Наповнення бюджету Броварів: хто може заробити грошей під стінами міської ради

Новини 02 Бер. 2017 р., 16:15 306

Більшість змін, які відбуваються у країні останнім часом, проходять під гаслом прозорості та відкритості. Прозорість у фінансових розрахунках, зокрема, має на меті збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Проте ця теза не має нічого спільного з тими процесами, що відбуваються в Броварах.

«Новорічно-ярмаркові пристрасті»…

Так, наприклад, під «пильним наглядом» Ігоря Сапожка та Виконавчого комітету Броварської міської ради з 19 грудня 2016 року по 19 січня 2017 року під час проведення новорічних свят на Майдані Свободи в центрі міста проходив ярмарок, в рамках якого, зокрема, відбувалась несанкціонована торгівля алкоголем невідомого походження.

Аналізуючи відповіді на запити видання «Трибуна-Бровари», відповідальність за організацію та проведення новорічних свят покладено на ГО «Громадське коло», проте договору стосовно умов проведення ярмарку не укладалось, дозволу на здійснення торгівлі на Майдані Свободи міськрадою не надавалось, рішень стосовно перебування на площі реклами ТОВ «Альянс-Новобуд» не приймалось.

«Закриті очі» броварських можновладців, зокрема міського голови, його заступників та представників спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста, відкривають необмежені можливості для підприємців-«гастролерів» підживитись на свята в Броварах.

До речі, посадова інструкція начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою, передбачає широкий спектр обов’язків:

«…6.2. Дотримується фінансово-економічних нормативних актів, Рішень БМР, цього Положення, плану роботи відділу, а також оперативних вказівок міського голови та його першого заступника.

6.3. Організовує перевірки стану благоустрою, чистоти та порядку території міста спільно з представниками виконкому Броварської міської ради.

6.8. Організовує спільну роботу Відділу та служб міста під час проведення урядових та загальноміських заходів міста…»

Відсутність реакції щодо «різдвяного вертепу» на головній площі міста наводить на думку про те, що «оперативних вказівок» від мера та його першого заступника не поступало, а діяти на власний розсуд спецвідділ не наважився. Хоча 22 грудня 2016 року – щойно ярмарок розпочав свою роботу – депутати міської ради в присутності журналістів таки звернулись до Олександра Резніка за роз’ясненням стосовно ситуації з реалізації «хреновухи» та глінтвейну. Нажаль, перший заступник не відреагував на «сигнал».

Так само, жодної реакції на наші запити немає з боку творця багатоповерхових шпаківень для електорату – ТОВ «Альянс-Новобуд» стосовно підстав та умов розміщення рекламного банеру свого бізнесу на головній ялинці міста. Керівник відділу маркетингу товариства Ольга Мончилович в телефонній розмові зажадала побачити офіційний запит, надісланий на електронну пошту. Таких запитів з боку видання було два: від 12.01.2017 року та повторний від 01.02.2017 року. Проте більше нам не вдалось поспілкуватись з відповідальною особою навіть телефоном. Директор ТОВ «Альянс-Новобуд» Сергій Караванський в телефонній розмові запевнив кореспондента «Трибуни-Бровари», що відповідь на запит буде надано, проте дату не уточнив.

Отже, з тієї новорічної історії до бюджету міста потрапила дірка від бублика. Натомість ремонтувати зруйновані відмостки після встановлення сцени доведеться, очевидно, міським коштом.

Відкритим поки що лишається питання компенсації витрат за використану електроенергію під час проведення свят, оскільки, згідно рішення виконкому договір на відшкодування ГО «Громадське коло» має бути.

Каруселі з перевезеннями…

Лояльне ставлення до обраних підприємців та відсутність контролю з боку влади породжує чергу з нелегальних заробітчан у місті: «якщо можна одним, то чому заборонено іншим?»… Про який порядок і наповнення бюджету можна говорити на периферії Броварів, в його віддалених районах та промислових зонах, якщо в самому його центрі під стінами міськради заробляють копійчину «чорні перевізники»?

Боротьба броварських перевізників з колегами-нелегалами за підтримки міського голови обмежилась на даний момент заміною таблички неіснуючого маршруту на дорожній знак «Стоянка та зупинка заборонена», який, до речі, жодним чином не обмежив можливості ставити під загрузку маршрутки.

Другим кроком міського голови буде поновлення листів до КОДА щодо організації конкурсів на експрес-маршрути. Що ж «освіжити листи», які вже більше п’яти років можна назвати не інакше як «порожняком» — це досить дієвий засіб, але поки що з від’їздом поліцейського авто нелегали знову стають під загрузку «під носом» у броварських піклувальників. Натомість ті, хто сплачує місцеві податки – втрачають пасажирів…

Є ще одна «смачна історія» недодемонтованого бізнесу під стінами броварської міської ради – мафи КУЛІНІЧІ, на знос яких, вочевидь, також немає «оперативних вказівок» міського голови та першого заступника. До речі, чим частіше Ігор Сапожко скликає позачергові сесії – тим більші прибутки у мафу під броварським «білим домом», оскільки саме там в перервах харчується половина депутатського корпусу БМР.

Натомість за гаражі містян, які стояли роками взялись з подвоєною старанністю і терміновістю…

Листопад-грудень 2016 року напередодні прийняття головного кошторису міста депутати, активісти, журналісти, представники відділів і управлінь приймали участь в бюджетних слуханнях і бідкались, як мало в нас надходжень і як багато в нас видатків. Проте зібрати разом усі зацікавлені сторони, що мають стосунок до наповнення бюджету, секретар міськради Петро Бабич так і не спромігся…То може варто власникам кабінетів міськради визирнути з вікон, щоб побачити потоки втрачених фінансових можливостей для міста?

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017