«Авангард АТО Броварії» виступає за окремий пам’ятник учасникам АТО

Новини 26 Лют. 2017 р., 15:01 266

Громадська організація «Авангард АТО Броварії» не підтримує ідею встановлення в Броварах пам’ятного меморіалу «Бровари у війні» у тому вигляді, який пропонується зараз міською радою та на проектну композицію якого оголошено конкурс.

Нагадаємо, 30 січня вийшло розпорядження міського голови Ігоря Сапожка про проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятного меморіалу «Бровари у війні» в парку «Перемога».

Основна ідея такого меморіалу — відображати історію воєнних конфліктів та військових часів України, де так чи інакше були задіяні Бровари. А саме:

— про Другу світову війну (1939 – 1945 рр.);

— про війну в Афганістані (1979 –1989 рр.);

— про проведення антитерористичної операції на сході України (2014 –…рр.).

Під час обговорення питання створення пам’ятного знаку учасники загальних зборів ГО «Авангард АТО Броварії» нагадали, що броварчани брали участь у різних воєнних конфліктах, які не обмежуються лише Другою світовою війною та війною в Афганістані. АТОвці нагадали, що броварчани були задіяні у воєнному конфлікті в Нагорному Карабасі, в Кубі, Ємені, а тому пам’ятний меморіал має бути символом вшанування не лише воїнів-афганців.

Також учасники АТО озвучили ідею про те, щоб воїнам, які загинули за Україну під час АТО, встановити окремий пам’ятник.

Думки учасників зборів розділилися. Заступник голови ГО Олексій Бреус ратував за те, що потрібен спільний меморіальний комплекс для усіх броварчан, які брали участь у військових діях, голова ж «Авангарду» Ігор Муратов наголосив на тому, що для бійців АТО потрібен окремий пам’ятний знак.

Голосування показало — ГО «Авангард АТО Броварії» виступає за те, щоб для загиблих учасників АТО був окремий меморіальний знак.

Також «Авангард АТО Броварії» одноголосно проголосував за те, щоб звернутися з письмовою заявою до міського голови Ігоря Сапожка щодо розгляду можливості надання земельної ділянки під пам’ятник для учасників АТО у тому місці, де планується меморіальний знак «Бровари у війні» (планується, що меморіал розміщуватиметься вздовж доріжки між пам’ятним знаком «Танк» та пам’ятним знаком Броварчанам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані).

 

Щодо бачення, яким має бути цей пам’ятник, то лідер ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов озвучив таку ідею: це може бути пам’ятник у вигляді фонтану і руки, яка триматиме глобус, де буде висічена одна країна — Україна, а сам глобус підсвічувати червоним кольором, що символізуватиме, на думку Муратова, Україну, яка піднялася на крові воїнів АТО. Навколо фонтана можуть бути висічені прізвища загиблих на сході країни броварчан.

Ігор Муратов бачить пам'ятник у вигляді руки, яка тримає глобус.

«Авангардівці» зійшлися на думці — звернутися до Асоціації батьків міста Бровари та Громадської ради при управлінні освіти з проханням розглянути можливість проведення в навчальних закладах конкурсу на кращу проекту композицію пам’ятного меморіалу для бійців АТО. Про те, що «авангардівці» звернулися до Громадської ради при управлінні освіти з відповідною пропозицією, у розмові з кореспондентом «Трибуна-Бровари» підтвердив її голова, він же керівник Асоціації батьків міста Ігор Романенко. За його словами, можливість проведення конкурсу та відповідного звернення з проханням до управління освіти буде обговорюватися на засіданні у вівторок 28 лютого (початок о 15.00).

Уже завтра, 27 лютого, згідно протокольного доручення, голова ГО Ігор Муратов має зареєструвати заяву у міській раді з проханням продовжити термін конкурсу.

Нагадаємо, що конкурс на проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятного меморіалу «Бровари у війні» в парку «Перемога» триватиме до 3 березня.

У конкурсі можуть брати участь усі бажаючі. До участі допускаються ескізи, що надійшли на електронні адреси управління містобудування та архітектури Броварської міської ради ([email protected], [email protected]), Броварської міської ради ([email protected]), або на поштову адресу з позначкою «На конкурс» (07400, м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, кім. 412).

 

 

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018