Із численними плакатами під вигуки «Сильна родина – сильна Україна!» 13 травня, у День матері, бульваром Незалежності пройшла хода на підтримку сім’ї. «Ми нікого не засуджуємо, і нічого не нав’язуємо. Ми – за родину», – стверджують  організатори ходи – ГО «Духовність». І запевняють: мета цієї ходи – не виступити проти геїв, лесбійок чи трансгендерів, а донести до молоді необхідність берегти свої родини – те місце, де формується людська особистість та щастя.

У Броварах це друга хода, організована ГО «Духовність», на підтримку сім’ї. Порівняно з першим заходом, який відбувся три роки тому, до цьогорічної ходи, яка припала на День матері, на підтримку сімейних цінностей долучилося чи не втричі більше  містян.

У ході  взяли участь як представники різних релігійних громад на чолі з очільниками церков, так і пересічні броварчани. Останні, навіть цілими родинами приєдналися до учасників заходу, які рухалися від перехрестя бульвару Незалежності та вул. Короленка до МКЦ «Прометей». Протягом усієї ходи учасники сканували: «Сильна родина – сильна Україна!», у такий спосіб намагаючись привернути до себе увагу пересічних перехожих, які на багаточисленних плакатах мали можливість прочитати написи, які, власне, допомагали зрозуміти, що ж відбувається на одній із центральних вулиць міста: «Тато, мама і я – щаслива сім’я», «Діти в традиційній сім’ї – запорука майбутнього», «За сім’ю та життя», «Україна – це здорова родина: тато, мама і дитина», «Чоловіки, любіть своїх дружин», «Не чини перелюбу»  та інші.

 «Нині в Україні з сім’єю та вихованням  дітей – катастрофічна ситуація , – говорить кандидат економічних наук, член Ради молодих вчених при МОН Ольга Романенко. – Фахівці кажуть, що зараз на 100% шлюбів припадає 60% розлучень. Ми, як науковці, не можемо стояти осторонь цієї проблеми, тому варто привертати увагу як родин, так і держави до сім’ї – місця, де формується людська особистість та щастя».

Ольга Романенко

Як зазначає пані Ольга, згідно із останніми дослідженнями, 65% молодих людей на перше місце ставлять сімейні цінності, лише потім – здоров’я і кар’єру. Однак, як побудувати щасливу сім’ю – не знають, адже цього не вчать ні в школі, ні у вузах. При цьому, зауважує Ольга Романенко, міністр освіти та науки Лілія Гриневич за те, щоб сімейні цінності вносити в кожен шкільний предмет. «Можна багато знати, бути розумним, але коли народжують дітей і їх кидають, а вони голодні плачуть, – який сенс у знаннях і мільйонах?», – каже пані Ольга. І зауважує: в Україні споконвіку були у пошані родинні цінності – сім’я, мама,  батько, діти, і наш народ не має сліпо слідувати новим, чуждим нам ідеологіям. «Наші жінки генетично створені народжувати не одну дитину, але через низьку зарплату не можуть собі дозволити народити більше», – зазначає Ольга Романенко. І для прикладу приводить досвід Польщі, де обрали стратегію підтримки  здорової повноцінної родини, а не тільки тих, хто потерпає від нещастя. Створена у Польщі і програма підтримки матерів, які в декретній відпустці: такі жінки півдня працюють, а півдня залишаються з родиною, при цьому отримують на кожну наступну дитину, на наші гроші, 4 тис. грн.

Як зазначила Ольга Романенко під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сімейна політика в Україні: проблеми і перспективи розвитку» (відбулася в Києві 4 квітня 2018 р.), самодостатньою українську родину може зробити і політика сприяння сімейному бізнесу, який вже давно є невід’ємною частиною світової економіки. Так, сімейний бізнес – це сімейні традиції, можливість із самого дитинства навчити дитину управлінській  діяльності, прийняттю рішень. До сімейних компаній – значно більша довіра зі сторони працівників та партнерів, адже такий бізнес націлений на перспективу і є найстабільнішим. Поряд із найдавнішими сімейними компаніями Франції, Італії, Німеччини, є кілька успішних сімей і в Україні. Так,  сім’я Вадатурських – власники одного із найбільших агрохолдингів країни – компанії «Нібулон», заснованої у 1991 році. Подружжя Герег – власники будівельних гіпермаркетів – компанії, заснованої у 2003 році; батько і син Березкіни – співвласники групи «Креатив», заснованої в 1991 році.

Є успішні сім’ї і в Броварах. Це – багатодітна сім’я екс-депутата міської ради Андрія Василенка, який 14 років очолює український офіс компанії Zeelandia  – виробника широкого спектру сировини та інгредієнтів для хлібопекарської та кондитерської промисловості. Власне, пан Андрій долучився до ходи всією великою сім’єю: «Ми прийшли підтримати традиційні християнські цінності. Я вважаю, що це антиукраїнський рух, якщо хочуть скасувати те, на чому стоїть суспільство. Якщо не буде  нормальної сім’ї, то майбутнього просто не буде. В принципі, і країни».

Андрій Василенко з родиною

Після спільного фото, учасники ходи перемістилися у залу МКЦ «Прометей», де  святковості, які об’єднали три заходи: ходу за сім’ю, День матері та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнку «Христос Воскрес – Воскресне Україна!» – продовжилися. Спочатку всіх присутніх привітали очільники релігійних громад міста, потім відбувся невеликий концерт за участі цих громад, де прозвучали пісні про матір, родину та Україну.

А  потім члени журі на чолі із начальницею відділу культури Катериною Меліковою грамотами та подарунками привітали 12 переможців робіт конкурсу, приуроченому Воскресінню Христовому, Дню матері та Міжнародному дню сім’ї, який відбувся у рамках фестивалю духовної творчості «Троянда духовна». Загалом, на конкурс вихованці як шкіл так і позашкілля міста, подали 72 роботи. Тільки Броварське навчально-виховне об’єднання – 32. Серед кращих журі конкурсу відзначило роботи Аріни Баско, Катерини Орлянської, Вікторії  Федоренко.

Фото – авторки та надані Ольгою Романенко

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"