Павло Різаненко: «В заручниках конфлікту між мером та депутатами — громада»

 25 лютого у залі Броварської районної держадміністрації відбулося річне звітування (листопад 2014 — січень 2016) народного депутата України Павла Різаненка, обраного по округу №97, перед представниками ЗМІ та місцевою громадою.

У рамках відкритої зустрічі Павло Олександрович розповів про свою діяльність у Верховній Раді, а також відповів на запитання жителів міста.

Про проект «Модельний округ». Суть проекту, який на початку заходу презентував директор із розвитку ГО «Інтерньюз-Україна» Євген Радченко, у функціонуванні семи «модельних округів», закріплених за народними депутатами на конкурсній основі.

Така програма — «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» — допоможе народним депутатам покращити комунікацію з виборцями. Зокрема планується участь народних обранців у тестовому проекті «мобільне робоче місце» та «віртуальна приймальня». Програмне забезпечення дозволить виборцям отримати вичерпну інформацію про діяльність депутата в окрузі, тоді як депутати матимуть доступ до багатьох профільних баз.

Різаненко (7)

Учасники прес-конференції також розповіли про організацію в рамках Програми «РАДА» різних заходів, серед яких:

— прес-тури регіональних журналістів до Верховної Ради України;

— «таун-холи» та громадські слухання у місцевих радах;

— тренінги, навчання та просвітницька робота з громадськістю;

— тренінги для помічників та «команди» народного депутата з організації роботи в окрузі;

— виїзні засідання парламентських комітетів.

До речі, коли прозвучала інформація про сприяння програмі USAD «Рада» міжнародної агенції Сполучених Штатів, народний депутат жартома згадав про приписування йому шпигунства на користь США, оскільки він навчався в цій країні завдяки отриманню гранту NAFSA/USAID. «До мене прикріпився штамп — «шпигун США та ЦРУ». Це вже не викоріниш», — з посмішкою зазначив Різаненко.

Про роботу у Верховній Раді. Павло Різаненко подав понад 100 поправок до законопроектів, 39 законодавчих ініціатив, 5 з яких стали законами, опрацював 1204 звернення громадян, відвідав 118 засідань Верховної ради України (84% відвідуваності). Серед інших нардеп акцентував увагу на законі щодо банківської системи та регулювання строкових депозитів.

«Суть закону убезпечити країну за наступної фінансової кризи від потрясінь, як це було, коли за два роки близько 60 банків лопнули. Криза обов’язково буде, бо це економічні цикли», — сказав Різаненко.

Ще один важливий закон — «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» — спрямований на порятунок якомога більшої кількості коштів вкладників.

Також депутат розповів про подання 276 звернень до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та судових установ, 30 запитів до профільних органів влади, відповідно до питань, порушених громадянами України у їхніх зверненнях, відвідав 6 засідань Спеціальної комісії з питань приватизації (86% відвідуваності) та 32 засідання Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності (89% відвідуваності).

До речі, за результатами 3-ї сесії Верховної Ради Різаненко увійшов до 15-и найактивніших депутатів фракції «Солідарність» по законодавчій діяльності.

Про уряд Арсенія Яценюка. Різаненко зазначив, що був одним із депутатів, які підписалися під листом про заслуховування звіту уряду і про відставку уряду, а потім і за саме звільнення уряду.

«Були незначні досягнення, і можна давати їм різну оцінку. Наприклад, реформування системи ринку газу, в системі оборони країни, коли раніше витрачалося на обороноздатність 12 млрд. грн. на рік, а зараз — близько 100, і це стримує в значній мірі агресію Російської федерації. Однак уряд втратив довіру виборців, народу і підтримку парламенту. Попри те, що пан Яценюк тримався за трибуну, як зараз тримається за своє крісло, його дні як прем’єра злічені. Очевидно, що потрібна нова коаліція і новий Кабінет міністрів, який би мав довіру у суспільстві. Якщо цього не відбудеться, криза недовіри до уряду переросте у парламентську кризу», — сказав Різаненко.

