«Нотатки» з депутатських комісій: витрати на КП, боротьба за приміщення моргу (Частина 1)

Новини 12 Сер. 2017 р., 10:54 473

Підготовка до засідання сесії Броварської міської ради ускладнена не лише літньою спекою, а й великою кількістю питань на порядку денному, додаткових змін та інформації до проектів рішень. Сезон відпусток, звичайно, вплинув на відвідуваність комісій депутатами та на більшості засідань кворум був наявний.

Серед проектів рішень, винесених на порядок денний 31-ї сесії «без змін» або з незначними технічними правками було підтримано більшість, що стосуються комунальної сфери життя міста. Зупинимось на найбільш вагомих чи обговорюваних…

Проект рішення (12) про поповнення статутного капіталу КП «Броваритепловодоенергія» на 15872833,10 грн. Основна частина такого поповнення відбувається за рахунок безоплатного прийняття від забудовників міста мереж (теплопостачання, водогін, каналізація).

Серед іншого 4,24 млн з бюджету виділяється підприємству на відновлення аварійного колектору по бульв. Незалежності. Раніше керівник комунального підприємства Василь Андреєв у коментарі повідомляв, що ремонтні роботи проводяться за кошти інвесторів і через свою терміновість і аварійність – поза Прозорро. Після ухвалення рішення депутатами статутний капітал підприємства буде становити 125148487,23 грн.

Зі змінами було підтримано комісіями корективи до програми об’єктів житлового фонду та благоустрою міста (14), що передбачає збільшення фінансування більше ніж 7 млн грн.

Серед найбільших проектів, що будуть реалізовані, заплановано ремонт пішохідних доріжок та тротуарів по вул. Гоголя (412 тис.), по вул. Фіалковського (колишня Перше травня) – 961 тис. грн., вул. М. Мельника (колишня Кокккінакі) 2165000 грн. Поточні ремонти вулиць О. Білана (колишня Горького) та Пилипа Орлика – по 199 тис. грн. Також 4 млн грн планується передати на витрати КП «Бровари-Благоустрій»:

Найбільш емоційно обговорювались проекти рішень, що стосуються «реанімації» та фінансової підтримки комунальних підприємств та реорганізації Броварської Центральної районної лікарні.

Депутатам пропонується прийняти нову програму, що розроблена «з метою ефективного використання майна міської комунальної власності шляхом досягнення стабільної та беззбиткової діяльності підприємств». Насправді ж пропонується профінансувати проведення аудиту фінансової діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», керівництво якого від цієї сесії очікує отримати черговий «транш» фінансової підтримки.

Крім того, планується зробити фінансово-господарський та енергетичний аудит КП «Броваритепловодоенергія» – 550 тис. грн. Тут, як кажуть, краще пізніше, ніж ніколи…

Подібний аудит міський голова мав зробити після того, як місто отримало в 2011 році у спадок «вмираючий» «Бровариводоканал» від КОДА . Тим більше, що проти службовців даного підприємства у 2008 році СБУ порушило кримінальне провадження за проведені «на папері» ремонтні роботи колекторної системи Броварів.

Відсутність знань щодо стану каналізаційних та водопровідних мереж міста, недалекоглядність у плануванні витрат, відсутність аналізу діяльності КП «Броваритепловодоенергія» та перспектив забудови міста призвели до численних аварій та поривів протягом 2016—2017 років, на ліквідацію яких нині витрачаються мільйони бюджетних коштів.

Ще одним наслідком подібної манери господарювання стало виділення 521 тис. грн. у березні 2017 року на ліквідацію збанкрутілих комунальних підприємств. Не встигли броварчани «попрощатись» з попередніми «небіжчиками», як на цій сесії у програму підтримки діяльності КП міста депутатам пропонують «допомогти померти» ще одному комунальному підприємству, а саме – сплатити борги КП «Бровариінвестбуд» у сумі 151808 грн. Народні обранці поцікавились структурою боргу ліквідованого підприємства, на що отримали письмову відповідь колишньої очільниці підприємства Клавдії Здобнякової:

Поки що«жевріє» діяльність КП «Бровари-Благоустрій», проте вже зараз підприємство має заборгованість по заробітній платі та комунальним платежам на суму – 99,4 тис. грн.

