Фіктивні конкурси: Антимонопольний комітет підозрює Броварський міськвиконком у «спотворенні конкуренції»

Новини 12 Вер. 2017 р., 20:02 522

Обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило ознаки порушення у діях Броварського міськвиконкому під час проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів та розпочало розгляд справи.  Про це повідомив  на своїй сторінці у FB голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

«Адміністративною колегією Київського обласного територіального відділення АМКУ розпочато розгляд справи за ознаками вчинення виконавчим комітетом Броварської міської ради порушення, передбаченого ч. І, ст. 15, п. 3 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, які призвели до спотворення конкуренції», — повідомляє Олексій Хмельницький.

Ознаки порушення полягають у наданні переваги одним суб'єктам господарювання по відношенню до інших без об'єктивних на те підстав, озвучує голова. Окрім цього, зазначає Олексій Хмельницький, під час дослідження  обставин проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення сміття,  співробітники АМКУ вбачають, що критерії оцінки конкурсних пропозицій, визначені при затвердженні конкурсної документації виконкомом Броварської міськради, дискримінують інших учасників конкурсу. Наразі розгляд справи триває.

Нагадаємо, навесні цього року Броварська міська влада розірвала договір  із ТОВ «Комунтранс-Бровари» (попередній перевізник ТПВ) через низку нарікань, невдоволення та скандалів, а 29 червня конкурс на вивезення твердих побутових відходів виграло столичне підприємство «Амуссон Київ».

Однак уже під час проведення самого конкурсу журналісти побачили численні порушення: склад конкурсної комісії змінився перед самим конкурсом і про це не було повідомлено на сайті  міськради, конкурсна документація з’явилася вже після проведення конкурсу, сам конкурс відбувався в умовах таємничості і суворої секретності, а із чотирьох заявлених на конкурсі фірм у фіналі  змагалися фірми батька і сина.  Виграла фірма останнього – Сергія Маковського. Загалом «Амуссон Київ» «зайшов» у Бровари через попередні домовленості та «розіграні» торги між батьком та сином.

Нещодавно в інтерв’ю журналістам «Трибуни-Бровари» співзасновниця ТОВ «Комунтранс-Бровари» Ірина Федорченко  розповіла, що їхнє підприємство також планувало взяти участь у конкурсних торгах, однак, коли дізналися, що конкурсні вимоги прописані під одного перевізника, — відмовилися. Також пані Ірина переконує, що конкурс на нового перевізника сміття відбувся із порушенням основних принципів: добросовісної конкуренції та неупередженості, тому планують звернутися у Антимонопольний комітет із відповідною заявою.

Фото — авторки

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017