Про 94 га землі Радіопередавального центру. Справа знаходиться на контролі Спеціальної контрольної комісії Верховної ради України з питань приватизації (Павло Різаненко в ній є заступником голови). За минулий рік вдалося вручити перші підозри чиновникам, які були причетні до цієї афери. Земля арештована в рамках кримінального провадження і з’ясувалося, що вона є спірною між державою і територіальною громадою міста Бровари.

«У Радіопередавального центру не було повноцінного набору документів, які б підтверджували право користування цією земельною ділянкою. Сподіваюся, результатом цієї справи стане зарахування цієї землі у комунальну власність», — сказав Різаненко.

Різаненко (12)

Про податок на пенсії. За словами Різаненка, таке явище не є нормальним. Збільшення обсягу коштів на обороноздатність країни (від 12 млрд. грн до 100) відбулося, але ця різниця, у понад 80 млрд. грн не пішла на збільшення пенсій і на їх індексацію, а також на підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

«Ми обговорювали оподаткування пенсій хоча б для працюючих пенсіонерів і з якогось чіткого мінімуму, принаймні, починаючи із зарплат від 7-8 тис. грн. Ми вже вивчали таку ініціативу, будемо її пропонувати», — пообіцяв народний депутат.

Про видобування піску у Пухівці. До Різаненка звернулися місцеві жителі щодо недоотримання в бюджет коштів від підприємства, яке займається добуванням піску. При цьому підприємству здавалася в оренду земельна ділянка комунальної власності тамтешньої територіальної громади через посередника, який жодних фінансових зобов’язань та економічних навантажень не ніс.

«Я звернувся до сільського голови з вимогою припинити таку практику (передача земельної ділянки в оренду через посередника — прим. Т. Б.), і цей посередник був звідтіля усунений. Навіть є кримінальне провадження. Але у мене є питання до членів громади: відбулися вибори. Кого обрали сільським головою? Я не даю персональної оцінки — чи хтось гарний чи хтось поганий, але громада його обрала», — наголосив Різаненко.

Різаненко (28)

Також до депутата звернулися із запитанням — чому він припинив переслідування компанії «Будіндустрія-сервіс ЛТД», яка займалася незаконним намивом піску у Пухівці? При цьому депутат Київської обласної ради Олег Кищук (двічі програв по округу Різаненку вибори до Верховної Ради — прим. Т. Б.) наполягав на версії припинення «переслідування» з боку Різаненка, коли виявилося, що одним із керівників підприємства є депутат фракції «Солідарність» у Броварській районній раді Павло Іваненко.

«Чому я припинив переслідування? Депутат не може переслідувати. Це може робити поліція, прокуратура та СБУ. Депутат може звертатися про припинення порушення законності і правопорядку. Є інформація — звертайтеся до мене. У нас по Десні є п’ять чи шість підприємств, які займаються добуванням піску. Це дуже резонансна тема, якою займається прокуратура Київської області. Якщо пам’ятаєте, по цій темі у Погребах було затримано пана Шапакіна (заступник начальника слідчого управління Генпрокуратури України — прим. Т. Б.) та пана Корнійця (заступник прокурора Київської області — прим. Т. Б.), які займалися «фришуванням» намивання піску.

Як з’ясувалося, у підприємства («Будіндустрія-сервіс ЛТД» — прим. Т. Б.) є ліцензія на добування піску і воно саме звернулося до мене із проханням розібратися в ситуації, коли їх змусили платити посереднику, а не напряму. Саме тоді я писав звернення прибрати посередника і кошти повернути до бюджету», — відповів Різаненко на запитання Кищука.

Про завод порошкової металургії. Завод порошкової металургії — це державне підприємство, яке має стратегічне значення і не підлягає приватизації, наголосив Різаненко.

