На ДЕНЦ «Камелія» потрібні додаткові кошти з бюджету. За «партійним принципом»?

Новини 02 Лют. 2017 р., 21:58 342

Постійні запити відділів і управлінь визначають те, що фінансові залишки «вільними» називають лише умовно і в такому статусі бюджетні кошти зберігаються дуже нетривалий час.

Питання розподілу коштів та його контроль є найголовнішим, проте останнім часом більшість фінансових змін розглядається поспіхом.

Так, 1 лютого депутатам знову було надіслано низку «додаткових» питань для ознайомлення, і це на наступний день після чергового засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку…

Одним з додаткових є питання збільшення фінансування управління освіти і науки броварської міської ради з загального фонду бюджету на 210 тис. грн та зі спеціального фонду – на 70 тис. грн., всього 280 тис. грн.

Обґрунтовують такі видатки кошторисом на придбання меблів та обладнання Дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія».

За роз’ясненням «Трибуна-Бровари» звернулася до керівника ДЕНЦ «Камелія» Хаврюти Наталії Іванівни.

Під час розмови директор повідомила, що на даний момент в новому приміщенні по вул. Петлюри, 21-в ще проводять оздоблювані роботи, тобто будівництво ще не завершене і акти прийому виконаних робіт не підписані. Наталія Іванівна сподівається, що будівництво завершать «до весни». Хоча згідно рішення Броварської міської ради, строки будівництва скінчилися 31.12.2016 року.

Після закінчення будівництва потрібно ще провести процедуру передачі даного приміщення на баланс громади, що лише зменшує ступінь оптимізму щодо строків вводу в експлуатацію даного об’єкта.

Стосовно планів на майбутнє переселення, то, за словами Наталії Іванівни, в новому приміщенні працюватимуть ті ж гуртки і студії, що нині функціонують на базі ДНЗ «Джерельце»: Творче об’єднання «Дитяча планета ЗМІ», вишивка, писанкарство, Флористична майстерня Адоніс, театральна студія Дивоцвіт, Театр танцю Зоряни, студія естрадної пісні Акварелі, ансамбль Колібрі та інші.

Перелік матеріальних цінностей, які планується закупити зараз, відкорегований з урахуванням всіх потреб майбутнього нового приміщення закладу. Нагадаємо, що на сесії 22.12.2016 року депутати вже виділили кошти на ДЕНЦ «Камелія» в сумі 496500грн., відповідно до запиту.

Директор центру також повідомила, що ці кошти ще не освоєні, придбання на них ще не робили, проте найближчим часом планують зайнятись закупівлями. На питання про розподіл матеріальних цінностей, Наталія Іванівна зазначила, що по обом кошторисам матеріальні цінності закуплять в нове приміщення.

Хоча напередодні сесії 22.12.2016 року на засіданні бюджетної та гуманітарної комісій представники управління освіти запевняли депутатів, що півмільйонні закупівлі будуть стосуватись всіх колективів, що працюють в ДЕНЦ «Камелія».

Тому виникає питання щодо справедливості розподілу фінансування центру, оскільки частина гуртків «Камелії» знаходиться по вул. Герцена,3 та на базі БЗОШ№9. Частково таку вибірковість можна пояснити лобіюванням інтересів певних колективів, зокрема Театр танцю Зоряни донедавна очолювала Інна Савченко (теперішній керіник відділу культури). Керівник театральної студії Дивоцвіт, що також буде працювати в новому приміщенні ДЕНЦ Камелія – Олег Здоровець (на минулих виборах балотувався по спискам політичної партії УКРОП). Та керівництво Управління освіти завжди знаходить «вихід з положення»: на що не вистачить коштів з бюджету, сплатять батьківські комітети.

Зрештою, таке відношення до громади, її коштів, і тих, хто наповнює бюджет, не є дивним, навіть тенденційним. Наприклад, попередній керівник Управління освіти Володимир Онищенко в 2013 році «забув» про черги на місце в садочках Броварів і підписав клопотання щодо зміни призначення приміщення. З легкої руки пана Онищенка та рішення інвестиційної ради від 24 вересня 2013 року, Бровари позбавили нового дитячого садочку на 340 місць.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018