Броварські лікарі просять півмільйона гривень на програму донорства крові

Новини 18 Січ. 2017 р., 9:56 72

Виконавчий комітет Броварської міської ради затвердив Програму підтримки служби переливання крові Броварської центральної лікарні та розвитку донорства в місті Бровари на 2017 рік. Відповідне рішення виконком ухвалив на своєму засіданні 17 січня.

Проект рішення розроблений за поданням Броварської центральної лікарні та має ще пройти затвердження на сесії Броварської міської ради, яка відбудеться 19 січня (позачергова). Обсяги фінансування програми складають 490 800 грн на рік з місцевого бюджету.

Як розповів заступник головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Григорій Павлін, відділення з переливання крові до 2016 року включно фінансувалося з обласного бюджету. На 2017 рік БЦРЛ на це відділення, за словами Павліна, не отримала жодної копійки фінансування.

Григорій Павлін

Григорій Павлін

«До нас поступають породіллі і стабільно двічі чи тричі на рік виникають ситуації, коли доводиться залучати десятки донорів, щоб врятувати їм життя. Якщо не буде фінансуватися банк крові, лікарню треба буде просто закривати, бо на одному акушерстві ми не «виїдемо» і матимемо велику біду», — розповів Павлін.

Під час обговорення проекту, члени виконкому зійшлися на думці дати протокольне доручення фінансовому управлінню Броварської міської ради знайти кошти для відповідної програми.

Перед тим як виконком голосував, пан Павлін зазначив, що суми у 490 тис. грн буде замало. «Закупка відповідного обладнання та його ремонт потягне на мільйони. Цієї суми однозначно не вистачить на програму», — сказав заступник головного лікаря БЦРЛ.

Згідно рішення головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк має подати Програму на затвердження на сесію Броварської міської ради. Контроль за виконанням рішення покладено на заступника міського голови Ларису Виноградову.

Як розповів під час засідання депутатської комісії з гуманітарних питань головний лікар Броварської центральної лікарні Валентин Багнюк, загалом програма потребує фінансування у розмірі близько 800 тисяч гривень на рік, але за проектом передбачається співфінансування з районним бюджетом у пропорції: 60% — місто, 40% — район. Частка міста складатиме 490 800 грн. Гуманітарна комісія рекомендувала підтримати проект одноголосно.

Відповідний проект рішення уже виноситься на позачергову сесію міської ради 19 січня.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018