Перенесення сесії міськради: «король» буянить, а реакції нема

Новини 01 Чер. 2016 р., 23:07 154

Стисло нагадаю повістку дня: сесія міськради, котра за планом повинна була відбутися 2 червня, перенесена на 7 число першого літнього місяця.

Офіційна причина — «У зв’язку з проведенням засідання Правління Київського регіонального відділення Асоціації міст України, на якому має бути присутній мер Броварів Ігор Сапожко».

Однак, по-перше, про проведення згаданої акції та участь у ній бургомістра було відомо ще 24-25 травня (він міг про це повідомити навіть на 14-й позачерговій сесії), по-друге, відсутність Сапожка на сесії за законом не може бути передумовою її скасування чи перенесення — за таких обставин ці функції покладаються на секретаря міськради…

«Якщо не можна, проте дуже хочеться, — значить, можна!»

Середина тижня взагалі видалася для Броварів знаковою, бурхливою та… сумною. З одного боку, мав місце позитив: депутати одноголосно позбавили Олексія Здоровця посади секретаря міської ради, чим поклали край тривалій і безславній епопеї. З другого ж, на вакантне місце оперативно (тобто без чотиримісячної катавасії) обрали Петра Бабича, людини, яку висунула верхівка місцевої влади і яку, за великим рахунком, як політика Бровари ще добре і не знають.

Уособленням, емблемою, консистенцією згаданих тенденцій є постать мера — «класичного» для незалежної України політикана-хамелеона, котрий у всьому керується одним принципом — бути при владі, байдуже, хто при владі в Києві.

Колишній член сумнозвісної Партії регіонів од часу обрання на посаду керманича 100-тисячного міста поводиться саме так, як усі члени цієї політсили: безпринципно, нахабно, узурповуючи владу у своїх руках, переманюючи (різними способами) політичних конкурентів. А ще — що так само в дусі «ригіоналів» — ігноруючи закони.

Останній прецедент із НЕЗАКОННИМ перенесенням сесії міськради — на жаль, тільки чергова ланка в безконечному ланцюгу негативних учинків пана Сапожка.

А де ж реакція?

Із цього всього великий інтерес викликає поведінка депутатів міськради: чому вони нічого не протиставляють свавіллю одної людини — нехай і відносно високопоставленої?

Чому ніхто не змушує Сапожка діяти згідно з чинним законодавством і, зрештою, з Конституцією? Чому немає конкретних заяв та кроків, зокрема, і на незаконне розпорядження про перенесення сесії?

Зокрема, і безкарність породжує беззаконня.

Станіслав Дикий.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018