Одним із найкоментованіших постів на FB у групі “Мої Бровари» останній тиждень став пост Альони Блінової, у якому молода жінка поцікавилася у броварчан, чого особисто їм не вистачає у місті: послуг, товарів, закладів, спеціалістів? І, як з’ясувалося, містянам не вистачає багато чого. Ми спробували проаналізувати запити мешканців нашого міста та зробили своєрідний довідник для допомоги людям, які мріють започаткувати у Броварах свій бізнес, а також, щоб звернути увагу керівництва міста на нагальні проблеми.

Пост Альони став своєрідним соцопитуванням, до якого долучилися понад три сотні броварчан-користувачів FB. І коментарі продовжують додаватися. Принаймні, своє слово в опитуванні сказали значно більше мешканців міста, ніж тих, які проголосували за проекти Громадського бюджету, запропоновані небайдужими броварчанами.

Під час референдуму містяни не соромилися висловлювати свої побажання, тож серед них є і зовсім відверті, і жартівливі з долею іронії. Та переважна більшість респондентів висловлювали своє наболіле, позаяк за отриманням тієї чи іншої послуги доводиться їздити до столиці.

Ми спробували розділити всі побажання і мрії броварчан на дві основні групи: виробнича інфраструктура та соціальна, і склали ТОП-10 найнагальніших потреб містян. У ТОП-10 увійшли ті побажання, які згадувалися в коментарях кілька разів та сумарно отримали щонайменше 20 «лайків».

Виробнича інфраструктура: метро і належних «маршруток»!

Найбільша потреба містян – у зручному, швидкому, надійному і не дорогому  транспорті. Тож не дивно, що броварчани мріють, аби і в нашому місті було метро.

Про необхідність його побудови згадували у пості щонайменше 20 разів, ця потреба отримала щонайменше 200 «лайків». Броварчани навіть визначилися, які станції мають бути.

Однак реалії  зовсім інші і про метро, принаймні, у найближчі 5 років варто забути. Тому містяни за «нормальний громадський транспорт» із новими і охайними маршрутками. Зокрема, люди мріють про «нормальну роботу автобусів на маршруті №5». Не оминули згадати мешканці міста і про обіцяний Сергієм Федоренком тролейбус. Не проти і швидкісного трамваю. Вагому долю у виробничій інфраструктурі міста займає потреба містян у велодоріжках.

Звичайно, Броварам ще далеко до Києва, Вінниці чи Львова – міст, цілком дружніх до велосипедистів, де велорух розвивається за європейським прикладом, однак бажання – це вже обраний напрямок руху до змін.

На думку броварчан, «каменем спотикання» у Броварах є і дороги, і світлофори. То їх було замало, тепер – невиправдано багато. Також  мешканці міста нагадують: донині у Броварах не всі вулиці заасфальтовані. Це стосується, у першу чергу, приватного сектора. Та навіть фактично у центрі міста є не облаштовані тротуари. Наприклад, від залізничного мосту в бік Торгмашу. Тож у негоду люди змушені йти з мосту по проїжджій частині дороги. А за «Епіцентром» дорога взагалі не освітлена. Також учасники опитування вважають, що замість «лежачих поліцейських» варто зробити освітлені пішохідні переходи. Наприклад, на вул.Короленка. А ще краще – наземні чи підземні переходи. Скаржаться люди і на недостатню кількість пандусів та підземних паркінгів.

Ураховуючи, що з перевізниками сміття в Броварах постійні проблеми, то будівництво заводу по переробці відходів респонденти вважають «золотою жилою». Та поки хтось втілить цю ідею в життя, було б добре, вважають містяни, якби по місту була достатня кількість баків для сортування сміття. Господарі чотирилапих взагалі пропонують ставити «мусорки і для вигулу собак». Тільки не уточнюють, хто ж буде підбирати за тваринами послід та кидати в ті сміттєві баки. Хоча за бажання його можна кидати і в наявні.

Виробнича інфраструктура. Чого бракує броварчанам у Броварах?

Соціальна інфраструктура: розваг і відпочинку!

Містяни зазначають, що в Броварах, окрім «Терміналу», не має жодного іншого розважального центру, де могли б рівноцінно відпочивати як діти, так і дорослі. Зокрема, бажають відпочинку з батутами. Особливо в цьому плані страждає район Торгмаш. Згадують учасники опитування і про брак у місті якісних пляжів та зон відпочинку з озерами, де можна безпечно купатися.

Попри те, що в місті нібито велика мережа кафе, все ж броварчанам чогось бракує. Так, бракує кафе з особливим, дієтичним харчуванням, з дитячою кімнатою, і взагалі, щоб  було «вау».  Для мобільних людей не вистачає в місті “кави драйв”  або «виносної». Ще частина містян ремствує взагалі на не смачну каву. Жіноцтво – на недостатність магазинів одягу, чоловіки – на необхідність душу Шарко. І, звичайно, серед необхідного респонденти назвали сучасний  ринок у центрі Броварів. Такий, наприклад, як на метро «Лісова».

На думку учасників опитування, місту бракує  хореографічних шкіл різних напрямків для дорослих, куди броварчани могли б ходити зі своїми половинками. А після цього респонденти пішли б у паб із хорошою живою музикою, на дискотеку або в нічний клуб, кому «за 30».  Однак і першого, і другого в Броварах немає.

Серед необхідних закладів для відпочинку з дітьми понад півсотні броварчан назвали McDonald’s . Але місто продовжує розширювати мережу супермаркетів.

Серед мрій і побажань у вдосконаленні соціальної інфраструктури топове місце займає потреба у сучасних дитсадках і школах.

Про необхідність побудови нових шкіл висловили свою думку понад 200 респондентів. А ще, вважають броварчани, у школах не достатньо «сучасних вчителів».

Соціальна інфраструктура. Чого бракує броварчанам у Броварах?

Чого ж іще бракує броварчанам у Броварах? (подаємо у порядку зростання кількості побажань і «лайків»)

  • доглянутих вулиць
  • професійних лікарів
  • якісних ремонтів у дитячій та дорослій лікарнях
  • дерев і лісу
  • гарячої води в пологовому відділенні
  • МРТ и флюорографа

А ще людям бракує у Броварах чесної влади та відповідальності депутатів за передвиборчі обіцянки. Також соцопитування показало, що частина мешканців міста не задоволена роботою мера.

Чого ж бракує для щастя броварчанам у Броварах?

 

Ми не знаємо, з якою метою авторка створювала свій пост: у маркетингових цілях чи задля передвиборчої програми – на повідомлення вона нам не відповіла, однак допис може стати в нагоді не лише людям, які мріють відкрити в Броварах свій бізнес, а й депутатам та керівництву міста, які мають прислухатися до побажань громади.

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"