Міста-побратими Броварів: скажи мені, хто твій друг…

Новини 24 Кві. 2017 р., 20:31 529

Всесвітній день поріднених міст проводиться щороку в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації поріднених міст (World Federation of United Cities), заснованої в 1957 році.

Всесвітня федерація поріднених міст (ВФПМ) — міжнародна неурядова організація, мета якої — зміцнення дружніх зв'язків між містами різних держав. Об'єднує понад 3500 міст більш ніж 160 країн світу (до 2000 року). Штаб-квартира ВФПМ знаходиться в Парижі.

У 1962 році за ініціативою Всесвітньої федерації поріднених міст було прийнято рішення відзначати щороку, починаючи з 1963 року, в останню неділю квітня, Всесвітній день поріднених міст.

Нині в м. Бровари діє 8 угод про співпрацю з регіонами далекого та близького зарубіжжя: Слуцький район – Республіка Білорусь, м.  Сілламяе (Естонська Республіка), Красницький та Гнєзненський повіти (Республіка Польща), м.  Фонтене-су-Буа (Французька республіка), м.  Санта-Марінела (Італійська республіка), м.  Тонала  (Мексиканські сполучені штати), м. Рокфорд (штат Іллінойс, США), а також діє Меморандум про зміцнення обміну і співробітництва з містом Чжаньцзян (КНР).

У рамках укладених угод про співпрацю у сферах економічного, культурного та громадського життя відбуваються обміни делегаціями та проводяться міжнародні заходи. Вся палітра іноземних делегацій міст-побратимів була представлена під час ювілейного святкування Дня міста Бровари у вересні 2015 року.

Ще до минулого року угод про співпрацю було дев’ять, але у вересні 2016 року договір з російським містом Щолково було розірвано  у зв’язку з російською агресією проти України. Хоча на офіційному інтернет-сайті Броварів й досі є інформація про те, що в рамках угоди зі Щолково «планується налагоджувати та поглиблювати взаємовигідну співпрацю у різних сферах економічного та громадського життя».

Тому офіційна позиція керівництва міста стосовно відносин зі Щолково виглядає щонайменше дивно. Також до теперішнього часу на мапі Броварів залишається вул. Щолківська.

Найдовше триває дружба броварів з французьким побратимом Фонтене-су-Буа – невеликим містечком у передмісті Парижа. Угоду про співпрацю було підписано у 1985 році. У 1991 році була створена Асоціація «Друзі Броварів», яку нині очолює Патрік Рулє. Члени асоціації сприяють розвитку культурних та економічних зв’язків між нашими містами.

Члени Асоціації «Друзі Броварів».

Це й відпочинок дітей військовослужбовців АТО у Франції і десятиденний візит делегації членів учнівського самоврядування до Фонтене-су-Буа в листопаді 2016 року та багато інших заходів. Можливо, саме вагомий внесок французьких побратимів у розвиток дружніх відносин і став причиною внесення на розгляд сесії міської ради 25 грудня 2015 року проекту рішення «Про перейменування вулиць та провулків міста Бровари», згідно якого вул. Московська отримала назву вул. Фонтене-су-Буа. Проте наразі це рішення оскаржується ініціативною групою на чолі з позивачкою Тетяною Немчиною уже в касаційній інстанції. Тому, чи носитиме броварська вулиця ім’я французького міста-побратима, вирішуватиме суд.

Наймолодшою є співпраця Броварів з містом Тонала (Мексика), договір укладено в 2011 році. Одним з пріоритетних партнерських напрямків сторони намітили обмін досвідом у галузі охорони здоров’я: діяльності реабілітаційних центрів як для дітей з інвалідністю, так і для дорослих. Слід зазначити, що Бровари – це перше місто в державі, що має місто-побратим у Мексиці.

Метою міжміського братерства є налагодження взаємовигідних ділових контактів, а також розвитку зв’язків Броварів з регіонами інших країн, для більш повного розкриття економічного, науково-технічного та культурного потенціалу. Сподіваємось, що в майбутньому Бровари здобуватимуть лише «вірних» друзів та надійних партнерів.

У статті використано фотоматеріали інтернет-видання «Маєш право знати».

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017