Чи буде броварчанам до «сміху» 1 квітня? За газ платитимемо по-новому

Новини 01 Кві. 2017 р., 11:51 989

З 1 квітня 2017 року українцям доведеться сплачувати за газопостачання по двом позиціям. Тепер ми окремо будемо платити за газ, як за товар, і окремо – за обслуговування труб, якими він постачається.

При цьому платіжка буде одна – з реквізитами облгазу в формі ПАТ (в нашому випадку це ПАТ «Київоблгаз»). Він сам буде розраховуватись з «Укртрансгазом» за транспортування ресурсу по ГТС. За сам газ ми будемо сплачувати тепер дещо нижчу ціну (6 грн. за кубометр), а за його транспортування до осель кожен заплатить в залежності від регіону проживання та потужності лічильника.

Інфографіка інтернет-видання «24 канал».

Про відокремлення послуг газопостачання від самого газу як товару говорити почали ще у 2015 році після прийняття закону «Про ринок природного газу» та набуття чинності постанов НКРЕ, які регулюють роботу газового ринку і дозволяють діяти новому закону. Тож нинішнє рішення фахівці називають «наступним кроком на шляху приведення нашого ринку газу до європейських норм».

В НКРЕ заявляють, що таким чином хочуть зробити прозорими тарифи. У ціну на газ, яку споживачі платили до 1 квітня, була закладена розрахункова вартість за користування газотранспортними комунікаціями.

Тепер споживачі платитимуть абонплату, розмір якої буде вираховуватися окремо для кожної квартири, та за спожитий газ відповідно до показників лічильника чи норм споживання (у разі відсутності лічильника).Абонплата буде сплачуватися щомісяця і є фіксованою сумою, яка не залежить від обсягу спожитого газу. Її розмір розрахований за методикою, ключовим параметром якої є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача. Вже зараз споживачі роблять відповідні розрахунки самотужки, аби визначитись зі своїми майбутніми видатками:

Останнім коефіцієнтом формули розрахунку є пропускна здатність газового лічильника, тому тут зупинимось докладніше…

Що означає G-маркер на газовому лічильнику?

Всі типи газових лічильників поділяються згідно «Індексу G» за потужністю. Цей ранжир є міжнародним. «Індекс G» або «потужність лічильника» визначає його пропускну здатність – діапазон витрат газу, в якому гарантований правильний облік.

Найменшу потужність має лічильник з індексом G1,6, який дозволяє максимальне споживання на рівні 2,5 кубічних метрів газу за годину.

Абонплата нараховується на максимальну потужність відповідного прибору обліку (в таблиці виділено червоним).

Згідно статистичних даних регулятора наймасовішим є лічильник з потужністю G4. Таким приладом обладнані 54% побутових споживачів – це приватні будинки та квартири з газовим опаленням, або газовими котлами для підігріву води.

Чи доведеться платити за газ більше?

На засіданні НКРЕКП 28 березня представник регулятора повідомив, що нововведення знизить середньорічну платіжку за газ на 4%.

Водночас деякі розрахунки свідчать, що майже половині населення в країні доведеться платити за газ більше. У першу чергу це стосується українців, які проживають в квартирах без лічильників, і використовують газ для приготування їжі. Таких в Україні близько 40% від загальної кількості побутових абонентів — за даними 2015 року.

Загалом розмір тарифу для кожної газорозподільчої компанії залежить від обсягу витрат та кількості споживачів. Виходить, що в розвинених промислових регіонах та великих містах, де щільність споживачів більша, тариф буде меншим.

У віддалених районах, у маленьких розподільчих компаній та у компаній з маленькою кількістю абонентів тариф буде високим.

Абонплата і субсидії

Ще один пункт зі знаком «мінус» – абонплату за газ держава не субсидіюватиме. Тобто субсидія нараховуватиметься тільки на купівлю газу як товару. Абонплату ж доведеться платити власними силами щомісяця в повному обсязі.

Докладно про квітневі зміни можна переглянути в презентації:

[Not a valid template]

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017