«Була історія, коли там призначили директора за протекцією… він на Шарикова схожий…Царьова. Без технічної освіти, з якоюсь гуманітарною. Потім його звільнили і там постійно призначали т. в. о. Лише нещодавно, за моєю інформацією, там відбувся конкурс і призначили нового директора. До мене зверталися на цю тему депутати Броварської міської ради, я запропонував їм піти разом зі мною познайомитися з новим директором. Все-таки завдяки цьому заводу Бровари мають той вигляд, який є, інакше, можливо, були б селищем міського типу», — зауважив депутат.

Про «вигоду» «Солідарності» від закону про вибори на місцевому рівні. За «Солідарність» проголосувало найбільше виборців — 18%, і таким чином було обрано 8 депутатів до міської ради. Якби залишився старий закон, то від «Солідарності» до міськради пройшло б 18 депутатів.

«Якщо подивитися на показники по округах, то з 36 округів, на 26-и депутати «Солідарності» набрали найбільшу кількість голосів. Тому я теж жалкую, що не залишився старий закон і в «Солідарності» пройшло 8 депутатів, а не 26», — напівжартома відповів народний депутат України на запитання голови ГО «Громадські активісти» Ірини Нілової.

Різаненко (23)

Про роботу в депутатському об’єднанні «Антикорупційна платформа». Ідея такого депутатського об’єднання, за словами Різаненка, — проявити нульову толерантність до корупції.

«Не можна йти на будь-які компроміси в питаннях корупції навіть тоді, коли це стосується колег-депутатів по коаліції, і навіть колег по фракції. «Антикорупційна платформа» подала заяви і документи до Антикорупційного бюро про злочини як по Миколі Мартиненку (не самої останньої людини у фракції «Народний фронт»), так і по Ігорю Кононенку (перший заступник голови фракції партії «Блок Петра Порошенка» — прим. Т. Б.). Причому вивченням контрактів, по яких доведено злочини Мартиненка, займався саме я», — розповів Різаненко, відповідаючи на запитання члена громадської ініціативи «Стоп злочин!» Авксентія Граната.

Розповів Павло Олександрович також про зловживання при приватизації «Укртелекому» урядом Віктора Януковича (цим питанням депутат теж займався в рамках об’єднання «Антикорупційна платформа»).

«По суті, Януковичем відбувся продаж монополіста самому собі. Державні банки видали кредити структурам Януковича і Льовочкіна і ті купили у держави підприємство. Наша комісія взяла під контроль вивчення цього питання. Ми отримали всю інформацію — де і що фінансувалося, і звернулися до прокуратури та до Фонду Держмайна з вимогою розірвати договір купівлі-продажу і повернути майно у державну власність. Це один із небагатьох випадків, коли реально доведено вину Януковича. В умовах приватизації було побудовано окрему мережу спецзв’язку за приватні кошти. Далі Янукович своїм власним підписом виділив кошти з держбюджету на побудову такої мережі. Наочно — це розтрата бюджетних коштів», — повідомив Різаненко.

Про вихід із політичної кризи у Броварській міській раді. За словами Павла Олександровича, завдяки тому, що у Броварах одна із найактивніших громад в Україні, за останні чотири-п’ять років міська влада стала дуже відкритою.

«Не обов’язково це бажання самої влади, швидше, це під тиском громади та через її активну позицію, але міська рада стала дуже відкритою. Комусь не подобається, зокрема, міському голові, що виборці віддали голоси за демократичні партії, які не підтримують його, демократичним силам не подобається, що віддані голоси за міського голову. Але це — вибір громади, і тут нічого не поробиш.

Можна воювати на знищення, а можна почути один одного не на принципах договірняків, а на принципах відкритості, прозорості та справедливості шукати діалог. В заручниках конфлікту – лише громада. Не буде діалогу, будуть дострокові вибори або міського голови, або депутатського корпусу, або усіх разом», — резюмував народний депутат.

Фото — Олексій Комаровський та Бажен Левковець.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018