Ще одне підприємство, що чекає «фінансових ін’єкцій» — ЖЕК-4 – потребує на погашення кредиторської заборгованості перед постачальниками послуг 250 тис. грн. Хоча заявлена загальна сума боргу складає близько 676 тис. грн, тому не виключено, що це не останнє звернення підприємства за коштами міського бюджету. Зазначимо, що населення зі свого боку заборгувало підприємству 773 тис. грн., проте ЖЕК-4 не має фінансової можливості сплатити судовий збір для стягнення заборгованості, тому з населенням проводиться претензійна робота.

Попри невеселий стан справ з діяльністю комунальних підприємств на розгляд сесії виноситься проект рішення щодо створення нового КП «Муніципальна варта» (18). Власний аналіз запропонованого депутатом Юрієм Скотніковим проекту статуту підприємства видання «Трибуна-Бровари» вже представляло. Зазначимо лише, що перший розгляд проекту відбувся на засіданні регламентної комісії 27 липня, на якому рекомендацію комісії для розгляду сесією проект отримав: 2 члени комісії проголосували «за», 1- «утримався». Щодо зауважень присутніх, голова комісії Володимир Оксютенко зазначив, що проект буде допрацьовано.  Відео засідання регламентної комісії 27.07.17р. можна переглянути тут.

31 липня члени комунальної комісії у переважній більшості говорили про важливість даної теми, проте наголошували на тому, що проект варти потрібно доопрацьовувати. Голова комісії Борис Дудко зазначив, що в цьому питанні потрібно залучити до обговорення членів територіальної громади, фахівців юридичної галузі, правоохоронців та інших зацікавлених осіб в охороні поряду та благоустрою міста. Голосування комісії: 4 члени за зняття на доопрацювання, 1- «утримався». Таким чином, за результатами голосування проект має виноситись на розгляд сесії. Повторний розгляд «суперечливого» статуту з правками виносився на засідання регламентної комісії вдруге. 9 серпня на засіданні були присутні два члена комісії – Володимир Оксютенко та Юрій Скотніков, які голосували «за» рекомендацію комісії щодо проекту рішення. Які правки було внесено в текст достеменно невідомо, оскільки вони не оголошувались. Чи вносились до протоколу засідання пропозиції та зауваження, озвучені помічником депутата Ірини Веремчук – Оленою Слободяник, також наразі невідомо. Проте жодних голосувань по ним не було. Відео засідання регламентної комісії 09.08.17р. можна переглянути тут . Жваве обговорення теми створення комунального підприємства «Муніципальна варта»у запропонованому форматі нині відбувається у соціальних мережах, проте остаточне рішення – за депутатами.

По-справжньому на високих тонах обговорювався проект рішення про передачу в оренду об’єктів спільної сумісної власності (9). «Гучності» обговоренню додав депутат Скотніков, коли мова зайшла про продовження оренди приміщення паталогоанатомічного корпусу БЦРЛ похоронною фірмою «Петро Великий». Депутат наголошував на тому, що згідно Наказів МОЗ пат анатомічне відділення є об’єктом високої санітарно-епідемічної відповідальності і торгівля ритуальними товарами у даному приміщенні неприпустима. Крім того, Юрій Анатолійович заявляв про особисту зацікавленість головного лікаря Валентина Багнюка у розташуванні на території моргу саме фірми «Петро Великий». Головлікар БЦРЛ у відповідь апелював до того, що вищезгадана фірма пройшла відкритий конкурс і сплачує вчасно орендну плату (близько 30 тис. грн. на місяць) згідно договору. Підтвердити добропорядність своїх намірів приїхала керівник похоронної фірми Алла Ландар. Тривала дискусія закінчилась голосуванням по даному пункту: 1-«за», 1-«проти», 3-«утримались». То ж комісія рекомендувала до розгляду даний проект рішення за виключенням «спірної території».

Відео засідання «комунальної» комісії можна переглянути тут.

Не пройшов погодження профільної комісії і проект рішення міської ради Про реорганізацію БЦРЛ в комунальне неприбуткове підприємство «Броварська багатопрофільна лікарня» Броварської районної ради та Броварської міської ради» (16). Двічі статут розглядала комісія з гуманітарних питань і двічі знімала його на доопрацювання. Тому існує ймовірність , що на погоджувальній раді проект рішення буде знято з порядку денного.

Засідання погоджувальної ради заплановане на 14 серпня на 10:00.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018