Гройсмана запитали про будівництво школи в Броварах: «Ваш мер сказав, що вже фундамент закладає! »

Новини 26 Тра. 2017 р., 19:33 1 926

26 травня на «Останній шкільний дзвоник» до однієї з броварських шкіл, ЗОШ №7, завітало одразу кілька поважних гостей — прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти та науки Лілія Гриневич, Надзвичайний і повноважний посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей та голова Київської ОДА Олександр Горган.

Однією з основних причин приїзду високоповажних гостей стало те, що ЗОШ №7 потрапила до програм співфінансування з обласним бюджетом щодо утеплення корпусу та передачі у 2016 році в рамках українсько-китайської міжурядової угоди від уряду КНР комплекту комп’ютерів.

За день до приїзду

Ще ввечері напередодні приїзду високоповажних гостей біля школи почався жвавий рух комунальної техніки — фарбували бордюри, асфальтували ямки на під’їздах до школи, у навколишніх дворах вивозилося швидко сміття та фарбувалися під’їзди. У соціальних мережах броварчани жваво обговорювали тему:

«Потрібно , щоб заїхали через арку біля аптеки з Незалежності, проїхали двором буд. 2 та пройшли між смітником та гаражем, та ще щоб дощ гарний лупив... Наступного дня чиїсь бошки б полетіли...»;

«Шкода, що поїдуть до центрального входу, а то було б феєрично, як прем'єр з міністром ідуть до школи через смітник та діру в паркані»;

 «Маск будує хайперлуп, українські айтішники завойовують світовий ринок, в ОАЕ з'явилися роботи-поліцейські, і тільки Сапог фарбує порєбрікі до приїзду прем'єра»…

«У дворі 23 будинку по вул. Гагаріна працювало 4 одиниці техніки, чоловік 10 робочих. Вони зрізали та знімали асфальтове покриття, в той час, коли навіть з моєю прискіпливістю цей асфальт міг ще слугувати мінімум рік. Але ще більше я була здивована ввечері, коли побачила результат. «Наліпили» заплат, які після першого ж дощу змиються. Та пофарбували двері під’їзду. Ахтунг!!!! лише третього підїзду, перші два не чіпали. Двері до цього були покриті коричневою антивандальною фарбою. Пофарбували зеленою, звичайною»;

«Перші два під’їзди не чіпали , а навіщо?.. Мабуть, Гройсмана на вертольоті висадять біля третього і все. Навіщо витрачатися?»…

Усю ніч по всьому периметру школи стояла охорона.

Майже з «хлібом-сіллю»…

Як розповіла завідувач сектору електронних інформаційних ресурсів Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН Надія Лещик, відповідно до угоди між Урядами КНР і України, уряд Китаю у 2016 році передав 23 тис. комп’ютерів для шкіл нашої держави. «Розподіл персональних комп’ютерів по Україні здійснювався Міністерством освіти і науки України пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів (наказ МОН від 02.08.2016 року №916), а в областях — згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів за рішенням обласних державних адміністрацій. У місті Бровари пощастило лише одній школі отримати комп’ютерний клас з 15 ПК», — розповіла пані Лещик.

Зранку ще задовго до початку заходу до школи почали з’їжджатися поліція та карети екстреної допомоги.

Першим до школи прибув Надзвичайний і повноважний посол Китаю в Україні Ду Вей. Гість прибув у супроводі помічника та перекладача. Представники влади, а були тут і міський голова Ігор Сапожко, і його заступник Лариса Виноградова, і начальник управління освіти Оксана Мельник, які вишикувалися як по стійці «струнко», навіть зразу і не зрозуміли, що це прибув гість високого міжнародного рівня.

Посол КНР в Україні Ду Вей (праворуч).

Посол КНР пан Ду Вей іноді перемовлявся з чиновниками зі столиці російською мовою і розумів, коли до нього нею зверталися. Як стало відомо з неофіційних джерел, перше, що зацікавило китайського посла, чому комп’ютерів в Україну було передано багато, а в ЗОШ №7 лише 15. Подейкують, що місцева влада змушена була пояснювати наявну кількість ПК тим, що комп’ютери з Китаю були розподілені по всій Україні.

Посол Китаю вільно володіє російською мовою.

На прохання журналістів поспілкуватися «для преси», посол ввічливо зазначив, що за протоколом заходу, він не може давати коментарі до початку церемонії. «Я з радістю відповім на всі запитання журналістів після завершення офіційної частини», — сказав пан Ду Вей.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич приїхала дещо раніше, і відразу ж опинилася в «оточенні» міського голови, який стояв близько, розмовляв неголосно і час від часу озирався, коли ближче підходили журналісти.

Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана зустрічали зовсім не так, як китайського посла. Щойно Володимир Борисович вийшов з машини в оточенні охоронців, як до нього чимдуж побігли міські та обласні можновладці та керівництво школи. Не вистачало хіба що для зустрічі «хліба-солі».

