Меморандум з ЖК «Скандія»: біг по колу чи новий виток спіралі?

Новини 05 Кві. 2017 р., 16:41 538

Четвертий місяць в стінах Броварської міської ради проходить розробка і обговорення Меморандуму із забудовниками ЖК «Скандія».

Цього разу на засідання завітав депутат обласної ради Олег Іваненко. Він наголосив на питанні узгодження скидів в річку Осинка (наразі О. Іваненко очікує відповідь на депутатський запит з цього приводу), крім того, втілення проекту очистки р. Осинка вимагає значних фінансових та часових витрат. Також пана Олега цікавить, чи буде забудова ЖК «Скандія» узгоджуватись з техніко-економічним обґрунтуванням проекту захисту від підтоплення всього міста. Депутат заявив про готовність підписатись під Меморандумом у разі усунення озвучених ним спірних моментів.

У відповідь представник забудовника намагався пояснити свою позицію стосовно озвучених запитань, апелюючи до того, що дії забудовника лише прискорять і допоможуть вирішенню проблеми підтоплення в м. Бровари.

Вочевидь, з цього моменту конструктив був втрачений остаточно, оскільки до кінця зустрічі присутнім не вдалось наблизитись до порозуміння ні на сантиметр.

Знову депутат міської ради Юрій Скотніков на підвищених тонах декларував: «головне — майбутнє нашого міста», «місто втрачає земельну ділянку вартістю 400 мільйонів», «попередня влада роздеребанила все місто», «вже зараз існують передумови колапсу від новобудов на вул. Київська». Депутат зазначив, що повернення до Меморандуму можливе лише на «наших» умовах: розрахункова кількість населення до 12 тисяч, рекреаційна зона 20 га, озеро «не декоративне, а природне, там запросто воно може бути близько 6 га», доступ всіх містян до соціальної інфраструктури, першочергово інженерна підготовка території та будівництво інженерних мереж.

На озвучені «вимоги» представник забудовника відповідальний за водоканал — Денис Островський — зазначив, що лише прокладання колекторів до точки зкиду і будівництво ливневих очисних споруд «перекриють» заявлену депутатом вартість земельної ділянки. На закид стосовно «контрольованого доступу до містечка» представник забудовника зазначив, що всі прилеглі вулиці ЖК «Скандія» «співпадають» з вулицями міста Бровари і не можуть бути перекриті для доступу. Стосовно розмірів озера фахівець зазначив, що згідно законодавства змінювати його площу забудовник права не має.

Наступним опонентом забудовника виступила Ірина Нілова, яка вкотре говорила про цільове призначення орендованих земель, їх неосвоюваність протягом п’яти років та інше. В тому ж самому контексті виступав і Віктор Малофієнко, вкотре повторюючи про загрозу баражного ефекту та необхідності розробки математичної моделі навантаження на ґрунти в процесі будівництва.

Стосовно можливості ознайомлення членів робочої групи з проектними документами по 5-й категорії складності представники забудовника вказали на відповідний механізм: отримання від відділу архітектури містобудівних умов зробить можливою розробку проекту по даній категорії складності, і лише тоді дасть можливість ознайомитись з документацією зацікавлену громадськість. «Дайте можливість нам на документальному рівні показати місту свої наміри», — зазначив представник забудовника.

На засіданні було озвучено ще одну можливу причину затягування вирішення даного питання, про яку, можливо, не знають депутати та громада, проте обізнані працівники виконкому.

Варто зазначити, що засідання робочої групи кожного разу відбуваються різним особовим складом. Вчора, наприклад, один з представників громади «комісар» ВГО «Всеукраїнська служба порятунку» Віктор Юров взагалі поставив під сумнів компетентність представників виконкому, відділів та управлінь, депутатського корпусу і закликав забудовників взяти «погодження у мешканців, що проживають на даній території». Саме після цього виступу головуючому Петру Бабичу навіть доводилось деяких виступаючих повертати до реальності, аби засідання не перетворилось на театр абсурду.

Тим часом, поки мешканці міста визначають, хто більш достойний «громадянин Броварів» за кількістю прожитих тут років, інші забудовники, порушуючи і будівельні норми і бажання громади зводять «кам’яні джунглі», вдаючи з себе меценатів та інвесторів і маючи при цьому незакриті зобов’язання перед містом у вигляді штрафів. Нагадаємо, що про наявність порушень з боку компанії «Діамант» і штрафів призначених компанії, раніше неодноразово доповідав начальник відділу архітектурно-будівельного контролю Богдан Мельниченко.

На необхідності проведення порівняльного аналізу якості питної води свердловин забудовника ЖК «Скандія»  та деснянського водогону наголосив  Микола Юрченко — представник Громадської ради при виконкомі. Крім того, Микола Свиридович висловив деякі застереження, що ґрунтуються на «гіркому досвіді», пов’язаному з діяльністю ТОВ «Альянс-Новобуд» стосовно системи каналізації:

Наприкінці засідання новопризначений спеціаліст з питань екології Юрій Жимайлов також говорив про те, що розробка математичної моделі навантаження при проведенні будівництва значно полегшила і прискорила б вирішення питання. У відповідь представники забудовника надали для ознайомлення гідрогеологічний висновок на проект «Захист від підтоплення земельної ділянки загальною площею 70,8684 га, що прилягає до вул. Богунська та вул. Дорошенка в м. Бровари Київської обл.», зроблений ДП «Українська геологічна компанія».

Майже риторично прозвучало питання забудовників, чи буде затребувана розробка математичної моделі останнім документом, що відкриє шлях до реалізації і проекту будівництва і захисту від підтоплення?

На необхідності об’єднання зусиль і забудовника, і громади для досягнення визначених цілей наголошував і депутат БМР  Володимир Опалько. Проте чи стане усім розуму, терпіння і бажання досягти компромісу — покаже час.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017