Інвестиційна рада: знижки релігійним громадам, відмова скандальному забудовнику

Новини 05 Січ. 2017 р., 10:00 794

4 січня в малій залі виконкому Броварської міської ради відбулося засідання інвестиційної ради. Під головуванням заступника міського голови Григорія Голубовського присутні члени ради намагалися поповнити «міську скарбничку» за рахунок пайових внесків потенційних інвесторів.

Щодо пріоритетів на розміщення зовнішньої реклами для ФОПів, то тут дискусій практично не виникало. Узгоджені вони були швидко і майже без обговорень.

Піклуючись, вочевидь, про духовне життя броварчан, для будівництва комплексу парафії Святого апостола Іоанна Богослова (вул. Симона Петлюри, 38), було визначено пайову участь у розмірі 0,1% загальної кошторисної вартості. Як пояснив пан Голубовський, поставити 0% не можна за законом (культові споруди не відносяться до об'єктів соціальної інфраструктури), а брати великі відсотки — не дозволяє совість.

Так само для іншої релігійної конфесії, а саме римо-католицької — встановлено відсоток пайової участі 0,1 з огляду на неприбутковість організації. Кошторис будівництва храму, за інформацією доповідачів, складатиме близько 26 мільйонів гривень.

На засіданні було також узгоджене питання реконструкції нежитлових приміщень та квартири під медичний центр (вул. Київська, 243). Але, оскільки раніше власник отримав дозволи на реконструкцію під офісний центр, при зміні функціонального призначення приміщення, ФОП Пішний В.Л. зобов’язаний буде провести нову процедуру погодження.

[Not a valid template]

Найцікавішим став розгляд, здавалося б доволі простого питання: погодження будівництва індивідуальних житлових будинків по вул. Княжицькій, №35 та №47. Заявником даного питання, згідно з поданням Управління містобудування та архітектури, являється громадянка Кривенко Людмила Андріївна.

Натомість від її імені на засідання інвестиційної ради за дорученням з’явився сумнозвісний у Броварах забудовник Ігор Серпокрилов.

Нагадаємо, що прізвище родини Серпокрилових раніше звучало в скандальній історії із будинком за адресою вул. Каширіна, 15, коли інвестори по-факту побудували триповерховий будинок, а де-юре — індивідуальний приватний будинок для Серпокрилової Валентини Дмитрівни.

Через будівельні скандали, пройшло близько 120 інвесторів по вул. Каширіна, №15 та вул. Княжицькій №39, 41, які «купилися» на дешеве житло в передмісті Києва.

Нині, Ігор Серпокрилов через громадянку Кривенко Людмилу Андріївну хотів отримати дозвіл на будівництво індивідуального житлового будинку на 24 (!!!) квартири: 16-однокімнатних, та 8-двокімнатних. І це при тому, що попередні інвестори і досі не під’єднані до міських мереж (водопостачання/водовідведення), і отримати особові рахунки на постачання електроенергії також не можуть.

Поява Серпокрилова на засіданні інвестиційної ради та його позиція щодо своєї діяльності викликала неабиякий інтерес до «горе-забудовника». Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Богдан Мельниченко, зокрема, давно «жадав» зустрічі з останнім, про що від імені контролюючого органу навіть надіслав близько 20 повідомлень. Оскільки на жодне з них будь-якої реакції не було, після виступу доповідача, начальник відділу Держархбудконтролю залишив засідання для проведення перевірок по об’єктах будівництва «по-гарячому».

serpokrylov

Ігор Серпокрилов

Присутній на засіданні депутат міської ради Володимир Опалько зазначив, що на компанію забудовника родини Серпокрилових мешканці скаржаться близько десяти років.

«Ви виливаєте людям відходи прямо в канаву. Прийшли до нас із питанням індивідуального будівництва, а відомо, що там багатоквартирні будинки. Після цього всього Ви маєте нахабство йти до нас і щось пропонувати? Ви посадили людей „в калюжу“ і вони не знають, що з тими квартирами робити. Вважаю, що потрібно відкрити кримінальну справу, а Вас особисто поставити в боргову яму, аж поки Ви не повернете всі борги по квартирах тим людям, яких Ви ошукали!», — на емоціях заявив депутат. У відповідь пан Серпокрилов сказав, що це суб'єктивна думка пана Опалька.

За таких обставин, інвестиційна рада, відмовила у наданні дозволів.

Ще одне цікаве питання — будівництво багатоквартирної забудови по вул. Фельдмана, 1, забудовник ТОВ «Будконтракт».

Нагадаємо, що тема будівництва житлового комплексу від цього забудовника порушувалася ще влітку, коли виносилося питання про розірвання договору оренди з даним забудовником, але за кілька днів до самої сесії, забудовник погасив свої борги, відповідно дане питання було зняте з порядку денного. Також тоді громада піднімала питання — чи збережені норми відстані від території будівництва до території лікарні, яка знаходиться поруч.

Цього разу заюудовник подав на розгляд дві пропозиції — чотириповерхові будинки з мансардами, та окремо п’яти і триповерхові будинки.

propozytsiya-1

propozytsiya-3

У результаті обговорення та дискусії члени інвестиційної ради дійшли висновку і проголосували за один з проектів, що має бути допрацьований та презентований.

У ході засідання також було встановлено розмір пайової участі для ТОВ «Інвест-Кольормет» по вул. Порошковій, 2. Підприємство на території БЗБК орендує приміщення і змонтувало обладнання для виробництва спецсплавів.

Представник підприємства запевнив, що «вимоги до екології та охорони праці виконані», проте на питання — чи є експертиза проекту — конкретно відповісти не зміг.

Тим не менш, члени інвестиційної ради, зазначивши, що дотримуються принципу, що виробництво в місті має підтримуватися, замість максимальних 10%, встановили пайову участь для даного підприємства в межах 5-и від загальної кошторисної вартості.

НОВИНИ

15.01.2018
12.01.2018