Гройсман: «Директор школи — найважливіша на цьому заході».

«Віддзвонились»

Після того, як були представлені усі гості та оголошені керівники випускних класів, ведучі закликали усіх виконати гімн України. Знову, як і на багатьох попередніх урочистих заходах, його заспівувала броварський «соловейко», гордість міста всеукраїнського масштабу — Еліна Іващенко.

У своєму виступі Володимир Гройсман сказав, що життя є не завжди легким. «Все залежить від того, наскільки ви будете наполегливими».

Пан Гройсман зазначив, що для нього як для прем’єр-міністра важливо повернути довіру та повагу до української освіти. «У 2017 році ми ухвалили рішення, що зарплата для українського вчителя має зростати. Ми підвищили її на 50%. Такого різкого підвищення ще ніколи не було, але це не є достатнім для повернення поваги до вчительської професії.

Хочу запевнити усіх вчителів України: і в наступному році ви отримаєте підтримку українського Уряду. Ми будемо інвестувати в освіту, для того, щоб ви спокійно могли робити свою справу і вкладати все найкраще в прекрасних молодих людей», — сказав Гройсман. Завершив прем’єр свій виступ побажанням, щоб майбутнє у випускників було світлим та успішним.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич побажала успіхів випускникам. І з тонким гумором підмітила, що далі у житті доведеться все вирішувати самому і все залежить від самої молоді. «ЗНО доведеться складати самим, ніхто за вас це не зробить», — з усмішкою зазначила пані Гриневич.

Далі слово надали Надзвичайному і повноважному послу Китаю Ду Вею. Пан Вей у своєму виступі згадав китайську мудрість: «Ми віримо в те, що в цьому світі все може засмутити, але ніколи — діти і все у світі може збідніти, крім освіти».

Також посол поділився своїми найближчими намірами: через тиждень вирушити в села Житомирської області, аби там в рамках угоди між урядами вручити комплекти комп’ютерів місцевим школам. «Ми хочемо у такий спосіб допомогти збіднілим та незаможнім школам України», — сказав пан Ду Вей. При цьому прем’єр-міністр України жодним чином не відреагував на цю репліку.

Потім усі три випускні класи подарували присутнім танець — вальс.

Також випускники виконали пісню, яку цілком можна назвати гімном усіх шкіл №7, оскільки вона немає географічної прив’язки, але сповнена любові учнів до свого навчального закладу.

Коли вже вчителі та учні збиралися розходитися по класах на неофіційну частину, пан Гройсман з власної ініціативи попросив дозволу сфотографуватися з випускниками. Така пропозиція знайшла яскравий позитивний відгук у школярів. У загальну фотокартинку намагався потрапити і міський голова Ігор Сапожко.

У якийсь момент голова КОДА Олександр Горган передав пану прем’єру крихітну дівчинку, аби той узяв на руки для фото, але маленька на руках високоповажного гостя раптом заплакала. «Щасливого» фото не вийшло.

Попри вимогу прес-служби МОН пройти напередодні заходу акредитацію для журналістів, якоїсь окремої прес-конференції чи імпровізованої розмови для ЗМІ гості проводити не захотіли.

«Трибуні-Бровари» вдалося поспілкуватися з головою Кабінету міністрів Володимиром Гройсманом на тему браку у Броварах шкіл та перспектив їх будівництва.

«Бюджет міста Броварів до децентралізації був близько 300 млн. грн., зараз 1 млрд. грн. Відчуваєте різницю? До того ж, є Державний фонд регіонального розвитку, який може направляти через область кошти у Бровари. Місто має самодостатню податкову базу, щоб за певний період часу розпочати будівництво шкіл. Усі кошти у 2015—2017 роках передали на місця», — сказав Гройсман.

Сідаючи до авто, прем’єр вигукнув: «Ваш мер сказав, що уже фундамент школи закладає. Підтримуйте мера!». У той же час проекти будівництва шкіл на Симоненка та Петлюри досі перебувають «на експертизі»…

Щодо міністра освіти і науки Лілії Гриневич, то вона у розмові з «Трибуною-Бровари» пообіцяла, що ще приїде до Броварів у рамках свого експерименту — навідуватися в школи без попередження. Більше поговорити не вдалося: міський голова Ігор Сапожко почав пришвидшувати прощання з міністром.

Посол КНР в Україні, скориставшись тим, що багато уваги приділяється проводжанню міністра та прем’єра, мовчки сів у авто і теж вирушив у напрямку столиці. Дізнатися, чи був китайський гість у комп’ютерному класі школи за час свого візиту, так і не вдалося.

Можновладцям «картинка» зарахована, а в соціальних мережах броварчани невесело жартують: «От якби керівництво країни по всіх школах проїхало, може, б і там теж десь щось пофарбували або «підлатали б».

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017