Учора, 8 лютого, директор спеціалізованої школи №5, відмінник освіти України, вчитель-методист Павло Федоренко написав заяву на звільнення за власним бажанням.

Про це журналістам «Трибуна-Бровари» стало відомо із власних перевірених джерел. Не заперечують цього і в 5 школі. Як повідомила заступник директора ЗОШ №5 Людмила Думенко, вчора Павло Михайлович зібрав на нараду завучів школи та повідомив про своє рішення.

Підтвердив це і сам Павло Федоренко. За словами екс-директора, понад місяць він проходив лікування у кардіологічному відділенні БЦРЛ. «Під час виписки, у рекомендаціях лікар написав: «Бажано уникати стресових ситуацій», – каже Павло Михайлович. Однак повністю залишати освітній заклад він поки що не планує – читатиме дві години французької мови.

Кого б радив на посаду директора 5 школи – від відповіді на це запитання екс-директор утримався, лише відповів, що, згідно із законом, директора обиратимуть на конкурсній основі.

Нагадаємо, у СШ№5 із першого класу учні мають можливість поглиблено вивчати англійську мову, а з 5-го – другу іноземну (німецьку, французьку, іспанську, польську). Учні 10-11-х класів вивчають літературу Америки та Великобританії і спецкурси «Ділова англійська мова», «Технічний переклад».  Павло Федоренко очолив спеціалізовану школу №5 у 2006 року. За 11, 5 років школа досягла значних успіхів. Так, вихованці школи щороку стають переможцями та призерами ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін, лауреатами Міжнародного конкурсу «Французька весна в Україні», Республіканського конкурсу знавців польської мови «KRESУ», учасниками і переможцями Міжнародного проекту ЮНЕСКО «Mondialogoschool». Педагогічний колектив навчального закладу нагороджено Почесною Грамотою ЮНЕСКО, Грамотами Корпусу Миру США в Україні за активну участь у міжнародній співпраці України на ниві освіти, науки і культури.

Минулого року СШ №5 спільно із СШ №7 потрапили під обласну програму співфінансування. За кошти міського бюджету в СШ №5 у 2017 році заплановано було зробити капітальні ремонти сантехніки, витяжки на харчоблоці. За кошти обласного бюджету – реконструкцію комплексу будівель (фасаду). Однак ремонтні роботи тривають і донині. Так, місяць тому в школі продовжували капітально ремонтувати дах – утеплювати його мінватою, наразі продовжується ремонт туалетів у молодшій ланці. Як зазначає у своєму повідомленні на сторінці FB «Батьки школи №5 Бровари» експерт Олександр Короленко, «роботи виконуються з купою порушень і не відповідають проектній документації». На ці порушення Олександр одноразово звертав увагу будівельників, однак директор фірми, що виконує роботи, хоче щоб дирекція школи підписала акти виконаних робіт, адже технагляд від управління освіти роботи вже прийняв.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"