Громада висловилася: на Київській біля «Терміналу» газова заправка не потрібна

Актуально, Новини 02 Жов. 2017 р., 11:49 422

Теоретично на земельній ділянці за адресою вул. Київська, 333б, яка здана в оренду компанії ТОВ «Новий Акрополь», не буде розміщуватися об’єкт, діяльність якого пов’язана з продажом автомобільного палива — газової заправки.

Відповідну позицію висловили мешканці прилеглих вулиць на громадських обговореннях, які відбулися 29 вересня у конференц-залі ТРК «Термінал». Захід відбувся за ініціативи потенційного інвестора.

Нагадаємо, у грудні 2014 року між Броварською міською радою та ТОВ «Новий Акрополь» була укладена угода, відповідно до умов якої «Новий Акрополь» прийняв на орендних засадах земельну ділянку площею 0,1245 га. для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Згодом з’явилася інформація про те, що на цій земельній ділянці може з’явитися автозаправна станція або газова заправка. Враховуючи те, що на ділянці вулиці Київської біля ТРК «Термінал» уже розташовано кілька автозаправок та ще планується будівництво автомийки, цілком логічним був спротив громади проти будівництва об’єктів, які апріорі створюватимуть негативні екологічні наслідки та нестимуть потенційну пожежну небезпеку.

На запропоновані підприємцями громадські обговорення прийшла чимала кількість мешканців — близько 70 осіб.

Розпочався захід зі з’ясовування, на якій підставі та за якими законами України проводяться громадські обговорення та який їх статус — офіційний чи неофіційний. Активістам та мешканцям не було зрозуміло, хто і на якій підставі збирає контактні та паспортні дані при реєстрації на захід і як потім ці дані будуть використовуватися. Представників поліції при реєстрації, які мають право перевіряти паспортні дані, на заході не було. До того ж не було зрозуміло, хто були ті люди, які вносили гостей до списку: спочатку вони представилися як представники підприємця, потім — що вони такими не є. Тож присутні мешканці забрали листки зі списками і публічно домовилися, що на випадок необхідності використання контактних чи паспортних даних, вони нададуть ці списки законним представникам громади — депутатам Броварської міської ради. Таких, до речі, того вечора з 36 прийшло «аж» п’ять — Олег Берестовий, Сергій Іллюхін, Ірина Веремчук, Андрій Лопатюк та Володимир Опалько, а також помічник депутата Андрія Саука Ірина Нікітчина.

До того ж організатори заходу хотіли, щоб реєстрували при вході усіх без винятку броварчан, тоді як громада та активісти наполягали на тому, що право голосу повинні мати жителі тих вулиць, які знаходяться поблизу майбутньої забудови — Київської, Петлюри та Драгоманова.

Мешканці відразу ж були налаштовані проти будівництва газової колонки. Головна аргументація броварчан була такою, що на вулиці Київській вже зрізано багато дерев та тяжко дихати парами нафтопереробних продуктів, а уздовж траси вже є три заправки і одна автомийка та ще дві планується.

Презентуючи проект, потенційний інвестор повідомив по деякі його деталі. Так, поблизу майбутньої газової заправки заплановано паркувальний майданчик, а враховуючи те, що на вулиці Київській дуже шумно, у планах забудовника було поставити паркан, який зменшуватиме шум. Представник забудовника повідомив, що до самої колонки має бути прокладений заїзд та зроблений благоустрій території.

Представників громади, які задавали запитання, цікавили ризики, які міг би нести об’єкт при небезпеці вибуху та яка можлива зона ураження від вибуху. Відповідь представника підприємця про те, що газові системи в квартирах є набагато небезпечніші, мешканців не переконала.

Зазначимо, що на засідання прийшла начальник Управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова, якій теж надали слово. За її інформацією, 24.10.2014 року році були визначені містобудівні умови для будівництва та обслуговування закладів торгівлі, а 10.12.2014 р. земельна ділянка була надана в оренду компанії «Новий Акрополь» терміном на 10 років. У 2015 році були надані містобудівні умови для будівництва багатофункціонального торгово-сервісного центру. Такий центр передбачав два триповерхових магазини. За інформацією пані Рибакової, за містобудівною документацією, наданою компанії та до Детального плану території, територія має бути для громадської забудови.

«Щодо акту на газозаправну станцію, то відповідно до державного класифікатора будівельних споруд, у нього код №1252 — це будівлі промисловості та склади. Підпункт 1 передбачає резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу. Тож чітко визначено, що це території промислові. Тому такий об’єкт, як газова заправка, на цій території бути не може», — розповіла пані Рибакова. Її слова присутні зустріли аплодисментами.

Лілія Рибакова

Як наголосили громадські активісти Пилип Духлій та Олена Чечуга, замість такого об’єкту як газова колонка потрібно зробити інфраструктуру іншої сфери, і при цьому, відповідно до норм ДБН, створити обов’язкову захисну смугу із зелених насаджень. Звучали думки про те, що не треба забувати про санітарні норми та пожежонебезпечні. Були запитання і до підприємців, і до представника влади — чи не розуміли обидві сторони, коли укладалася угода і видавалися містобудівні умови, що ділянка апріорі буде проблемною? Адже шмат вулиці Київської, починаючи від перетину із Симона Петлюри у бік Чернігова і так перенавантажений автомийками та заправками.

Оскільки земельна ділянка не просто передана в оренду компанії, а за неї сплачується орендна плата, інвестору запропонували на цій території будувати інший інфраструктурний об’єкт. Наприклад, обслуговуючої сфери — кафе або перукарня, або спортивної — тренажерний зал чи фітнес клуб. Але майбутній проект, який буде розроблятися, також обговорити з громадою.

«Ми бачимо це так: тут можуть бути перукарня, магазин, спортивний зал чи фітнес-клуб, торгівельний центр. Поруч із інфраструктурою — стоянки та озеленення зони, благоустрій. Але по Державно-будівельних нормах потрібно створити 20-метрову смугу зелених насаджень», — запропонував Пилип Духлій.

Пилип Духлій

Після виступів усіх сторін питання будівництва газової заправки було поставлено на голосування. Жодна людина не підняла руку «за» її будівництво, усі присутні мешканці проголосували «проти». Також усі представники громади одноголосно підтримали пропозицію щодо створення 20-метрової захисної смуги із зелених насаджень та за те, щоб на ділянці були будь-які інші об’єкти обслуговуючої сфери.

Після завершення слухань представник забудовника зазначив, що найголовніше, що він хотів від цих обговорень — почути думку громади — сталося. «Надалі ми б хотіли, щоб не було якихось маніпуляцій та щоб нам не заважали, коли ми розпочнемо будівництво об’єкту», — повідомив представник ТОВ «Новий Акрополь». Представники громади — активіст Пилип Духлій та депутат міської ради Сергій Іллюхін висловили сподівання, що забудовник вчинить порядно і врахує думку громади.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018