Депутати відстояли фінансування закладів для дітей-інвалідів. Але попереду сесія

Новини 01 Лют. 2017 р., 19:31 122

На сесію міської ради подавався проект, який передбачав урізання фінансування для закладів, що надають освітні послуги дітям з інвалідністю.

Депутатська комісія з питань бюджету та соціального розвитку під час засідання 31 січня звернула увагу на проекти рішення, де передбачаються зміни видатків на ті чи інші заходи. Так, у проекті рішення щодо змін до міської Програми «З турботою про кожного» на 2015—2017 роки» депутат Ірина Веремчук звернула увагу на завдання 1 додатку 1 , яким передбачається виділення коштів на Броварську міськрайонну організацію Товариства Червоного Хреста. Згідно цього пункту на рік передбачається 546 тисяч гривень.

Нагадаємо, що питання функцій місцевого осередку міжнародної організації «Червоний хрест» і чи потрібне на нього фінансування, порушувалися під час 23 позачергової сесії під час розгляду бюджету міста на 2017 рік.

Зокрема, 1 грудня 2016 року представники Міністерства охорони здоров’я повідомили, що фінансування Товариства «Червоного Хреста України» (ТЧХУ) на 2017 рік не передбачається. Аргументація — ТХЧУ по своїй суті дублює функції Міністерства соціальної політики України.

Під час засідання пані Веремчук нагадала, що «Червоний Хрест» — волонтерська організація і бюджетний запит товариства на 2017 рік складав 518 тис. грн., а зараз проект передбачає 546 тис. грн.

Депутат звернула увагу, що з цих коштів 450,1 тис. грн піде на матеріальне заохочення працівників організації і 96,4 – на відшкодування комунальних послуг (у коментарі «Трибуні-Бровари» очільниця Броварської організації ТХЧ Лілія Драпей заявила, що збільшення суми пояснюється відкриттям у місті медико-санітарного центру «Червоного Хреста»).

Депутати зазначили, що у минулому році матеріальне заохочення працівників волонтерської організації складало суму в 161,4 тис. грн, тобто фактично воно збільшується в 4,5 раз.

Водночас, згідно проекту, кошти знімають з організацій, які піклуються про дітей з обмеженими можливостями.

Так, депутат Ірина Веремчук звернула увагу, що зменшують видатки у порівнянні з минулим роком на матеріальне заохочення громадській організації «Батьки Мозаїки» на 272,2 тис. грн, на оплату комунальних послуг – на 47,2 тис. грн. Громадській організації «Можливо все» зменшуються видатки на матеріальне заохочення працівників на 484,9 тис. грн., на відшкодування оплати комунальних послуг – на 158,7 тис. грн.

Представники організацій, які прийшли на засідання, розповіли чим займаються і які зараз є актуальні проблеми в процесі навчання діток з обмеженими можливостями. Наприклад, представниця ГО «Можливо все» попросила депутатів звернути увагу на приміщення, у якому зараз займаються діти.

Надалі чиновники почали задавати запитання, чи не надає організація комерційних послуг, чи не бере кошти за додаткові години, за роботу нянь, які залишаються з дітьми трохи довше. Звучали також питання, чи прибуткова організація? У своєрідних допитах «відзначилися» заступник міського голови Лариса Виноградова та начальник управління освіти Оксана Мельник.

Лариса Виноградова

Під час обговорення звучали пропозиції створити єдиний комунальний заклад — Центр реабілітації для дітей-інвалідів.

Часом обговорення відбувалося на підвищених тонах. Чиновники, зокрема, фінансове управління, намагалося з’ясувати, у який спосіб керівник отримує заробітну плату і чи законно (центр, де обслуговуються діти з ГО «Можливо все», називається «Сіалія» і він має право вести фінансову діяльність).

Міський голова Ігор Сапожко, який прийшов на цей момент на комісію, почав запевняти, що він особисто не проти підтримки і ГО «Можливо все», і «Мозаїки», але потрібно провести розрахунок, скільки коштів на місяць потрібно виділяти на одну дитину. Плюс — визначитися: чи це будуть повністю приватні центри чи комунальні.

На щастя, усім без винятку депутатам вистачило здорового глузду підтримати проект у початковому вигляді, коли бюджетні запити обох організацій задоволені без будь-яких урізань.

Безперечно, споживачі бюджетних коштів мають звітуватись за кожну витрачену копійку, і напередодні засідання батьки цих двох громадських організацій надали фінвідділу всі затребувані фінансові документи стосовно своєї діяльності. Незрозумілим лишається лише вибірковість в питанні звітування за витрачені кошти, враховуючи фінансовий «допит» батьків «особливих дітей».

Питання звітності за використані бюджетні кошти має стосуватися усіх громадських організацій чи формувань в однаковій мірі — у цьому депутати і представників управлінь були одностайні.

 

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018