У Броварах, нарешті, знайшли механізм впливу на броварчан, які спалюють траву та сміття у приватному секторі міста не лише біля двора, а і на території власного господарства. Однак чиновники зізнаються: вони можуть лише покарати порушників закону, а от остаточно зупинити процес спалювання трави та сміття – ні, адже це залежить від свідомості громадян. А також радять, куди дівати з приватного сектора гілля та листя.

11 квітня 2019 р. міський голова Ігор Сапожко видав розпорядження про створення  робочої групи, яка має контролювати дотримання правил благоустрою та притягатиме до адміністративної відповідальності громадян, винних у спалюванні сухої рослинності, побутового сміття та відходів у межах міста, а також проводитиме профілактичну і роз’яснювальну роботу серед броварчан.

Це розпорядження має довгу передісторію. Але візьмемо лише 2019-й, адже проблема спалювання трави, сміття та гілля в приватному секторі «кочує» із року в рік. 1 квітня поточного року броварчани в мережі FB  оприлюднили відкритий лист, у якому йшла мова про екологічний колапс у Броварах. Зокрема, через спалювання сміття. А 4 квітня на офіційному сайті Броварської міської ради з’явилась петиція Олександра Плахова з вимогою вжити заходів задля припинення порушення законодавства України щодо спалювання сміття та листя у приватному секторі.

Того ж дня, 4 квітня, було створено робочу групу для протидії незаконному спалюванню в місті сміття і листя. За два дні рейдів на Торгмаші  – 6 та 7 квітня –  робоча група оформила три протоколи про порушення правил благоустрою. Порушили їх мешканці будинків по вул. Богдана Хмельницького, Петра Калнишевського та Аверкія Гончаренка. На оперативній нараді 8 квітня міський голова пообіцяв створити  робочу групу на постійній основі, яка вирушатиме на перевірки вечорами.

10 квітня робоча група пішла на чергове «полювання». Під час двогодинного рейду було обстежено вулиці району Старого міста та Княжицького переїзду: Анатолія Луценка, Маяковського, Дмитра Янченка, Пушкіна, Благодатна, Євгенія Зеленського, Лесі Українки, Молодіжна, Оболонська, Євгена Коновальця, Гайдамацька, Пилипа Орлика, Переяславський шлях, Княжицька, Івана Батечка. За результатами рейду виявлено три осередки спалювання, складено два адмінпротоколи за ст. 152 КУПАП, проведено кілька профілактичних бесід із мешканцями приватного сектору.

Уже наступного дня, 11 квітня, Ігор Сапожко видав розпорядження про створення робочої групи на постійній основі, до складу якої увійшли спеціалісти відділів контролю за станом благоустрою, з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, з питань екології та природокористування, а також броварські поліціянти.

Склад робочої групи:

Восени минулого року  Ігор Сапожко також видавав розпорядження про створення комісії, яка мала припинити незаконне спалювання листя і сміття у дворах. Однак чиновники не знали, як виконувати рішення мера, адже за органами місцевого самоврядування не закріплено відповідних повноважень. Цього разу механізми впливу знайдено. Як повідомив журналістам «Трибуни» начальник відділу контролю за станом благоустрою управління інспекції та контролю міської ради Михайло Черняк, відтепер члени робочої групи фотографують спалювання сміття чи листя не заходячи на приватну територію, а вже потім спільно з поліцією пред’являють докази господарям подвір’я та складають за порушення протокол. Вже є складено таких два адмінпротоколи: по вул. Б. Хмельницького та П. Орлика. «Остаточно зупинити спалювання сміття та листя ми не зможемо, адже все залежить від свідомості громадян, – каже Михайло Черняк, – а от покарати  порушників закону можемо». Так, винуватець може отримати штраф  до 1700 грн. А у випадку пошкодження рослинності (небезпечним способом) можна сісти до в’язниці на строк до 10 років.

Робоча група здійснюватиме постійну перевірку об’єктів благоустрою у приватному секторі міста навесні та восени. Контролюватиме це особисто міський голова.

Куди ж дівати  листя та гілля мешканцям приватного сектора? Михайло Черняк рекомендує відвозити  листя в «листівник», розташований за Старим кладовищем, а гілля – на ЦОС, що на вул. О. Оникієнка, де його подрібнять для опалення підприємства. А ще – листя можна компостувати у яму, зроблену на краю подвір’я. Уже за рік листя, трава, мілке гілля, харчові відходи перетворяться на повноцінне добриво для вашої земельної ділянки або прикореневої підкормки дерев та кущів.

Фото – зі сторінки Броварської міської ради у FB

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"