Чи вистачить у Броварів коштів на утримання «Медичних інформаційних систем»?

Новини 30 Лис. 2016 р., 13:04 169

28 листопада на засіданні гуманітарної комісії одним з питань було винесення на розгляд чергової сесії проекту рішення «Про затвердження міської Програми «Інформатизація закладів охорони здоров’я в м. Бровари на базі медичної інформаційної системи (МІС)».

Ініціаторами створення Міської програми є фракція «Об’єднання Самопоміч», розробник — депутат міської ради Тетяна Крилова, співрозробники, фахівці медичної галузі — Ігор Кравцов, та Валентин Багнюк, два фахівці з питань автоматизації медичних закладів та голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради О.А. Бабій.

Замовник програми — Броварська міська рада Київської області, а її виконавці — КЗ БМР БМЦПМСД, керівник І.А. Кравцов та БЦРЛ, керівник В.В. Багнюк.

На засіданні комісії програму представляла її розробник.

Депутат Тетяна Крилова ознайомила присутніх з метою програми, наголосивши на тому, що запровадження медичної інформаційної системи (далі — МІС) дозволить забезпечити громадян якісними умовами обслуговування, перейти від «совкової» системи управління до сучасної пацієнт-орієнтованої тощо.

Оскільки присутні мали можливість ознайомитися з текстом програми та додатками, депутати перейшли до запитань по суті, яких виявилось багато:

— Що дозволить контролювати впровадження МІС?

— На чому місто зможе зекономити, вклавши таку суму в реалізацію програми?

— Яка загальна сума витрат?

— Чому презентувати програму не прийшли фахівці-співрозробники, які могли би на конкретних прикладах показати позитивні сторони новацій?

Зрештою, Тетяна Крилова наголосила, що розробники програми знаходяться у групі реформаторів МОЗ і «все, що робить міністерство, відображене в нашій програмі».

Крім того, даючи відповіді на запитання, доповідач наголосила, що запровадження програми вирішить питання контролю, дасть можливість проведення управлінського аналізу, покращить та пришвидшить документообіг між лікарнями.

Під час обговорення проекту депутат Галина Негода поцікавилася загальною сумою, передбаченою на витрати по програмі та деякими нюансами подальшого обслуговування засобів інформатизації МІС.

Сума «з нуля» на впровадження в життя програми інформатизації закладів охорони здоров’я складає майже 14 987 990 грн.

Гарантійне обслуговування — один рік, а далі це питання знову ляже на плечі громади та міського бюджету: чи то вводити штатні одиниці для обслуговування чи то замовляти відповідні послуги без введення додаткових штатів.

По мірі зростання кількості питань, потроху підвищувався «градус» дискусії, оскільки «ціна питання» виявилася для міського бюджету досить великою, а присутні не змогли достатньо чітко визначити для себе всі позитивні моменти від впровадження міської програми.

Пані Негода зауважила, що такі новації не на часі, позаяк є актуальніші питання, як стан будівель лікарень та матеріальне забезпечення, які на достатньо низькому рівні, а депутат Оксана Мельник додала, що подібні зміни мали би презентувати членам комісії фахівці-медики для переконання у необхідності на даному етапі подібних витрат бюджетних коштів.

Пані Крилова ділилася досвідом участі у форумі інформатизації місцевих рад, розповідала про критерії ефективного керівництва. Проте, на конкретні запитання, що цікавили депутатів: можливість економії коштів в подальшому чи вирішення питань черг — відповісти не змогла.

Крім того, депутат заявила, що голосувати за виділення коштів на потреби медичних закладів міста вона не буде, поки не буде запроваджено систему МІС.

Розуміючи важливість питання, депутати хотіли почути думку фахівців-медиків, проте секретар міськради Петро Бабич доніс присутнім, що всі зустрічі і консультації проведено: Валентин Багнюк та Андрій Кравцов готові запроваджувати систему на місцях.

Загалом дискусія перейшла в площину запитань без відповідей.

Депутати Сергій Батюк та Володимир Опалько зазначили, що запровадження програми через відсутність єдиної картки пацієнта по Україні, може перетворити його на «мертвий продукт», оскільки виникне питання інтеграції до загальнодержавної бази даних при запровадженні такої. Також говорилося про відсутність фінансування навіть на препарати, які згідно Конституції передбачаються для надання допомоги безоплатно.

opalko

Володимир Опалько

Вир емоцій депутатів довелося повертати в русло дискусії голові гуманітарної комісії Сергію Бєльському та секретарю ради Петру Бабичу. Останній запевнив, що програму можна прийняти, а от фінансування під неї — виділити лише за наявності коштів у бюджеті міста. Тобто, виходячи з другого пункту проекту рішення (2. Фінансовому управлінню передбачити кошти на реалізацію заходів Програми.), пошуком коштів тепер буде займатись фінансове управління.

У підсумку учасники засідання (депутати та представники апарату ради) дійшли висновку, що сам проект рішення підготовлений недосконало, з неточностями, які потрібно було опрацювати заздалегідь.

Швидко визначившись із поправками, депутати проголосували за винесення даного проекту рішення на розгляд сесії, утрималися Галина Негода та Оксана Мельник.

Питання доцільності чи своєчасності прийняття Програми Інформатизації медичних закладів міста, вочевидь, ще буде обговорюватися, оскільки програму ще розглядатиме комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017