«Бюджет-2017»: відділ культури хоче комп’ютеризуватися

Новини 18 Лис. 2016 р., 15:49 196

17 листопада у малій залі відбулися бюджетні слухання стосовно запитів Управління культури на 2017 рік.

Цього разу виявилося, що малої зали забагато для присутніх, оскільки охочих послухати про витрати на культуру виявилось небагато.

Начальник фінвідділу Наталія Постернак та представники управління представили учасникам засідання бюджетні запити культурних установ міста. Від депутатського корпусу були присутні: Андрій Василенко, Ірина Веремчук, Вадим Мутило, Галина Негода і Сергій Батюк.

Видатки на відділ культури по загальному фонду прогнозуються на рівні 18 350 400 грн, з яких 12 724 700 грн — оплата праці, 2 799 500 — нарахування на заробітну плату, 1 460 100 — комунальні послуги та енергоносії, а інші видатки — 1 366 100 грн.

Щодо оплати праці серед інших управлінь, рівень середньої заробітної плати по відділу культури поки найвищий. Депутати, зокрема Андрій Василенко, поцікавилися структурою нарахувань. Присутній головний бухгалтер управління пояснила, від яких показників залежить рівень оплати праці (вислуга років, ранг, надбавки та премії тощо).

На що звернули увагу присутні депутати, то це на ціни за послуги доступу до Інтернету серед головних розпорядників коштів.

Суми дещо завищені і потребують перегляду. Спільною рисою всіх запитів є відсутність комп’ютерної техніки практично у всіх розпорядників (керівництво та бухгалтерія): відділ культури потребує 2 комп’ютери, дитяча бібліотека — 2 комп’ютери, доросла бібліотека — 6 комп’ютерів, музей — 1 шт., міський клуб — 1 шт., МКЦ — 2, Школа естетичного виховання — 2 комп’ютери, БФП — 2.

Видатки на бібліотеки. Обидві бібліотеки потребують оновлення меблів, дрібних видатків на канцтовари та телекомунікацію, системи охорони та протипожежної сигналізації. Проте директори вказували на відсутність фінансування на поповнення бібліотечних фондів.

Відсутність комп’ютерної техніки та програмного забезпечення (зокрема, програми «Ірбіс») не дає можливості вести електронні каталоги та бази даних бібліотек та покращувати якість послуг.

Цікава дискусія виникла в ході обговорення даного питання, оскільки Андрій Василенко пропонував конкретний механізм вивільнення коштів на закупівлю нових книжок, як результат запровадження системи автоматизації. Очевидно, що подібні пропозиції будуть прийняті керівниками до уваги і при розподілі реальних коштів будуть запроваджені конкретні кроки щодо оптимізації роботи бібліотек з метою економії бюджетних коштів, полегшення умов роботи та підвищення якості обслуговування.

Видатки на утримання краєзнавчого музею. Крім дрібних видатків, проблемою є оновлення виставкових вітрин, поточні ремонти фундаменту та санвузлів. Директор музею наголосив на проблемах зі своєчасною обробкою експонатів та необхідністю належної охоронної сигналізації.

Міський клуб. Потребує капітального ремонту хореографічної та актової зали, на що просить з бюджету розвитку 600 тис. гривень, на утримання будівлі та дрібні видатки — 24 600 грн.

Дискутували присутні по видаткам на пошиття костюмів для народного хору «Родина», сценічне взуття для народного театру танцю «Пані Броварчанка», сценічні костюми для народного хореографічного ансамблю «Черевички» (близько 100 тис. грн).

Директор міського клубу переконувала депутатів, що всі ці колективи дуже талановиті і виступали не тільки в Броварах чи Україні, а й за кордоном, тому заслуговують на підтримку з міського бюджету.

Депутати поцікавилися, чи є в місті ще колективи із званням народних і відповідними заслугами. Представники управління запевнили, що колективів багато і в освіті, і в культурі, проте з проханнями про фінансування сценічних костюмів вони не зверталися.

Видатки на МКЦ «Прометей». Основні витрати на утримання прогнозуються в розмірі 223 725 гривень.

Крім того, з бюджету розвитку необхідні фінанси на капітальні ремонти даху МКЦ, ремонт приміщення «Вояж» під студію звукозапису та гримерки, ремонт освітлення головної сцени МКЦ, вхідного майданчика та фасаду МКЦ (заміна вікон-вітражів).

Дискусія точилася навколо точкового ремонту даху, важливості реконструкції залаштункових приміщень МКЦ, раціонального використання приміщень центру та сцени зокрема.

Школи естетичного виховання (музична школа та школа мистецтв). Загальні видатки на утримання закладаються на рівні 531 525 гривень.

З бюджету розвитку необхідна приблизна сума в 1 млн гривень: капремонт коридорів та санвузла 2 поверху школи мистецтв (300 тис. грн), капремонт прибудинкової території (200 тис. грн) та капремонт даху школи мистецтв (500 тис. грн). Проте щодо останнього, депутати зауважили, що 2013 року ремонт даху вже проводився, тому потрібно підняти документацію і з’ясувати причини неякісного ремонту та можливості їх усунення по гарантії.

Отже, присутні обговорили те, що хотілося би закласти по видаткам і загалом познайомились із проблемами та планами управління культури. Проте, присутні згодні з тим, що це лише «бюджет мрій», який хочеться перетворити на дійсність.

Культура 17-11-2016

Бюджет 2017

Культура 2017

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017