Меру Броварів показали «справжню карту України»

Новини 24 Сер. 2017 р., 12:47 3 410

Святкові заходи до Дня Незалежності у Броварах розпочалися з покладання квітів до пам’ятника українському класику Тарасу Шевченку… та акції протесту.

Нагадаємо, 23 серпня на День Державного прапора Бровари потрапили у скандал загальноукраїнського рівня, коли на головній сцені на центральній площі був вивішений стенд — карта України без Криму та Донбасу. Упродовж дня про подію писали не лише українські, а й російські ЗМІ. Тож місцеві активісти та депутати зголосилися прийти вранці на 9.00 до пам’ятника з плакатами та висловити свою позицію.

Незадовго до акції до парку почала з’їжджатися поліція. Серед представників правоохоронних органів були помітні і ті, які напередодні проводили слідчі дії на Майдані Свободи. Поліція відмовилася від коментарів, зазначивши лише, що справою вже займається Служба безпеки України.

На захід прийшло відносно небагато активістів та депутатів, але ті, що прибули, взяли із собою та розгорнули плакати. Був тут плакат: «Крим і Донбас — це Україна», частина активістів розгорнула плакат «Забудова перед школою №7». Ще одне полотно депутати розгорнули безпосередньо перед пам’ятником при покладанні квітів «Культура-кабаре не для Броварів», натякаючи на те, що свого часу начальниця відділу культури Інни Савченко (наразі відсторонена від своїх обов’язків) виступала за кордоном в кабаре.

Один із місцевих активістів розгорнув символічну карту України — з Кримом та Донбасом.

Ще до приїзду офіційної делегації чиновників в парк прийшов депутат міської ради з фракції «Єдність» Валерій Лемпіцький. Щоправда, згодом долучився до своїх колег по депутатській промерській більшості.

Міський голова Ігор Сапожко прибув рівно о 9.00. До активістів підійшов разом із секретарем міської ради Петром Бабичем. Тут же до так званої урочистої ходи приєдналися депутати «більшості» — Єдності та РПЛ. Від УКРОПу окрім Петра Бабича нікого не було, так само як окрім заступника міського голови Олександра Резніка, як посадовця, не прийшли інші представники «Батьківщини», не прийшли також депутати із «Самопомочі». Водночас долучилося кілька депутатів, яких охрестили «тушками» — Лопатюк, Семенов, Кочубей. Опозиційні депутати, які прийшли на захід, до ходи не долучалися, приєднавшись до активістів з плакатами.

У першу чергу активісти показали меру Броварів «справжню карту України». «Те, що сталося на головній площі міста — це ганьба!», — вигукнули містяни.

«Це спланована провокація. Думаю правоохоронні органи розберуться в ситуації. Я теж буду проводити службове розслідування. Звичайно, можна говорити, що відповідальність має нести міський голова, але план заходів, який затверджений, покладений на начальника відділу культури(Інна Савченко — прим. Т. Б.). Коли начальник відділу погоджував із заступником міського голови (Ларисою Виноградовою — прим. Т. Б.)зовсім інший макет, то не зрозуміло, звідки це все взялося. Пані Савченко сама надавала для погодження зовсім інший стенд. Можете у Лариси Миколаївни запитати», — сказав Сапожко.

Лариса Виноградова у свою чергу на запитання активістів щодо погодження плакату показала переписку в Viber про погодження зовсім іншого макету.

Петро Бабич відмовився від коментарів, зазначивши, що робитиме будь-які заяви після завершення слідства.

«Це така підстава, що Ви собі не уявляєте! Чи буду підписувати заяву Савченко на звільнення? Звичайно. Це була спланована акція. Я думаю, що пані Савченко… Її просто використали», — додав Сапожко.

На запитання, чи готовий він нести відповідальність за скандальну подію, мер відповів: «У кожній ситуації є доля відповідальності міського голови». Запитання: «Чи будете Ви відповідати?», Сапожко проігнорував, почавши тиснути руки присутнім гостям заходу.

 

Після офіційного покладення квітів до пам’ятника міський голова запевнив, що у День Незалежності у Броварах віддадуть шану загиблим воїнам АТО, які полягли за незалежність країни. Зазначимо, що на заході учасників бойових дій не було, окрім радника міського голови. Як стало відомо «Трибуні-Бровари»з неофіційних джерел, частина броварських бійців пішла на принцип і не захотіла долучатися до урочистої ходи разом з міським головою.

Святкові та урочисті заходи тривають.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017