Концерт «Різдвяні дзвони»: гуморески, чарівна скринька казок і таємниці Сходу

Новини 19 Січ. 2017 р., 9:56 865

18 січня у Міському культурному центрі «Прометей» відбувся традиційний святковий новорічний концерт «Різдвяні дзвони», організований Броварським Будинком дитячо-юнацької творчості.

На концерт, який проходив напередодні одного із найбільших в Україні православних свят, Хрещення Господнього, зібрався повний зал глядачів, а на сцені демонстрували мистецтво співу та танцю понад десять творчих колективів.

Художній керівник та головний режисер святкового дійства Ольга Музиченко-Микитюк побудувала сюжетну лінію концерту у формі казки: двоє малюків, Михасик та Настуня (Михайлик Бех та Настя Радзивіл) подорожуючи вночі, коли мами й тата немає вдома, знаходять чарівну дідусеву скриню, яка вміє розмовляти та може робити різні дива.

Під час розмови з малюками скриня розповідає про саме свято Різдва: як воно зародилося, як його святкують в Україні, а із самої скриньки неначе випливають або виходять різні таланти — співаки, танцюристи, декламатори.

Добра справа — завжди при зустрічі привітатися. З глядачами артисти в першу чергу так і зробили: концерт розпочався композицією «Добрий вечір, Україна», яку представив Народний вокальний ансамбль «Калинка».

Пісні на різдвяно-новорічну тематику були щирі та сповнені радості. Навіть неозброєним оком було видно, що діти намагалися донести не лише текст і музику, а й настрій пісень, включалися акторські здібності. Було помітно, що серед маленьких співаків та співачок є таланти з великим потенціалом.

На зміну різдвяним пісням прийшла «Зимова казка» у виконанні Народного ансамблю класичного танцю «Галатея» (керівник — відмінник освіти України Наталія Лисохмара). Тут уже глядачі могли помилуватися діями Сніжинок, Ялинок та Снігової королеви.

Михасик та Настуня продовжували знайомитися із чарівною скринею. Казково-новорічна програма була побудована так, що вокальні номери змінювалися хореографічними і навпаки. Це привносило різноманітність і  було легко для сприйняття.

Відданість своїй справі була помітна не лише у діток. Керівники колективів сиділи у першому ряду і коли їхні підопічні виступали, підтримували їх та підказували. Особливо це було помітно у викладачів Заслуженого вчителя України Любові Шумовської («Калинка») та Тетяни Мурзай (Зразковий театр народної пісні «Слов’яночка»). Діти, натхнені своїми наставниками, прямо на ходу запалювалися і подавали вокальні композиції набагато яскравіше.

Кожен номер постановники вималювали в єдиний сюжет. Перед народженням Ісуса «Слов’яночка» представила народні вітальні пісні, коли немовля народжувалося і запалала Різдвяна зірка, тріо дівчат співали пісень про небесне світило.

Слава про народження Сина Божого дійшла аж далеко на край землі до самого океану і, ніби передаючи усі таємниці безмежного підводного світу, танцювальний колектив «Вікторія» (керівник Алла Третяк) представив композицію «Шторм».

Часом сюжетна лінія дещо відходила від різдвяної тематики. Тоді зі сцени лунали зовсім інші по характеру композиції — «літньо-сонячні», як, наприклад, Ансамблю естрадної пісні «Sun Rise» (керівник — Віктор Пірожак) — «Круто» чи танок «Ча-ча-ча» ансамблю спортивно-бального танцю «Гармонія» під керівництвом Олександра Костюкова.

Вразила своєю яскравістю композиція «Лебідь» Сен-Санса у виконанні солістки колективу Народного ансамблю класичного танцю «Галатея» Олександри Гурт.

Далі, за сюжетом, Чарівна Скринька нагадала, що після народження маленького Ісусика до нього прийшли троє мудреців зі Сходу, вклонитися йому. І ось уже красу і таємничість слова «Схід» спробували передати у своєму номері «Бандарі» дівчатка хореографічного ансамблю «Броварчаночка» під керівництвом Оксани Мінько.

У номері «На канікули в село» (хореографічний ансамбль «Феєрія Денс», керівник Наталія Дудник), за сюжетом дівчинка приїхала у село і її зустріли «місцеві мешканці» — кури та півень, це яскраво і символічно співпало з тим, що зараз йде рік Півня.

А ще того вечора глядачів радували вокальний гурт «Браво» (керівник Валентин Чернігівський), хореографічний ансамбль спортивно-бального танцю «Гармонія» (керівник — Олександр Костюков), Зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «Елеріна» (художній керівник — Ірина Бездушна).

Центральною картиною святкового вечора став номер із мюзиклу «Ніч перед Різдвом або Вечора на хуторі поблизу Диканьки» за мотивами Миколи Васильовича Гоголя. Його представив зразковий хореографічний ансамбль «Каприз», який показав сюжетну лінію із повісті, де коваль Вакула дістав черевички для Оксани, які «сама цариця носила». У хореографічній картині взяв участь і батьківський колектив дітей, які займаються у БДЮТ (для батьків виступ став дебютним).

Завершувався концерт яскравим поєднанням двох колективів — Зразкового хореографічного ансамблю «Каприз» (керівник Світлана Маринич) та Зразкового театру народної пісні «Слов’яночка» (керівник — Тетяна Мурзай) у вокально-хореографічному номері «Новий рік прийшов на Україну». А маленька вихованка літературно-мистецької студії «Горислово» Ніно Шенгелія порадувала присутніх гуморескою Павла Глазового «Бобик».

До створення свята долучився творчий колектив педагогів Будинку дитячо-юнацької творчості, а саме: Віра Шумовська, Дар’я Олійник, Оксана Бех, Марія Маринич, Михайло Мішин, Валентина Сахно, Оксана Луценко, Євгенія Бойко, Ірина Сліпець, Лариса Іванова, Костянтин Рибець, Надія Балакіна та інші.

Привітавши усіх броварчан зі святом, керівник БДЮТ Валентина Павлученко висловила надію, що вихованці Будинку творчості подарували присутнім найбільшу властивість, яка є у дітей і яка дорого цінується — щирість та побажала невдовзі знову зустрітися на новому святі.

Маленькі і юні таланти змогли подарувати справжнє свято глядачам. За лаштунками сцени залишилося те, скільки сили, енергії, здоров’я витратили і самі маленькі виконавці та їх наставники, на поверхню ж вийшло те, чого від них так сильно того вечора чекали — запал, позитивні емоції, радість та самовіддача.

Такий концерт обов’язково має зробити чиєсь життя трішки теплішим.

[Not a valid template]

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018