери: вони на передовій нас підтримували і ризикували життям. Я їх теж «послати» не можу», — зазначив Ігор Муратов. Надалі ж, на переконання Муратова, коли цей проект рішення буде затверджений, видавати земельні ділянки в першу чергу міським учасникам АТО, учасникам бойових дій, а вже потім районним.

Ігор Муратов.

Водночас, лідер «Авангарду» висловив претензії до діяльності Координаційної Ради. «На засідання з 25 членів реально ходять 8-9. Потрібно якось змінити або формат складу Ради або її персональний склад, щоб це був орган, який діє повноцінно», — зазначив Муратов.

Іншу позицію щодо проекту рішення озвучив заступник керівника ГО «Авангард АТО Броварії» Олексій Бреус. Пан Олексій висловив переконання, що у нинішньому вигляді проект рішення приймати не можна, а саме включати в списки з 566 чоловік 177 — з району.

За інформацією Бреуса, Броварська районна рада виділила для учасників АТО і бойових дій 81,7 га землі, з яких 5,75 га для броварчан.

«Особисто я виступаю проти того, щоб зараз видавали земельні ділянки для учасників АТО з району, і на сесію 22 червня не піду «допомагати» депутатам приймати рішення за проект у нинішньому вигляді.

Немає жодних гарантій, що районні атовці обов’язково будуть там будуватися. І складно повірити, що учасник АТО з Димерки чи Калити буде там ставити там гараж. А ось до чого це може призвести точно, так це до розбазарення землі, оскільки за ці ділянки розпочнуться торги. Ділянки можна скупити у районних атовців і на рівному місці отримати 1,5 га землі для чийогось приватного будівництва», — наголосив Олексій Бреус.

Олексій Бреус.

Заступник голови «Авангарду» висловив припущення, що адміністрація може сформувати списки тих бійців АТО, які будуть продавати земельні ділянки, і потім присвоювати їм номери в такому порядку, щоб гаражі стояли поруч.

«Зараз таке враження, що на цю земельну ділянку в 10 га кинули ці списки як наче сипнули гороху: змішали все докупи, а розбиратися буде дуже складно, оскільки «районні» ділянки будуть простоювати, і не буде можливості для тих, хто там будуватиметься, об’єднуватися для проведення під’їздів, світла, комунікацій тощо. Логіки у формуванні самих «таких» списків немає. Як на мене, проект «сирий», потребує доопрацювання і якщо його ухвалювати в нинішньому вигляді, то буде бардак», — резюмував пан Бреус.

Після виступу керівників слово почали надавати «рядовим» членам організації. Одностайності не було. Дехто вагався, дехто, як, наприклад, працівник Броварського військкомату Михайло Григорянц, висловили переконання, що спочатку потрібно максимально забезпечити земельними ділянками міських учасників АТО, а вже потім говорити про районних.

Підсумовуючи обговорення проекту, члени організації зійшлися на думці, що з боку самих бійців АТО були прорахунки, що вони не проаналізували списки заявників, а, по-суті, скинули усі проблеми на радника міського голови з питань АТО Станіслава Мальця та волонтера Оксану Савосту (останню пізніше долучили до Координаційної ради). Прозвучали також думки, що адміністрація міської ради навмисне об’єднала у списках і міських, і районних учасників АТО для того, щоб їх «зіштовхнути лобами».

«У цій ситуації нам потрібно максимально уникнути провокацій. А тому моє переконання — жодних протоколів про те, що ми йдемо походом на сесію міської ради чи не йдемо, будемо підтримувати чи не будемо», — заявив Бреус.

Учасники засідання зійшлися на думці, що кожен член організації сам для себе визначиться індивідуально: чи йти йому на сесію, чи не йти, і там закликати підтримувати депутатів проект у нинішньому вигляді чи ні.

Сам Ігор Муратов заявив, що спеціально на сесію не піде, а лише у тому випадку, якщо туди вирішать піти його побратими. «Я голова ГО, мої обов’язки — підтримувати своїх колег і побратимів. Лише в цьому випадку я піду на сесію. Підуть хлопці — піду я . А просто спеціально туди не збираюся», — заявив Муратов. Також пан Ігор розповів, чому він не подав від себе заявку на отримання земельної ділянки. «У цьому місці вона мені не потрібна. Не уявляю, що саме там матиму гараж. Він далеко від дому. Як мені туди добиратися? На велосипеді, щоб там ставити машину?», — напівжартома зазначив Муратов.

Наприкінці засідання «Трибуна-Бровари» поцікавилася у членів організації про їхню думку щодо створення кооперативу «Патріот», який претендує на частину земельних ділянок. Тут «авангардівці» були одностайні. Вони не проти кооперативу «Патріот», оскільки туди можуть також увійти бійці АТО.

Хто саме із «Авангарду АТО Броварії» прийде на сесію і яку позицію буде висловлювати — стане відомо 22 червня. Важливо, щоб не порушувався головний принцип ухвалення рішення депутатами — добровільно і не під зовнішнім тиском.

Відео засідання можна побачити тут.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017