Між Азією та Європою: чотири броварчанина подолали Босфор

Новини 30 Лип. 2017 р., 15:42 481

Кількох броварчан, спортсменів та любителів, серед яких є і тренери місцевого басейну «Купава» — Сергія Бреуса, Олександра Колошу, Артура Артамонова, Олега Артюха — можна вважати героями та справжньою гордістю міста. Наші земляки у рамках щорічного міжнародного турніру в Туреччині взяли участь у запливі через протоку Босфор та подолали її.

 

  • Босфор — протока завдовжки 30 км. у Туреччині, що з'єднує Чорне та Мармурове моря, відокремлюючи азійську частину Туреччини (Анатолію) від її європейської частини — Фракії.

Босфор — найвужча міжконтинентальна протока, разом з протокою Дарданелли Босфор утворює один з найважливіших морських транспортних шляхів, що з'єднує акваторії Чорного та Середземного морів.

 

Щорічний турнір-заплив у Стамбулі через протоку Босфор називається «Samsung Bosphorus Cross-Continental Swimming Race». Проходить він під егідою Турецького олімпійського комітету.

Цього року, а це вже був 29-й заплив, у ньому взяли участь майже 2,5 тисяч спортсменів та любителів із 49 країн Європи та світу. Своєрідними об’єднуючими ланками для багатьох спортсменів та любителів з Києва, Броварів та області стали спортивні центри у столиці «LiveLove» та «Подільський клуб активного відпочинку».

Дистанція запливу через протоку між Європою та Азією склала близько 6,5 км. по діагоналі (у найширшому місці ширина протоки складає 3700 м). Усі учасники зайшли на великий корабель на європейській частині Туреччини — Фракії і допливли до азійської — Анатолії. А вже звідти, з Азії в Європу, був даний старт і за відведений ліміт часу (дві години) потрібно було подолати дистанцію.

 

Найскладнішим був фініш, оскільки останніх близько 400 метрів потрібно було плисти проти течії.

Усього з 2038 офіційно зареєстрованих, з України взяло участь офіційно зареєстрованих 246 чоловік, з яких трохи більше 40 — з Києва та Київської області.

Герої нашого часу

Олег Артюх. Родом з Рівненщини, багато років проживає у Броварах, працює у Києві. У місті його знають як активіста та кандидата у депутати на місцеві вибори від «Демократичного Альянсу».

По центру в окулярах — Олег Артюх

Артур Артамонов. Броварчанин. Закінчив свого часу Броварське вище училище фізичної культури, Київський інститут фізкультури та спорту, професійний пловець, брав участь у всеукраїнських та міжнародних турнірах під егідою Федерації плавання України. Зараз працює тренером. Підготував багатьох пловців і на нинішній 29-й заплив через Босфор. Посів 2 місце у своїй віковій категорії і 4-е в абсолютному заліку.

Артур Артамонов

Олександр Колоша. Броварчанин. Закінчив свого часу Броварське вище училище фізичної культури, Переяслав-Хмельницький Державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Зараз працює тренером у плавальному басейні «Купава».

Олександр Колоша

 

Сергій Бреус. Броварчанин. Закінчив свого часу Броварське вище училище фізичної культури та Національний університет фізичної культури та спорту. Зараз є керівником плавального басейну «Купава». Прийшов до фінішу у першій двадцятці.

Посередині — Сергій Бреус

Не є броварчанами, але є членами центру «LiveLove» та проходили тренування у броварському плавальному басейні «Купава» до запливу — Оксана Галенко, Олександр Заманський Валерія Заружко та Тарас Гупало.

Зліва направо — Олександр Заманський та Оксана Галенко


По центру — Валерія Заружко

Зазначимо, що у соціальних мережах українські учасники змагання подякували таким тренерам як Сергій Бреус, Олександр Колоша, Артур Артамонов та Олег Лісогор — чемпіон світу з плавання, який також є броварчанином.

Багатьох тренував Олег Лісогор

Як розповіли «Трибуні-Бровари» Олександр Колоша, Сергій Бреус та Олег Артюх, вони поділяться враженнями від змагання уже найближчим часом.

У коментарях до події броварчани обіцяють, що на наступний, ювілейний заплив, їх буде набагато більше.

Вітаємо наших героїв, які дали привід пишатися Броварами!

Фото — зі сторінки центру «LiveLove» 

та сторінок у соціальних мережах учасників запливу

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017