Обмежена кількість землі стала темою зустрічі депутатів з бійцями АТО

Новини 15 Чер. 2017 р., 20:31 278

Відео засідання Координаційної ради тут.

14 червня відбулося позачергове засідання членів Координаційної ради з питань АТО за присутності депутатів міської ради. Розглядалося питання виділення земельних ділянок під будівництво гаражів для учасників АТО, учасників бойових дій, волонтерів та членів сімей загиблих учасників АТО. Відповідний проект рішення виноситься на найближчу сесію 22 червня.

Ідеї провести позачергове засідання Координаційної ради передувала ситуація: депутатська комісія із земельних питань розглянула проект рішення на своєму засіданні і винесла підсумкове рішення — не рекомендувати сесії розглядати проект, оскільки для рекомендації комісії не вистачило голосів. Частина депутатів мотивувала свою позицію тим, що проект потребує ретельного вивчення.

Одна із депутатів – Людмила Кулініч – наполягла на тому, що буде ініціювати повернення розгляду на наступному засіданні земельної комісії 15 червня питання по земельних ділянках. Оскільки винесений проект рішення доволі суперечливий в першу чергу стосовно самих учасників бойових дій. Саме у зв’язку з цим Координаційна рада і вирішила зібратися на позачергове засідання для обговорення питання.

На спільному засіданні депутати повідомили присутніх про власні сумніви і питання до проекту рішення…

Для розуміння загальної кількості учасників бойових дів у місті та районі народні обранці звернулись до відділів соціального захисту населення Броварів та Броварського району й отримали наступні дані: на 01.06.2017 року учасників бойових дій перебуває на обліку 1149 осіб, з яких 699 – брали участь в АТО (в т.ч. – 53 інваліди війни). Крім того, 84 особи невдовзі отримають такий статус. Отже, кількість броварчан, що мають право претендувати на земельні ділянки, як учасники бойових дій згідно закону – 1233 особи. На жаль, антитерористична операція й досі триває і визначити кількість осіб, що нині захищає східні рубежі – неможливо.

Оскільки до проекту рішення загальною кількістю 566 осіб включено 177 учасників бойових дій з Броварського району, депутат Ірина Веремчук поцікавилась відповідними цифрами у відділі соціального захисту Броварського району. На 13.06.2017 року статус учасника бойових дій мають 606 осіб, до яких додаються ще 23 УБД, що мають статус інваліда війни. Тобто всього 629 чоловік. Кількість осіб, що нині виконує бойові завдання в зоні АТО – невідома.

Зрозуміло, що всі учасники бойових дій не виявлять бажання отримати землю під гараж, але навіть за приблизними підрахунками задовольнити всіх бажаючих в межах цієї земельної ділянки не має можливості.

Людмила Кулініч звернула увагу на те, що загальна кількість гаражів на даній земельній ділянці 1348. Провівши нескладні математичні розрахунки 10 га/1348 гаражів=0,0074 га, а врахувавши комунікації і обмеження (туалети, очисні споруди, СТО, естакада, КПП і т.п.) вийде, що кожен претендент отримає близько 0,0040 га.

Присутні наголосили ще й на тому, що кількість гаражів для УБД буде меншою, ніж загальна у зв’язку з тим, що в межах даної ділянки «зарезервовано» частину для гаражного кооперативу «Патріот». Наразі до списків даного кооперативу входять близько 160 осіб, про статус цих осіб станом на сьогодні даних немає. Проект рішення по «Патріоту» після проходження всіх процедур буде винесений на розгляд чергової сесії, яка відбудеться в серпні.

Увагу членів Координаційної ради звернули й на те, що до першочергового списку потрапляють волонтери з міста та району, кандидатури яких було затверджено самими учасниками бойових дій. Ділянки під гаражі, згідно протоколу №4 від 19.05.2017 року планують надати 25 особам.


Оскільки на державному рівні статус «волонтера» юридично не визначений, в майбутньому можуть виникнути проблеми з цією категорією осіб. Проте аргументом УБД на користь волонтерів було те, що ці люди «ризикували власним життям під обстрілами». При цьому будь-які реєстри чи списки окремих фізичних осіб чи волонтерських організацій, що доправляють вантажі в зону АТО чи збирають допомогу в тилу відсутні.

Щодо родин загиблих учасників АТО, то їх інтереси в проекті рішення враховані.

У результаті зустрічі Координаційна рада залишила свої рекомендації щодо списку майбутніх власників незмінним, віддавши вирішення питання на відкуп депутатів.

Попри емоційні виступи та різні точки зору в результаті зустрічі присутні зрозуміли і усвідомили те, що достойних людей багато, а віддячити їм навіть на законному рівні поки що немає чим.

Ясно, що й надалі на рівні міста потрібно буде шукати перспективні ділянки. Хоча й у цьому питанні потрібно визначати пріоритети: чи потурбуватись в першу чергу про забезпечення гаражами, квартирами, чи землею для будівництва будинку.

Наявність пільг за відсутності їх матеріального чи фінансового забезпечення і приводить до того, що, як правило, отримати «державне благо» може той, хто швидше потрапив до черги. Тому естафету незабезпечених пільгами на 100% воїнів-афганців та інших локальних конфліктів нині приймають учасники антитерористичної операції на Сході України.

До слова, в даний проект рішення включено кілька ветеранів, що приймали участь в афганській війні. Про родини загиблих в афганській війні чи інших конфліктах в проекті рішення не згадується. Тож для більшості захисників України будь-якого періоду їх власний внесок так і залишиться безкорисним.

Депутат Вадим Андрієвський з приводу цього проекту рішення, який доведеться голосувати на найближчій сесії, зазначив, що корегувати проект потрібно однозначно:

«Є чітка проектна документація, згідно якої кожен гараж буде по 33 кв. метри, а не так як зазначено в проекті рішення.

Вадим Андрієвський.

В першу чергу потрібно забезпечити міських бійців, бо це може бути поки що єдиний варіант допомоги учасникам бойових дій. З іншого боку ті аргументи, що бійці міста і району були разом в окопах також мають право на життя. Тому важко щось зараз казати по спискам. Потрібно дивитись на це з юридичної точки зору. А взагалі це не вирішення питання пільг учасників АТО, бо реально гараж потрібен дуже малій кількості бійців, що мають авто і будуть там його ставити, потрібно шукати якісь інші шляхи і підходи до захисників. Я вперше був присутній на Координаційні й раді і побачив, що рішення формувались на підставі бажання або не бажання, тому потрібно юридично вивчити всі аспекти».

У свою чергу Олег Шевчук повідомив, що до думки бійців потрібно прислухатись, оскільки ми самі просили їх визначитись зі списком.

«Я не знаю, скільки точно, але багато земельних ділянок виділено хлопцям з Броварів в районі. Крім того, багато бійців зареєстровані в районі, але фактично проживають в Броварах».

Олег Шевчук

Стосовно вирішення питання з волонтерами та їх визнанням депутат повідомив, що з цим питанням дуже складно визначитись: « У нас в принципі вся держава – волонтери,  допомагали і прості люди, і робочі колективи, школи, депутати зі свого боку допомагали…Може зробити Координаційну раду волонтерів? І тоді визначати, кому видавати землю, кому – ні…Можливо, лише тому, хто їздив в зону АТО? Я не знаю, як визначитись правильно з цими людьми».

Найскладніша ситуація, насправді, з добровольцями. Хоча зараз практично всі добровольці підписують контракти зі Збройними силами і більшість прагне отримати офіційний статус.

Відео засідання Координаційної ради тут.

 

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017