Виконком міської ради розпочинає організаційні заходи щодо підготовки та проведення  конкурсу з призначення управителя в багатоквартирних будинках, у яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та співвласники яких не визначилися з формою управління своїм будинком. Рішенням від 12 червня виконком  створив конкурсну комісію з призначення управителів багатоквартирними будинками, затвердив її склад та Положення про конкурсну комісію.

Таких дій вимагає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 13 червня 2016 року №150 «Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку». Згідно з цим Законом, спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників квартир та нежитлових приміщень цього будинку. Мешканці багатоповерхівок, які перебувають на балансі державних підприємств та органів місцевого самоврядування, ще до 1 липня 2016 р. мали прийняти рішення про одну з визначених законом форм управління своїм будинком:

 • усі чи частину функцій з управління будинком передати управителю або всі функції – ОСББ;
 • мешканці можуть самостійно управляти своїм будинком, шляхом самообслуговування.

Однак у більшості випадків послуги з утримання броварських будинків так і продовжують надавати ЖЕКи за тарифами, встановленими органами місцевого самоврядування. Наразі увесь комунальний житловий фонд міста налічує 450 будинків. Із них 74 – вже створили ОСББ. Та Закон зобов’язує: якщо у багатоповерхівці не створено ОСББ і якщо співвласники будинку не прийняли рішення про форму його управління, управляти таким будинком буде управитель, призначений на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради.

Своїм рішенням від 12 червня виконком затвердив склад конкурсної комісії, яка і визначить управителя:

1) Григорій Голубовський – голова конкурсної комісії – заступник міського голови;

2) Світлана Решетова – заступник голови  конкурсної комісії – начальниця УЖКГ;

3) Ольга Нетеса – секретар комісії – головний спеціаліст відділу з експлуатації житла УЖКГ.

Члени конкурсної комісії:

 • Альбіна Баба-Мірзоєва – начальник юридичного відділу;
 • Борис Дудко – депутат міськради, голова постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, ЖКГ та благоустрою (за згодою);
 • Микола Зінченко – депутат міської ради (за згодою);
 • Андрій Комісаров – голова ГО «Рада голів ОСББ м. Бровари» (за згодою);
 • Антон Крамаренко – голова ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ м. Бровари» (за згодою);
 • Василь Ліман – президент громадської спілки «Асоціація управителів житла» (за згодою);
 • Людмила Беженцева – головний спеціаліст відділу з питань експлуатації житла УЖКГ;
 • Наталія Постернак – начальник фінансового управління;
 • Оксана Семеник – заступник начальника УЖКГ;
 • Юрій Ткач – головний спеціаліст – юрист відділу планування та бухгалтерського обліку УЖКГ.

Конкурсна комісія має розробити план роботи з підготовки та проведення конкурсу, сформувати об’єкти, які виставлять на конкурс (багатоквартирні будинки), визначити їхні технічні характеристики, розробити конкурсну документацію та затвердити її на виконкомі.

Також виконком своїм рішення затвердив Положення про конкурсну комісію щодо призначення управителів багатоквартирними будинками. У Положенні прописано критерії оцінки конкурсних пропозицій:

 • ціна послуги, що включає витрати на утримання і проведення ремонту спільного майна у будинку та його прибудинкової території, винагороду управителю з розрахунку на 1 м кв загальної площі об’єкта конкурсу;
 • рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою;
 • наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професії працівників, що має необхідні знання і досвід;
 • фінансова спроможність учасника конкурсу;
 • наявність досвіду роботи з надання послугу сфері ЖКГ.

Організатор конкурсу, тобто виконком, може встановити за участь у конкурсі плату, яку мають унести на рахунок організатора. Плата не повинна перевищувати 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожен об’єкт конкурсу.

Для участі в конкурсі бажаючі мають подати заявку та конкурсну документацію: особисто чи надсилати поштою – визначають організатори. Потім у визначений день виконком має організувати для учасників конкурсу огляд об’єктів та забезпечити фізичний доступ до них.

Якщо ж учасник конкурсу надасть про себе недостовірну інформацію і це буде виявлено під час її перевірки, його пропозицію відхилять.

Конкурсні пропозиції також відхилять, якщо:

 • пропозиція не відповідає конкурсній документації;
 • прийнято рішення учасником про припинення підприємницької діяльності або порушено провадження у справі про банкрутство щодо учасника.

Конкурсні пропозиції оцінюватимуть за 100-бальною шкалою. Основним критерієм під час оцінювання є найнижча ціна послуги, що становить 50 балів.

Конкурс може бути визнаний таким, що не відбувся, вразі, якщо відсутні конкурсні пропозиції, або ж всі конкурсні пропозиції було відхилено. Тоді його проведуть повторно. Згідно з Положенням, у конкурсі може взяти участь і один учасник. І стати переможцем.

Комісія розпочинає роботу з моменту затвердження виконкомом її складу та Положення про неї. Всі рішення комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів, протоколюються та підписуються всіма членами комісії. Якщо ж голоси розділяться порівну – вирішальним стане голос голови комісії.

Рішення про результати проведення конкурсу комісія має прийняти протягом 10 днів із моменту розкриття пропозицій,  протягом 5 днів призначити управителя та укласти з ним договір. Договір про надання послуги на один рік від імені співвласників будинку підпише уповноважена особа виконкому. І лише потім про управителя повідомлять на сайті міськради, інформаційних стендах біля під’їздів.

До моменту укладення з переможцями конкурсу договорів про надання послуг із управління багатоквартирним будинком, послуги продовжуватимуть надавати ті виконавці, які надавали їх до конкурсу. Якщо ж на дату проведення конкурсу співвласники встигли обрати управителя будинку чи створили ОСББ, це рішення на такі будинку не поширюватиметься.

Однак ті співвласники, що не визначилися з управителем, ще встигають його обрати: кілька днів тому Парламент прийняв за основу та в цілому законопроект №8424, яким до 1 травня 2019 року відтерміновується введення в дію Закону «Про ЖКП» у частині регулювання комунальних послуг. Це вода, тепло, поводження з відходами, електропостачання і газ.

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"