Інститут від «Батьківщини» відкладається: на презентацію не приїхали… поляки

Новини 26 Січ. 2017 р., 16:03 222

Проект рішення «Про створення комунального вищого навчального закладу Броварської міської ради Київської області «Інститут муніципальної освіти» поки що відкладено.

Принаймні ініціатор проекту, депутат Броварської міської ради Борис Дудко («Батьківщина») звернувся до депутатської комісії з гуманітарних питань з проханням зняти проект з порядку денного засідання (комісія підтримала).

Як пояснив сам пан Дудко, планувалося, що на гуманітарній комісії відбудеться презентація проекту з боку польських партнерів (проект рішення базувався на залученні досвіду фахівців з Польщі), однак ті не змогли прибути, а тому проект поки що відкладається.

Ліворуч — депутат Борис Дудко.

Відзначимо, що до цього часу ні про яку «польську сторону» не йшлося. Не згадується про залучення польської сторони чи одного з польських університетів і в пояснювальній записці до проекту рішення.

Члени комісії, навіть попри зняття проекту з розгляду, зробили по ньому кілька зауважень. Так, депутат Галина Негода звернула увагу на деякі незрозумілості в самому статуті комунального навчального закладу: чи це буде інститут підвищення кваліфікації чи навчання «з нуля»? яким буде розмір статутного фонду, викладацький склад, обсяг фінансування? Більш детальну інформацію(якої не було надано) про цей навчальний заклад просив депутат Вадим Андрієвський.

Ще один депутат міської ради, член бюджетної комісії Ірина Веремчук наголосила, що зараз для міста актуальним є питання будівництва садочків та шкіл, а не підготовка фахівців. «Фахівці є, а ось приміщень немає, де дітям навчатися. Ситуація, коли в класах по 40-45 учнів — ненормальна. Зараз, коли всі ресурси потрібно направити саме на цю проблему, фінансування такого комунального закладу вважаю недоцільним», — зазначила пані Веремчук.

На тлі численних проблем міста – брак дитячих садочків та шкіл, каналізаційна та зливові системи в місті в жалюгідному стані, недофінансування лікарні тощо – створюються незрозумілі, але водночас масштабні проекти з міжнародним розмахом.

Одні «Нові Васюки» з інформатизацією медичних закладів міський бюджет пережив, на черзі — вищий навчальний заклад «Інститут муніципальної освіти», проект якого не дає чітких виправдань доцільності його створення.

Чого чекати далі — будівництва космодрому?

 

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018