Діло — труба: перекриття аварійного перехрестя Петлюри-Незалежності продовжено

Новини 12 Лип. 2017 р., 19:33 429

Відповідне розпорядження міського голови Ігоря Сапожка з’явилось на сайті Броварської міської ради 11.07.2017 р. Згідно повідомлення комунальному підприємству «Броваритепловодоенергія» дозволяється перекрити ділянку дороги по вул. Петлюри Симона  (від вул. Воїнів-афганців до бульв. Незалежності) для руху транспорту на час проведення робіт до 22.07.2017 цілодобово.

«Облога» аварійного перехрестя розпочалась ще 4 квітня 2017 року, коли відбувся порив самопливного головного магістрального колектору, що унеможливило прийняття стоків на центральну КНС №3.

З метою організації робіт  6 квітня було утворено штаб по ліквідації аварії на центральному колекторі у складі:

Голубовський Г.П. — заступник міського голови, голова штабу;

Резнік О.В. — заступник міського голови, заступник голови штабу;

Плотнікова Г.В. — начальник управління житлово-комунального господарства, секретар штабу;

Члени штабу :

Андрєєв В.О. — директор КП «Броваритепловодоенергія»;

Василенко А.А. — директор КП «Бровари-Благоустрій»;

Дремлюга О.М. — головний інженер КП «Броваритепловодоенергія»;

Дудко Б.В. — депутат Броварської міської ради VII скликання;

Кріпак Н.І. — виконуюча обов’язки начальника фінансового управління;

Приказчик П.В. — начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.

Від моменту аварії строки її усунення коригувались неодноразово: спочатку перехрестя було закрите до 12 квітня, далі – до 27 квітня. наступним розпорядження змінюються  строки до 15 травня, далі до 29 травня. Великі обсяги аварійно-відновлювальних робіт вчергове дають підставу Ігорю Сапожку змінити своє розпорядження і продовжити термін перекриття відповідної ділянки дороги до 12.06.2017 року, а згодом і до 08.07.2017 року.

У відповідь на запит видання «Трибуна-Бровари» стосовно причин та масштабів аварії КП «Броваритепловодоенергія» повідомило, що причиною аварії стала зношеність каналізаційних мереж, а об’єм усунення наслідків аварії – близько 600 м трубопроводу. Ремонтно-відновлювальні роботи виконуються як власними силами комунального підприємства, так і з залученням спеціалізованих підрядних організацій. Запланований термін виконання робіт – ІІ квартал 2017 року.

Загальну вартість робіт по ліквідації аварії можна буде визначити лише після закінчення безпосередньо ремонтних робіт та відновлення благоустрою території, проте вже зараз видно, що недогляд за станом каналізаційного трубопроводу «влетить» місту в копійчину.

Частину витрат  на відновні роботи центрального каналізаційного колектору можна побачити на сайті Zakupki.prom.ua. Всі закупівлі, що проводились для залучення підрядних організацій здійснювались без проведення конкурсного відбору в електронній системі закупівель «Прозоро». На засіданнях тендерного комітету КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв апелював тим, що згідно протоколом №3 засідання виконавчого комітету БМР з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.04.2017 року йому було надано дозвіл на заключення договорів поза системою «Прозоро». Тому спрощена процедура закупівель визначалась як «Звіт про укладений договір».

Таким чином, для ліквідації наслідків аварії каналізаційних мереж було включено до річного плану закупівель комунального підприємства  та заключено  договори на наступні роботи :

  1. Відновлення аварійного центрального каналізаційного самопливного колектору по б-ру Незалежності  з ТОВ «ВЕНТМОНТАЖ» на суму 1 241 912,40 грн.;
  2. Відновлення аварійного центрального каналізаційного самопливного колектору по б-ру Незалежності з КОЛЕКТИВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ПО БУДІВНИЦТВУ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ №6  (КП «БІМ №6) на суму 1 576 732,80 грн.;
  3. Кріплення котловану для ліквідації аварії на центральному каналізаційному самопливному колекторі Д800 мм по б-ру Незалежності (перехрестя б-ру Незалежності та вулиці Металургів) в м. Бровари з КП «БІМ №6» на суму 166 400,96 грн.;
  4. Роботи по відновленню аварійного центрального каналізаційного самопливного колектору по б-ру Незалежності (від вул. С. Петлюри (Черняховського) до вул. Металургів) (перехід через вул. Черняховського ділянка від К1-існ до К1-3) з КП «БІМ №6» на суму 490 207,20 грн. ;
  5. Роботи по прокладенню тимчасової напірної каналізації для відновлення аварійного центрального каналізаційного самопливного колектору по б-ру Незалежності з КП «БІМ №6» на суму 338 923,00 грн.;
  6. Роботи по відновленню аварійного центрального каналізаційного самопливного колектору по б-ру Незалежності з ТОВ «ВЕНТМОНТАЖ» на суму 729 313,20 грн..

Отже, загальна сума видатків тільки за роботу підрядників уже сягнула близько 4,5 млн грн. Скільки ще коштів «спустить» місто в каналізацію і чи змінить в черговий раз своє розпорядження  «господар» міста – невідомо, оскільки роботи ще не завершено.

«На цей час на об’єкті працюють підрядні організації, а ми – лише контролюємо процес. Нині підрядники вкладаються в терміни і ми сподіваємось на завершення робіт до 22 липня. Проте, чи вдасться до того часу відновити дорожнє полотно по вул. Петлюри – сказати важко…» — такий коментар дав виданню «Трибуна-Бровари» головний інженер КП «Броваритепловодоенергія» Олександр Дремлюга.

НОВИНИ

20.11.2017
19.11.2017
18.11.2017
17.11.2017
16.11.2017