Комісія припускає, що керівництво басейну ЗОШ №9 ухилялося від сплати податків

Новини 28 Лип. 2016 р., 15:50 306

Тема фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» (басейн ЗОШ №9) знову сплила, цього разу на останньому засіданні бюджетної комісії.

Нагадаємо, що через величезні борги комунального підприємства та тенденцію не зменшення їх, а збільшення, міська рада навіть створила депутатську робочу групу, яка вивчала ситуацію і проводила своєрідне розслідування фінансової діяльності «ОзРЦ».

Згадалася ситуація в контексті проекту рішення Про внесення змін та доповнень до міської програми «Позашкільна освіта» на 2015—2018 р.р. В ньому, за рекомендацією членів робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності КП, озвучене прохання підтримати виділення коштів у розмірі 853 500( вісімсот п’ятдесят три тисячі п’ятсот грн) на відшкодування витрат на комунальні послуги з проведення занять плавання у КП «Оздоровчо-реалібітаційний центр».

Як розповіла голова робочої групи депутат Ірина Веремчук, зараз триває ознайомчий процес з господарською діяльністю комунального підприємства.

«Ми бачимо, що підприємство працювало на загальній системі та є платником ПДВ 20%, ця система передбачає ведення господарської діяльності через РРО (касовий апарат). Керівник Олена Семенюк встановила його тільки в листопаді 2015р. Допускаємо, що до цього часу керівництво ухилялось від оподаткування а також порушувало Податковий кодекс України», — розповіла Ірина Сергіївна.

За словами пані Веремчук, в результаті фінансово-господарської діяльності члени робочої групи  побачили, що основні засоби які були закуплені бюджетними коштами, здавалися в оренду менш ніж їх амортизаційна вартість за місяць.

веремчук

Ірина Веремчук

«Кошти офіційно не надходили в касу та на розрахунковий рахунок підприємства в повному обсязі. Депутати сподіваються, що керівництво КП ОРЦ буде проводити все через офіційну касу та надавати чеки замовникам послуг. А також виведе басейн, хоча б на нуль. В іншому випадку за не ефективне керівництво доведеться зламати систему і звільнити  директора комунального підприємства. Так як в самому статуті прописано, що підприємство повинно приносити прибутки в місцевий бюджет ,а не навпаки бути збитковим», — наголосила депутат.

Також аналізуючи фінансовий стан КП ОРЦ, бухгалтерією даного закладу, було озвучено борг по податках станом на липень. Це ПДВ — 220 тис. грн., який тягнеться з 2014р., ПДФО — 100 тис. грн, і пеня зі штрафними санкціями у розмірі 110 тис. грн, є у підприємства і інша кредиторська заборгованість з якою доведеться ознайомитися.

«Для повного аналізу депутати запросили у керівника даного закладу станом на 01.07.2016р. інформацію по «Основним засобам», які є на балансі та їх вартість, договори оренди на обладнання та оренду яке здається, кредиторську заборгованість», — зазначила пані Веремчук.

 

 

Сума у розмірі 853,5 тис.грн. не врятує ситуацію, і членами комісії було запропоновано:

— розробити бізнес-план для подальшого позитивного результату діяльності підприємства;

— звернутися до місцевих ЗМІ та розмістити інформацію про діяльність басейну, а також на паперових носіях та в Інтернеті;

— дати об’яви по школах та садках зі всіма видами послугах;

— долучити інші школи (наприклад № 1, №6, №7) для безкоштовного відвідування учнями занять на уроках фізичної культури. Адже, якщо бюджет міста сплачує кошти, то потрібно використовувати в повному обсязі той час, який може надавати КП ОРЦ школярам.

Ще один представник робочої групи та член бюджетної комісії Вадим Мутило запропонував на наступному засіданні робочої групи долучити представника з управління освіти для розробки стратегії подальшої співпраці з іншими школами.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017