Патріотизм місцевого значення: День Соборності у Броварах минув «скромніше», ніж на Донеччині

Новини 23 Січ. 2017 р., 11:44 135

«Живий ланцюг» — вже традиційна та символічна акція єднання між Західною та Східною Україною у День Соборності України. Як «єдналися» Бровари, спостерігала «Трибуна-Бровари».

У минулий та позаминулий роки «Живий ланцюг» відбувався по вулиці Київській, тобто на трасі Київ-Чернігів, яка має всеукраїнське та міжнародне значення. Цього разу захід, який проводила влада, точніше відділ культури міської ради на чолі з Інною Савченко, проходив на Майдані Свободи.

Мала кількість людей (близько 20 чоловік), виступ ведучого, який нагадав історію свята, гімн України та хвилина мовчання у пам'ять загиблих під час Революції Гідності та АТО на тлі пісні «Плине кача по Тисині» — єдине, чим запам’яталася акція, проведена цього року міською владою.

Як з’ясувала «Трибуна-Бровари», щоб на Майдані Свободи зібрати навіть ті двадцять чоловік, «запросили» учнів ЗОШ №2 (екс-директор та екс-регіонал Оксана Мельник — нині начальник управління освіти і науки).

Особливістю заходу стало виконання гімну України переможницею вокального конкурсу «Голос. Діти» броварчанкою Еліною Іващенко.

Еліна Іващенко

Відсутність справді молодіжних організацій міста Бровари на Дні Соборності справляла гнітюче враження. «Трибуна-Бровари» звернулася до представників трьох молодіжних організацій міста, «Молоді Демократичного Альянсу», Об’єднання Незалежної Української Молоді (ОНУМ) та Броварського осередку «Сокіл» із запитанням, чому вони не брали участь у заході або ж не влаштували окремої акції.

Як розповіли колишні лідери ОНУМ, зараз організація швидше припинила існування. «У нас залишилися сторінки у соціальних мережах, де ми обмінюємося думками з приводу проблемам міста та молоді, але активна діяльність призупинилася», — розповіли активістки організації.

Лідер «Молоді Демократичного Альянсу» Марина Олійник пояснила, що організації не встигли організувати захід: «Молодіжні організації міста контактували між собою і думали над тим, щоб провести символічну акцію до Дня Соборності. Але дуже пізно взялися за справу і практично не мали часу. На думку нічого нового не спадало, оскільки формат «Живих ланцюгів» дещо застарілий і вже нецікавий. До того ж потрібно слідувати загальному настрою в країні, а він зараз зовсім не святковий. Тож потрібно було створити формат, який був би на часі. Я ходила на зустріч з відділом культури, де нас запрошували долучитися до акції. Ми знали, що змінилася очільниця відділу, і було цікаво, яким захід буде в організаційному плані. Але через те, що це було швидко і спонтанно, ми не змогли долучитися. На самому заході я була присутня».

З керівником ще однієї організації, «Сокіл», Анастасією Бондаренко ми не змогли зв’язатися, але як пояснили у броварському осередку «Свободи» («Сокіл» є молодіжною організацією Всеукраїнського об’єднання цієї партії), нещодавно сталася трагедія — в АТО загинув один із членів ВО «Свободи» родом з Білої Церкви – і обидва осередки змушені були виїхати туди, аби провести побратима в останню путь.

У результаті «ланцюг єднання» у Броварах утворили лише з присутніх 20 осіб, включно з учнями ЗОШ №2.

Для порівняння, навіть у містах, які географічно розташовані поблизу окупованих територій, і де менш патріотичні настрої, ніж на Заході країни і столиці, святкування відбулися з більшим розмахом та кількістю людей.

Наприклад, у Маріуполі навколо драматичного театру мешканці вишикувалися у «живий ланцюг», кожному учаснику флешмобу видали патріотичні повітряні кульки. Після того, як «ланцюг» з'єднався, учасники флешмобу створили «тризуб». Учасники акції заспівали гімн України і відпустили кульки у небо.

У Миколаєві учасники патріотичного флешмобу утворили на головній площі міста «живий» герб України. У Запоріжжі сотні жителів символічно об'єднали два береги Дніпра живим ланцюгом на греблі Дніпрогесу. Учасники акції виконували українські пісні, а також скандували патріотичні гасла.

У Краматорську учні загальноосвітніх шкіл влаштували патріотичну акцію, об`єнавши вулиці міста живим ланцюжком, що символізував єдність країни. Діти, які пережили окупацію та війну на Донбасі, привітали співвітчизників зі святом.

Організація подібних патріотичних заходів у першу чергу залежить від місцевої влади і її бажання об’єднати мешканців, а вже потім – від бажання самих мешканців… Слава Україні!

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018