Голова КОДА про ремонт парку «Перемога», соціальне житло та нецільове використання коштів

Новини 30 Сер. 2017 р., 15:29 791

Ремонт у парку «Перемога» буде завершено згідно затвердженої проектної документації. Таку відповідь «Трибуні-Бровари» на Серпневій конференції педагогічних працівників Київської області надав голова КОДА Олександр Горган.

— Олександре Любомировичу, Вам відомо, що в Броварах склалася непроста ситуація з парком «Перемога»: 18 мільйонів, виділених з міського та обласного бюджетів закінчилися, а роботу не виконано. Якою буде подальша доля проекту?

— Проект буде завершено. Підрядними організаціями за власні кошти, а не за бюджетні. За документами підрядники вже освоїли кошти, а по факту роботи не зроблені.

Зараз відкрите кримінальне провадження. Прокурор Київської області Дмитро Чібісов тримає справу під особистим контролем і вона активно розслідується. Незалежно від того, які будуть наслідки цього розслідування, я відповідально заявляю, що ремонт парку у Броварах буде завершено згідно затвердженої проектної документації.

— Одна з місцевих газет написала, що саме мер Броварів першим «забив на сполох» щодо ситуації із парком і запросив Вас та Чібісова на «місце події». Чи це дійсно так? Ваша думка, хто насправді винен у ситуації?

— Безпосередньо Ігор Сапожко підняв це питання на одній із розширених нарад обласного рівня, заявивши, що у нього є кричущі факти розкрадання бюджетних коштів на прикладі ремонту центрального міського парку міста Бровари.

Відповідно Сапожко звернувся до мене як до голови Київської ОДА, я залучив обласного прокурора і ми спільно виїхали з робочою поїздкою, аби переконатися, що озвучені факти відповідають дійсності.

— Чому у тендерах по проектах співфінансування з обласного бюджету щодо утеплення шкіл виграють підрядники з найвищими розцінками?

— На будь-яку інформацію про нецільове використання та зловживання у будь-якій формі — завищені ціни або приховані роботи, чи не виконання робіт за бюджетні кошти — буде оперативне реагування з боку мене як голови обласної держадміністрації та обласного прокурора Дмитра Чібісова. Це наша нова форма роботи: як тільки у нас є інформація про зловживання бюджетними коштами, ми спільно реагуємо шляхом інспекційних виїздів із залученням компетентних органів для фіксування зловживання і порушення за фактом їх виявлення кримінальних проваджень.

— За розрахунками незалежних фахівців утеплення ЗОШ №5 можна було виконати за 8 млн грн, але виграв підрядник з ціною 12 млн грн, з яким одразу уклали угоду. Другий претендент пропонував ціну 10 млн грн. При цьому було знехтувано рішенням Антимонопольного комітету, у який поскаржилась друга фірма-підрядник. Чи відомо Вам про цю ситуацію і як Ви збираєтеся на неї реагувати? 

— Про цю ситуацію від Вас чую вперше. Запевняю Вас, що на цю ситуацію буде відповідна реакція, як на повідомлення про ознаки вчинення корупційного правопорушення.

Чи відомо вам, що фірма, яка виграла тендер на утеплення школи, та сама, що і розробляла проектно-кошторисну документацію, у яку заздалегідь заклала завищені ціни на матеріали? Перевищення цін на деякі матеріали складає сім разів, якщо аналізувати вартість будматеріалів на ринку в Київському регіоні.

— Ми будемо реагувати на цю ситуацію. У свою чергу закликаю громадських активістів, представників ЗМІ та небайдужих громадян: якщо є інформація про зловживання бюджетними коштами, звертатися з відповідними зверненнями, на них одразу буде відповідна реакція.

— Чи будуть продовжені роботи, де замовником є КОДА, по утепленню 7-ої школи, які розпочалися минулого року і теж не завершені?

— Мені потрібно уточнити цю інформацію. По Київській області реалізовується більше 150 об’єктів різного характеру по Департаменту архітектури і будівництву. Цю інформацію потрібно з’ясовувати.

У Броварах окрім власне стану бюджетних закладів/установ також існує величезна проблема з кадрами — катастрофічно бракує вчителів, лікарів, зокрема, через відсутність тимчасового житла. Чи можливе якесь вирішення цього питання?

— Можливе. Я Вас запевняю, що міський голова Броварів дає конкретну відповідь щодо вирішення цієї проблеми, оскільки будь-яка програма житлового будівництва у місті Бровари має так чи інакше соціальну складову. Ми отримали конкретні приклади по спорудженню закладів позашкільної освіти. Впевнений, що прийде момент, коли вирішуватиметься проблема забезпечення житлом необхідних спеціалістів.

ФОТО з сайту Київської обласної державної адміністрації

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017